ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
tuval80
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
24 Ekim 2010 11:28
Toplam Mesaj:
12 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
yesim solmaz
Doğum Tarihi:
18 Şubat 1983
İl:
Içel
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

yesim solmaz

SON 10 MESAJI

beyaz leke
Fotoğraf:

Canlıdaki Belirtiler:

Akvaryum Kapasitesi (litre):55

Akvaryumdaki Diğer Canlılar:3 japon toplam 4

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):sıcaklık 29 derece

Filitrasyon:su an 2 ic filtre kullaniyorum

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları; yarim saat kadar sera bactopurlu suda beklettim..

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) :genelde 4 günde bir yuzde 30 civari su degiştiririm...

Arkadaslar teleskop balıgımın vucudun kuyruk ile birlestigi yerde simetrik beyaz lekeler olustu balık siyah olunca beyaz lekeler hemen anlasiliyor.. Bu arada akvaryumum 55 litre civari icinde 4 japon balıgım mevcut ve 4 günde bir dip cekimide yapiyorum..Bugun sabah biraz dikkatli bakınca sol taraftaki beyaz kısım icinde kızarıklıkta gordum kırmızımsı gibi kucuk bişi..Sizce ne yapmaliyim?
beyaz leke
Arkadaslar teleskop balıgımın vucudun kuyruk ile birlestigi yerde simetrik her 2 tarafında beyaz lekeler olustu balık siyah olunca beyaz lekeler hemen anlasiliyor.. Bu arada akvaryumum 55 litre civari icinde 4 japon balıgım mevcut ve 4 günde bir dip cekimide yapiyorum..Bugun sabah biraz dikkatli bakınca sol taraftaki beyaz kısım icinde kızarıklıkta gordum kırmızımsı gibi kucuk bişi..Sizce ne yapmaliyim? tuval802010-08-21 10:53:18
ters yuzen japonum
[QUOTE=sserkana]Yüzen yem vermemenizi tavsiye ederim. Eğer yem yerken aynı zamanda hava yutmuş ise  veya kabız ise sorun düzelebilir. Haşlanmış bezelyeyi ezerek verebilirsiniz. Ancak hava kesesi ( swim bladder ) patlamış ise sorun bayağı ciddi şu ana kadar düzeleni görmedim. Bu durum ile ilgili tedavi şekilleri şunlardır.

1. Litre başına 3 - 6 gr arası kaya tuzu 5 gün boyunca
2. Bemiks Kompoze 2 ml den 1 ampul 50 litreye hesabı olacak şekilde ayrı akvaryumda 1 gece tutmak
3. Haşlanmış bezelye ( B vitamini içerdiği ve kabızlığı önleyici özelliği olduğu için )

Özet olarak ;

Eğer iç parazite bağlı bi durum yok ise ( İç parazitin ilerlemiş durumlarında hava kesesini patlattığı görülmüştür ) bu tedavi uygulanabilir. Bemiks karanlıkta uygulanmalıdır. ( Çünkü B kompleks vitaminler ışıkta etkinliğini kaybederler. Bu uygulamanın yararı doku yenilenmesine katkıda bulunmasıdır.

Eğer dışkısında beyazlık söz konusu ise iç parazit tedavisini uygulayınız.
Akvaryumda tuz kullanmadıysanız en az litre başına 0.5 gr iç parazit olma olasılığı yüksektir.

[/QUOTE]
serkan bey sorumu cevapladiginiz icin oncelikkle tesekkür ederim ozeldendesorularım vardi size  ama gormediniz sanirim bu yukarda maddeler halinde saydiklarinizi ayri bir akvaryumdamı ana akvaryumdamı yapacagim..1.maddeyi daha acıklayici yazarmısınız..ayrica nasil yemler kullanmaliyimki piyasadaki en kaliteli yemleri aldigimi saniyordum..
ters yuzen japonum
Arkadaslar 60 litrelik akvaryumumda 4 adet japon balıgı besliyorum. Seranın japon yemlerini kulaniyorum günde 2 kez.  5 günde birde yuzde 30 su degiştiriyorum..Dün aksam japonlarimdan birinin garip hareketler yaptigini gordum ters dönüp yuzuyor bu halde kendini dibe kadar birakip sonra silkelenip duzgun yuzuyor arasıra gidip dipde oturuyor sonra tekrar yuzeye kadar cıkıp garip ters donme hareketini yapiyor..dıstan herhangi bişi gormedim herseyi normal duruyor su an düzgün yuzuyor cok donme hareketi yapmiyor ama yine gidip arada dipte oturuyor..diger balıklarimda sorun yok hepsi güzelce yuzuyorlar hareketliler...ne yapmaliyim acaba ne olmus olabilirki bu ters donmelere sebeb birden?
japonum çöpçümü yutmaya kalktı
Evet yasarak ogrenmek acı gercekten ayirdim copculerimi yutulan copcu su yuzeyinde yan durmaya basladi sanirim olecek japonumda daha az oturmaya basladi hareketlendi...arasıra tas alip atiyor bile..agzinda yara varsa bu olumcül olabilirmi? yani olta ile zevkine avlanan balıkcılar avlayip atiyorlar avladiklari balıkları iyilesir diye sanirim... tuval802009-11-15 13:07:09
japonum çöpçümü yutmaya kalktı
Arkadaslar 60 litrelik akvaryumda 4 japon baligi 2 de çöpçü besliyorum..4 günde bir dip cekimi ihmal etmiyorum ve günde 2 kere seranın yemleriyle besleme yapiyorum..dün aksam eve geldigimde en iri japonmu dipte otırırken gordum onemsemedim cünkü arasıra oyle yapiyordu..yemleme saatinde bezelye verdim. herzamanki gibi hareketlendi ve normal yedi sonra yine dipte oturdu...bu sabah baktigimda hareketli geziyordu ne zamanki yem verdim birden deli dana gibi akvaryum camlarina vurarak yuzdugunu gorunce agzinda komanda copcumun  kuyrugunu gordum hemen akvaryumdan alip cektim komandonun kuyrugundan ve cıkardim..komanda hala yasiyor ama japonum yine dipte oturmaya basladi..ne yapmaliyim yaralanmısmıdır japonum? tuval802009-11-15 10:24:30
cöpçüm ölüyormu?
4 japon balıgımla birlikte yaklasık 1.5 yıldır 2 de copcu baligi beslemekteyim...akvaryumum 55 litre civari..bayram nedeniyle sehirdısına cıkacagımız icin baliklara yemleri benim hazirladigim olceklerde komsumuz vermekte ama dun dondugumde copculerimden birinin surekli oturdugunu hareket ettirmeye kalktigimda yana yana duserek yuzdugunu gordum hatta dururken yana devrilme ters durma egiliminde..diger hicbir balıgımda sorun yok hepsi saglıklı ve güzel yuzuyorlar..suyun yuzde 30 unu degistirdim dip supurgemle taslarida temizledim...copcuyu bir fanusa ayirdim..bu copcu icin ne yapabilirim baska?
elma salyangozu ve japon balığı
Bir arkadasın tavsiyesine uyarak yosun sorunum icin 60 lt akvaryumuma  fındık büyüklügünde bir elma salyangozu aldim.. ama dün ne goreyim kabugun ici bosbenim japonlar salyangozu afiyetle yemişler..japonlarla elma salyangozlarinin aynı ortamda yasayabileceklerini okumustum ama...biraz daha büyük bir salyangoz alsamda yerlermi acaba fikri olan varsa bekliyorum? myıldız812010-01-21 07:42:12
eheim ic filtre
Arkadaslar bende eheim 2008 ic filtre var ama süngeri  tıkandi sanirim su altinda tutup temizlesemde 2 saat sonra filtenin debisi durma noktasina geliyor...baska sunger takınca sorun yok debide...bunu kaynatmak bir cozum olurmu piyasada bulamiyorum ben bunun orjinal  süngerini bildiginiz bir yer varmı?
beyaz lekeler...
Bende mantar olabilecegi suphesiyle 6 gündür baligimi karantina tankında micofishle tedavi etmeye calişiyorum ama o beyazlıklar gecmedi ve  bana pamuk pamuk gibide gelmiyor buyumesine baglı bişi olabilirmi bu arada son 2 gündürde balıgım yemlemeye istahli saldirmasina ragmen cigneyip cigneyip cıkarmaya basladi yemi...ne yapmaliyim 

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 23 Online Kullanıcı, 13 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.