ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
SerkanMutlu
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
05 Aralık 2013 16:45
Toplam Mesaj:
127 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Serkan Mutlu KOŞAK
Doğum Tarihi:
28 Ocak 1981
İl:
Erzurum
Meslek:
Bilgi İşlem
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Serkan Mutlu KOŞAK
Green Terror(çift), 1 Venüstüs, İceman, beyaz prenses (Yunusum Efe Seni Unutmayacağım..)

SON 10 MESAJI

Yavru Yemen Bukalemun'um Jagger :)
ağzım açıkta kaldı, askerliğimi hatayda yaptım alayın içindeki ağaçlıkların içinde baya oluyordu. çok sevimliler..
Green Terror'lerim yumurta döktü ne yapmalıyım
Green Terrorlerim bu sabah itibariyle tekrar yumurtladılar. Anne ve babanın diğer çıkan yavrulara bir zararı olurmu
Yavrular serbest yüzmeye başladılar. yem veriyorum ama yediklerine hiç şahit olmadım. erkek yavrular zarar verirmi, erkeğimi yoksa yavrularımı ayırayım. 
Yavrular halen daha serbest yüzüşe geçmediler. Sabırla bekliyorum, bakalım neler olacak. 
Bu akşam eve geldiğimde, taşın üstündeki yumurtalar kuma düşmüş ve kıpırdıyorlardı. Sanırım o hareket eden kuyruklarıydı. 1 saat geçmedi balıklara bakayım ama yumurtalar yoktu. :)

Dişi balığım tüm yumurtaları daha güvenli hissettiği başka bir bölgeye teker teker taşımış ve taşımaya devam ediyordu.

akvaryumdaki diğer balıkları çıkarıp çiftimi yanlız bıraktım. ama diğer balıklarıma üzülüyorum küçücük akvaryumda sıkışıp kaldılar :(
[QUOTE=pckobat][QUOTE=SerkanMutlu] [QUOTE=pckobat]Yavrularını koruyacaklar diger türleride parçalama ihtimaleri yüksek yerinizde olsam çıkarırdım digerlerini tanktan yavruları anne en az 2 hafta baksın ama çok izlemeyin yavrularını tehlikede hissederse yer.Daha sonra 30 litrelik tankta kısa süreligine bakabilirsiniz.İyi forumlar...[/QUOTE]

Hocam, sadece kayayı yavru akvaryuma alsam nasıl olur.  [/QUOTE]
Olmaz su degişimi risklidir ki dişi yumurtaları havalandırır.Kesinlikle öyle bir şey yapmayın.Eger ayırma niyetiniz varsa 30 litrelige suyu anatanktan çekin ve serbest yüzüşe geçince alın yavruları yumurtayken degil.İyi forumlar...[/QUOTE]

İlginiz için çok teşekkür ederim. Yavruları hortumla çekip alacağım demi :) kusura bakmayın nedense baya heyecan yaptım :)
[QUOTE=pckobat]Yavrularını koruyacaklar diger türleride parçalama ihtimaleri yüksek yerinizde olsam çıkarırdım digerlerini tanktan yavruları anne en az 2 hafta baksın ama çok izlemeyin yavrularını tehlikede hissederse yer.Daha sonra 30 litrelik tankta kısa süreligine bakabilirsiniz.İyi forumlar...[/QUOTE]

Hocam, sadece kayayı yavru akvaryuma alsam nasıl olur. 
Peki ayrı bir tanka yumurtaların bulunduğu taşı sudan hiç çıkarmadan koysam, yumurtalar çıkarmı yoksa dişiyide yavru akvaryumuna alayımmı. Ayrıca yavrular ne zaman yumurtadan çıkar. 
Ne yazik ki akvaryumda bir venüstüs 2 iceman ve b.prenses var. evde yavru akvaryumu olarak kullanabileceğim  30 lt ayrı tankım var. 
Green Terror'lerim bir zamandır ağız ağıza dalaşmalar oluyordu küçük olduklarından çift olacakları aklıma gelmedi. Zaman sonra titremeye başladılar. ve kendilerine bir bölge seçtiler. Bu akşam eve geldiğimde ise beyaz bir taşın üstünde yüzlerce yumurta vardı.

Şimdi yavrularımı almak için ne yapmam gerekiyor. yardımcı olursanız sevinirim.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 9 Online Kullanıcı, 5 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.