ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Mert D.
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
20 Kasım 2023 23:00
Toplam Mesaj:
171 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mert Dedekargınoğlu
Doğum Tarihi:
27 Şubat 1989
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Önemli Bilgilendirme-Planaria-
30 derece ve üstüne bağısıklık kazanmaları pek mümkün görünümyor, bir deneyin isterseniz.
hamile lepistes .
Lepistes yavrusunu yer, mümkünse yavruları ayırıp ayrı bir tankta besleyin veya akvaryumda rafya kullanarak saklanabilcekleri alanlar oluşturun.
Ticari amaçlı akvaryum kurmak ?
Çoğu akvaryumcu artık balıklarını kendi üretmiyor ithal ediyor. Damızlık balık aldığını düşünelim, çiftleşmelerini bekleyeceksin sonra yavruları ayıracaksın, boylandıracaksın derken geçti 3-4ay. Sonra gideceksin satmak için akvaryumcu 7-8liraya sattığı balığı senden 1lira veya 50kuruşa alacak. (Haklı olarak). Sonra bir hesaplayacaksın ki kendini bir zor döndürecek çoğu zaman cebinden kapatacaksın açığı, ticari boyutta düşündüğün için bütün uğraşların "zahmet" görünecek gözüne, kendini yıpratacaksın.

Ama eğer para kazanacağım bu işten kafama koydum dersen nadir türleri üretip satmanı önerebilirim. 
Karides Tankım
Litre başına 1 karides uygundur fakat 8litrede çok az, sonuçta üredikleri zaman problem olacaktır.
Yaşarlar mı ?
Kiraz karideslerin üreyebileceğini sanmıyorum dostum, hayatta kalmaları da zor. Melekler canlı doğurganlarına zarar verebilir.
katil salyangoz karidesi yiyor
Videoda zaten karidesi yemiyor, ben ölü olabileceği kanaatindeyim diyecektim zamanı yanlış söylemişim, bir karides o kadar hareketsiz duramaz kaçması lazım bir şekilde sanırım hastalıklı.
katil salyangoz karidesi yiyor
Murat abiye katılıyorum fakat 30-40sn gibi bir sürede gerçekleşiyor kabuk değiştirme işlemi, normalde lepisteslerin bile yakalayamadığı hala kaçtığı karidesleri katil saylangozun yakalaması mümkün gibi görünmüyor. Videoyu üç kere izledim ve karidesle bir hareketlilik gözlemlemedim, ben de ölü olduğu kanaatindeyim.
Akvaryum'da Hazır Su Kullanmak
Üreticilerin hazır su kullanmamalarının sebebi ekonomik sebeplerdir. Bazı balıklar asidik su sever bazıları acı bazıları sert vs.

Fakat neon ve lepistesler hazır su kullanımında ölmemeleri gerek. Ben sebebinin başka faktörlere bağlı olduğunu düşünüyorum. 

Isı olabilir veya kullandığınız harici maddeler, hastalık veya yem bazulması gibi faktörler olabilir.
Çok çok pahalı karides
Çoğu üründe fiyatlar Türkiye'ye göre %70 ucuz diyebiliriz. Fakat kargoyla hemen hemen aynı denk geliyor.
Kiraz Karides
Bak güzel kardeşim, bir başlık açmışsın burada sana yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sonra kalkıyorsun tekrar bir başlık açıyorsun. Buraya cevabını yazarak konunu güncellemiş oluyorsun zaten, aynı başlıklara aynı şeyleri yazıyoruz. Biraz dikkat edelim lütfen.

Sorularının hepsinin cevabını verdim iki ayrı başlıktada.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.