ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
T.Cümit
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
01 Mayıs 2016 12:14
Toplam Mesaj:
39 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ümit yılmaz
Doğum Tarihi:
17 Nisan 1993
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

ümit yılmaz

SON 10 MESAJI

Netür Balk Beslmeliyim Az Üremesi Öncelikli Kriter
Merhabalar,daha önce büyük bi akvaryumda ciklet baktım fakat üremenin önüne geçemedim ve birazda ailevi sıkıntılardan dolayı balıkları ve akvaryumu satmak durumunda kaldım.Şimdi 60-70 cm lik bi ufak akvaryum kurmak istiyorum fakat ne beslemeliyim bilmiyorum,Üreme doğanın kanunu ona bi şey yapamayız ama en az üreyen ve beslemesi keyifli balık sizce hangisi ? Yardımlarınızı bekliyorum iyi günler...
Yeni Yavru Beslenmesi
Diğer balıklarına verdiğin yemleri ezip verebilirsin,az az sık sık besle ben günde 4-5 defa yemliyorum bu şekilde.Diğer sorduğun soru hakkında bilgim yok fakat ilk yavrularımı deneyimsiz olmamdan dolayı az yemlediğim için çoğunu kaybetmiştim.İyi günler..
Sp De Dış Parazit Sorunu..
Merhabalar,yaklaşık 1 aydır dişi balığımda dış parazit var,başta çok kötüydü her yeri kırmızıydı solungaçlar vs. düzenli su değişimi ve kaya tuzu ile tedavi etmeye çalıştım ilerleme oldu fakat bir türlü tam geçmedi bu durum,balığı diğer balıklar hırpaladığı için yavrulukta tutuyorum,dün akvaryuma tekrar salayım dedim hasta balığım hafif yana yatıp titriyor diğer balıklar mıncıklamaya başlıyor,bu hastalıktan tam olarak nasıl kurtulacağım şimdiden teşekkürler yardımlarınız için,iyi günler...
canlı yem üretimi..
Merhabalar,bugün bir bilgiyle karşılaştım,sizinle paylaşmak istedim sizce bu yem cikletler için uygun mudur ? 
https://www.facebook.com/322640511180634/photos/a.325544277556924.74335.322640511180634/755276571250357/?type=1&theater
T.Cümit2015-06-06 02:25:04
3 gündür yavru kaybı yaşıyorum :/
yavru akvaryumunu kurduktan sonra herhangi bir kayıp yaşamadım,ilginiz için teşekkürler,iyi günler...
Yumurtayı direk atiyor
Fileyle değil de bi maşrapa vs.ile tutun balığı kusarsa da maşrapada kalır
Dinlenmiş su kullanıyorum ama dediğiniz gibi tuz kullanmayayım uzun bi süre teşekkürler ilginiz için
Merhabalar,30 a yakın yavrum var ana tankta tül yavrulukta duruyorlar,2-3 hafta sorun yoktu 3 gün önce 20 ltre kadar su değiştirdim (200 lt akvaryumum bu arada),her uyandığımda 3 yavru ölmüş oluyor aynı günün akşamı tekrar bakıyorum yine 2-3 yavru ölmüş oluyor 3 gündür böyle gidiyor akvaryuma yanaşasım gelmiyor açıkçası kaya tuzundan mı etkilendiler diye düşünüyorum ama daha öncede su değişimi yaptım bi sorun olmamıştı eklediğim suyun ısısı da iyiydi,ölen yavrulara bakıyorum az ya da çok mu yem veriyorum diye vücutlarında herhangi bir şişkinlik vs. de yok lütfen yardımcı olun..Bu arada yarın yavru tankımı kurup geçiş yapacağım.
keseli ve kesesiz yavruları besleme sorunu..
Bu arada pipo filtre ne zaman bakteri üretmeye başlar,1 gündür ana akvaryumum da çalışıyor yavru akvaryumunda tam işlev görmesi için kaç gün sonra yavru akvaryumuna koymalıyım
keseli ve kesesiz yavruları besleme sorunu..
teşekkürler ilgin için,iyi günler :) T.Cümit2015-05-18 23:26:17

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.