ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
suku mu lao
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
25 Ağustos 2012 00:45
Toplam Mesaj:
79 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Özkan Kurtulmuş
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Samsun
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

I'm Paint-Terk And Im Know it ?
Egemen Şener

SON 10 MESAJI

Sump Sistemi hakkında
.....
suku mu lao2012-08-21 18:55:46
Sump Sistemi hakkında
...
suku mu lao2012-08-21 18:55:29
Darıca Hayvanat Bahçesi Tatlı Su Canlıları
2. resimdeki balık pygocentrus natteridir.
edit: Pardon arkadaşlar net yavaş olduğu içşin sadece iki resim açıldıydı onladada natteri ve arowana vardı k. bakmayın
suku mu lao2012-08-20 15:44:16
İlk Bitkilim (Low Tech)
Akvaryum zaten 14 litre bence hiç neon tetra felan besleme çıkar hepsini karides felan besle.
Akvaryum cam çatlaması hobiden soğudum..
[QUOTE=okan1987]130*60*50h 10mm cam kalınlığı 2.el aldım kim üretmiş bilmiyorum.Alttan üsten kayıt kuşaklı.Profil sehpam var.Terazi ile dengelemedim ne demek olduğunu araştırcam.Salonda duruyor akvaryum.yerler parke.[/QUOTE]

O zaman içini rahat tutabilirsin 10mm+kayıt kuşakda patlıyacağını pek sanmıyorum..
Balıkların Cinsi(Türü) Nedir Bilen Varmı ?
[QUOTE=ultrAslan44]Yorumlarınız için Teşekkür Ederim Hepinize.. peki Bunlarda cinsiyet ayrımını nasıl yapıyoruz bilen var mı ?

[/QUOTE]
Tür belli değilki cinsiyet ayrımını yapalım 
140*60*60 Akvaryuma ışık ve filtrasyon
Yardım edicek arkadaş yokmu 
Hangi kumu kullanmalıyım?
Akvaryumu bitkili yapıcaksan siyah hagen kum bitkisiz yapıcaksan silis kum 30kg yeter heralde bu arada japonlar kumla oynamayı sever ona göre kumların köşeleri sivri olmasın ağızlarını yaralar yoksa 
pirana natteri
[QUOTE=Dr.fish] [QUOTE=suku mu lao] [QUOTE=niklas] Çok stres olurlarsa 6 taneden birini elerler dikkat,lepistes yerine neon tetra atarsan bir gece ansızın gelebilirler :D[/QUOTE]
O neon tetranın lepistesinde canı var onu canlı yem yapmanız çok saçma o hayvanlarda yaşamayı hak ediyor sizin egonuz tatmin olucak diye hiç bir hayvana eziyet etmemelisiniz.

[/QUOTE]

Bu söylediğiniz bence saçma. Canlı yem olarak su piresi un kurdu yada artemia kullanmayan yoktur. Onların canı yokmu ? Bir artemiayı yavru balığa verirken kaçımız düşünüyo oda can yaşamaya hakkı var diye ? Lepistes ve tetranın, su piresinden artemiadan çokta farklı olduğunu düşünmüyorum sonuçta hepsi birer can. Gerçek doğayı taklit etmeye çalışıyorsak bazıları elenirken bazıları biraz daha gelişecek bu gayet normal bişey.
[/QUOTE]
Bunu genel olarak söylüyorsunuz ama ben artemia su piresi ve un kurdu hiç bir zaman vermedim balıklarıma.Hiçbir balığıma canlı yemde vermedim vermemde.Ha birde piranaların doğal ortamında lepistes yok neon tetralarıda yemiyorlar zaten.Ayrıca doğada avları kaçabilir piranalardan ama akvaryumda böyle bi lüksleri yok.
220lt için gerekli mazzemeler (acıl)
[QUOTE=28fatih28]Arkadaşlar birazdan mazzemleri almaya gideceğim kum ve filtrede kararsız kaldım yarumlarınıza ihtiyacım var.

Dış filtre
:Tetratech ex 1200 düşünüyorum sıkıntı yapmaması acısından.
Kum:0 yada1 numara beyaz yada bej silis kum nasıl gider balıklar ucuşturmaz herhalde kumları.
Kaya:Köşeleri bol kayalı yapacağım malum sp ler bol kayalıklı yerlerde yaşıyolar.İstediğim taşları nerden bulabilirim.
İç filtre:Daha karar vermedim debisi ne kadar olmalı yada güzel bir filtre önerirmisiniz?
Işık:Beyaz 2 ad floresan kaç w olmalı balıkları etki stres yapmayacak şekilde.
Masa:Masayı sanırsam beyaz mdf ile kaplayacağım sizce nasıl olur. [/QUOTE]

Dış filtre uygun bence

Silis kumda uygun ama midye kırığı ph açısından daha yararlı olucaktır

Akvaryumcularda yada dere kenarlarında felan bulabilirsin 2gün tuzlu suda bekletip akvaryuma koyabilirsin.

Dış filtre yeticektir iç filtreye bence gerek yok ama debisinden felan anlamam onu diğer arkadaşlar söylesin.

Işık:.....

Akvaryumun kapağı felanda beyazsa güzel olur.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.