ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
muratbeker
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
04 Temmuz 2016 02:14
Toplam Mesaj:
5 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
murat beker
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

murat beker

SON 5 MESAJI

Canlıdoğuran Tankımda Ölümler
Vermis oldugunuz cevaplar icin cok tesekkurederim en kisa zamanda test kitine sahip olup cikan degerleri yazarak yardimlariniza basvuracam tekrardan
Tesekkurederim. İlk iş olarak akvaryum kumunu degistiriyorum ikinci olarakda su hazirlayici temin ediyorum. Ama aklimdaki soru isareti bu ph farkliligi baliklarda bu denli olumler yaratirmi?
Oncelikle verdiginiz cevaplar icin cok tesekkurediyorum. Akvaryumcudan kucuk posetler halinde paketlenmis tetranin pul yemini kullaniyorum bu her ne kadar sorun yaratır bilemiyorum. Suyu en az iki gun dinlendiriyorum oyle degisim yapıyorum ayriyetten degistirecegim suya reeflowers rem amonia kullaniyorum sunuda belirtmek isterim bu olumler bu ilactan oncede oluyordu bununla pek alakali oldugunu sanmıyorum. Peki su degisimlerinde su değerlerinde ani değişim olurmu olursa balıklar üzerinde böyle bir etkisi olurmu?
Latince adı Brachydanio rerio (Zebra) sazansigiller familyasindan diye çıkıyor nette aramam sonucu
Yaklasik uc aydir akvaryum hobisine sarmış durumdayım yanliz en başından bu yana kayıplar vermekteyim ve canımı cok sıkan bi durum. İlk donem beyaz benek hastalığıyla cebelleştim şükür kurtuldum bu durumdan şuan canımı sıkan durumada anlam veremedim forumlardada bi bilgi bulamadım yardımlarınızı bekliyorum. 1 metrelik 150 litre civari bi akvaryumum var zemininde mercan kırığı kum var dophin c 1300 dış filtrem ve icerisinde zeolit seramik biobal var. lepistes beyaz molly zebra danio neon tetra kılıç kuyruk karisimi 23 baligim var (ilk zamanlar 40a yakindi ). Ph kh gh nitrat vb. ölçümler konusunda bi fikrim yok elimde test kitlerim mevcut değil. Suan birgün öncesinden halsiz halsiz dolanan baliklar seklinde bas gösteren hastalik birgün sonra dekor arasinda olu olarak yatan baliklar seklinde görülüyor. O kadar halsiz oluyorlarki akintida akvaryum icinde sürüklenip duruyorlar. Özellikle su degisimlerinden sonra kesin bir balık kaybım oluyo ısıdengesine dikkat ettigim halde. En son kaybettiğim beyaz mollynin karın bölgesinde yesil bi renk oluşmuştu. Sebebi ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürederim

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.