ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
A.Mete
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
26 Ocak 2013 12:14
Toplam Mesaj:
270 [0.06 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet Mete Deligöz
Doğum Tarihi:
05 Nisan 1997
İl:
Karabük
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

10L 1e 4d bol bitkili lepistes
65 litre şu anda boş
500litre havuzda 3 japon :))

SON 10 MESAJI

Sarı prenses saklanma sorunu :(
[QUOTE=Orjin67]Iceman eklediğimdede düzelmezse berk kardeşiminki gibi kayaları çıkartırım strese girerlerse girsinler tek çare o kalıyo artık :)[/QUOTE] Sırf siz balık seyredeceksiniz diye balıkları strese sokmaya psikolojilerini bozmaya hakkınız yok onların da bir canı var eğer hiçbirşey yapamıyorsanız başka balıklarla değiştirin veya balıkları akvaryumdan çıkartıp dekorunu değiştirin yeni bir yere geldiklerinin düşünsünler aynı sıkıntı bende de vardı ıceman koydum biraz çıktılar ama damızlık erkek mpanga koyduğum anda balıklar hareketlendi ilk koyduğumda biraz kavga ediyorlardı ama küçük bir mağara daha koydum mpanga oraya alıştı ve diğerlerini kovalamıyor yavru da aldım balıklar da dışarda balıkları strese sokmaktansa 1-2 gün aç bıraksanız daha iyidir burada balığın hayatını kendi zevkiniz için zehir ediyorsunuz bir de yaptığınız değişikliklere onların gözüden bakın onların ne suçu var, onlar ne yaptılar da kötü bakılmayı hak ettiler bu şekilde düşünmeniz bence çok yanlış. Ayrıca haddimi aşmak istemedim cümlelerimle onu anlatıysam özür dilerim ama buna hakkınız yok!! Saygılar...
Power supply den led için adaptör yapımı resimli
[QUOTE=serhat07]Merhaba arkadaşlar 

elimde 10 şerit li bir led var kasaya bağlamaya çalışıyorum ama power sup dan gelen kırmızı ve sarı ya bağladıgımda düşük bir ışık alıyorum bunun sebebi nedir ??? 

led de şerit hesabı nedir bilemiyorum ama toplam 30 tane led var üzerinde voltajı yükseltyme ya çalıştım kırmızıya artı olarak mor bağladım pc nin wifisini yaktım :)) allahtan garantiye göndereceğim :) bu ledleri bağlamak için hangi kabloları kullana bilirim yardımcı olabilirmisiniz ? [/QUOTE] Siz yanlış bağlamışsınız o yüzden yanmıştır :D eksi olarak siyah artı olarak da sarı kullanacaksanız birtek bu ikisi başka hiçbirşey kabloyu birleştirmeyeceksiniz ayrıca ledler de psu kısa devre yaptığı için az yanıyordur eğer sadece sarı ve siyahı bağlarsanız hiçbir sıkıntı olmaz ayrıca psu kuvvetli olmalıdır eğer oyunlarda falan ateş gibi hava çıkıyorsa psudan led bağlamayın daha büyük bir psu alın aksi halde psu yada ekran kart vs. yanabilir. Saygılar...

[QUOTE=ayherdo]Herkese selam,benim bir sorum olacaktı,power supply'den çıkan bütün sarı kablolar 12 volt mudur?     75 cm lik, 2 beyaz ve 1 mavi şerit ledi tek çıkıştan beslemektense, herbir 75cm lik şeride başka bi çıkıştan (malum power da bi çok sarı kablolu çıkış var) güç alsak bir faydasını görürmüyüz?
[/QUOTE] Evet tüm sarılar 12v tüm kırmızılar 5v tüm turuncular 3.3v dur eğer çok fazla led yakmayacaksanız tek kablo kullanabilirsiniz ama çok led kullanırsanız zaten kesinlikle birleştirmeniz gerekir aksi takdirde psu kablosu çok ısınmadan dolayı eriyip kısa devre yapıp yangınlara sebebiyet verebilir her kablo benim gördüğüm standarlarda (elimde 14 tane psu var hepsi aynı) 1 amper veriyor ona göre kullanırsanız ayrıca daha fazla kablo bağlamak her zaman daha iyidir. Bu şekilde hiçbir sıkıntı olmaz. Saygılar...

Zaten içerisini açıp bakarsanız tüm aynı renk kabloların aynı yere lehimlenmiş olduğunu görürsünüz
Silinebilir
Şu bir, iki ay akvaryuma uyum sağlayacağından yavru alamayabilirsin de sonradan alırsın benim spleri 2-3 aylıkken aldım şuan 6-7 aylık yavru aldım
Silinebilir
Ben de ilk yavrularımı yaklaşık 5 gün önce aldım :D bana göre balıklar yavruyken alınmalıdır daha iyi çiftleşebilmeleri için ayrıca yeme az bir badem yağı da damlatırsan çiftleşme isteklerini uyandırırsın aman fazla atma su dengen bozulur. İSTAVRİT2013-01-16 21:41:22
Sp+ıceman+zebra+mpanga yaşar mı
Hacim olarak tam bilmiyorum arkadaşımın akvaryumu için sormamı istemişti de zebra kaç l akvaryumda olmalı peki
Sp+ıceman+zebra+mpanga yaşar mı
Başlıkta da yazdığım gibi zebra, sp, ıceman, mpanga birlikte yaşar mı yanlız splerim yavru veriyor zebra da eş tutmuş
Elektrik Kesilince Devreye Giren Pilli Hava Motoru
[QUOTE=Abdulrahman]Cem bey size şöyle bir sorum olacak; siz pilli hava motorunu elektrik ile çalıştırmayı tarif etmişsiniz, konunun başında elektrikçi olduğunuzu söylemişsiniz, ben sizden şunu öğrenmek istiyorum, normal kullandığımız bir hava motorunu aracın çakmaklığından çalıştırmanın bir formülünü biliyormusunuz, böyle bir formül varsa tarif edermisiniz saygılar Allaha Emanet olun [/QUOTE]

Eğer az da olsa lehim falan yapabiliyorsanız lm317 ile ayarlı adaptör devresi var eğer onu yapabiliyorsanız onun trafo girişini çakmağa verirsiniz pot yerine sabit 3v verecek şlekilde bir direnç bağlarsınız tamam ben lm317li ayarlı adaptörden 7 adet yaptım kullanıyorum çok yardımcı oluyor eğer yapma kararı alırsanız size resimlerle tarif etmeye çalışırım
Sp yavrularımda bişey var
Amacım kimseyle dalga geçmek değil tabiki ısıtıcı olayı yavruların olduğu akvaaryum ana akvaryumun içinde olduğu için var gibi ondan ısınıyor ayrıca o altlarındaki karın mış ben yumrta mı acaba diye düşünmüştüm belki yumurtanın kabuğuna sıkışmışlardır diye ayrıca foto koyamıyorum çeksem de makinemin kötülüğünden balık belli olmuyor neyse ben işi garantiye almak için bir kuluçka makinesi yaptım SAYGILAR...

Yavrularımı kaybettim :( ölüp ölmediklerini bilmiyorum ama kayboldular 9 taneden 3 tane kalmış bir yerlerde bir delik var sanırım :( ayni anne sizce birkez daha ne zaman yavru verir ben onları garantilemek için hazır kuluçka makinesi alacağım
Peki şu an ne yapacağım yani acil olarak bir kuluçka makinesi mi yapmalıyım ısıtıcım var kabul edelim tam ısıtıcı değil ama sonuçta bir şekilde ısınıyor :D
Bunlar bu şekilde kaç gün yaşarlar

Kuluçka makinesi falan olmadan

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.