ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hannibal55
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
09 Aralık 2010 14:07
Son Ziyaret:
4 Saat 42 Dakika önce
Toplam Mesaj:
94 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
barış kayar
Doğum Tarihi:
31 Ocak 1981
Yaş:
39
İl:
Samsun
Meslek:
Mali Müşavir
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

barış kayar

SON 10 MESAJI

Samsun'da Mobilyalı Akvaryum
Selamlar. Samsun'da mobilyalı akvaryum yaptırabileceğim özenli düzgün işçilik yapan bir yer tavsiye edecek var mı ? Samsun'lu akvaristlere selam ve saygılarımla.
Bu benim çok zoruma gidiyor..
Kardeşim akvaryumundaki o renki taşlar halen duruyormu. Onlar salınım yapıyor olabilir. 
Bu benim çok zoruma gidiyor..
Ali kardeşim bence canlı doğuranlara geçme çünkü onlar daha hassas balıklardır. Sen japonlara devam et. Ölüm üzücüdür tabiki ama seni yıldırmasın. Bu hobide malesef böyle zorluklar var. Balıkların bu şekilde ölmesinin 3 sebebi olabilir. Suya karışan yabancı bir madde olabilir. Mesela akvaryumunun içinde plastik bir süs vs.varsa salınım yapıyor olabilir. İkincisi kullandığın yemlerden biri bozuk olabilir. Üçüncüsü de diğer arkadaşların dediği gibi balıklar aldığında hasta olabilir. Bence sen forumun sazansıgiller bölümüne bir konu aç. Kullandığın yemlerin markasını, su değişimini nasıl yaptığını balıkların nasıl öldüğünü vs.detaylı olarak yaz. Ayrıca akvaryumunun bir fotoğrafını da koy. Ben dahil diğer arkadaşlar da senin gibi genç bir hobici kardeşimize seve seve yardımcı oluruz.
Severumlarım
Çok güzeller. Maşallah hepsine.
Labirentli Balık Nedir
Rica ederim. Bitkili akvaryumda sadece tuz değil diğer ilaçları da kullanmaman gerekir. Herhangi bir hastalık olduğunda balıkları başka bir akvaryuma alıp orada tedavi etmen gerekir. İlaçların kullanma klavuzunda yazar kullanmadan önce okumalısın. Sağlıklı balıklar.
Labirentli Balık Nedir
Açıkçası canlı doğuran beslediğim dönemlerde hiç kullanmadım. Eğer akvaryumunda bitki varsa kesinlikle kullanma çünkü bitkileri eritir. Birde vatozlar tuzdan hiç hoşlanmazlar. Tuz genelde hastalık tedavisinde kullanılır. Eğer balıklarda bir problem yoksa kullanma derim.
Labirentli Balık Nedir
İyi akşamlar. Baz balıkların labirent adı verilen ek solunum organları vardır. Bu sayede suyun dışından oksijen alıp kullanabilirler.Bu yüzden onlara labirentliler denir. Bu balıkların en çok bilinenleri betta ve gurami'dir. Forumun tatlı su canlıları kısmında labirentliler bölümünü inceleyebilirsiniz. Tuz kullanımı balık çeşidine göre değişir. Bu linki inceleyebilirsiniz http://www.akvaryum.com/forum/akvaryumda_tuz_kullanimi_k304011.asp
Japonlara ve canlı doğuranlara yapılan haksızlık

Kendi cebinizden para verip akvaryum almak gerçekten takdir edilecek bir davranış. Balığın cinsi önemli değil. Duyarlılığınız için sizi tebrik ederim.

Japonlara ve canlı doğuranlara yapılan haksızlık
Burak bey cevabınız için teşekkürler. Bu balıkların ucuz olması ucuz olduğu için başlangıçta beslnmesi bunlara söyleyecek sözüm tabiki yok. Zaten ilk defa akvaryum kuracak birinin gidipte discus tropheus veya bu ayarda pahalı balıklarla başlaması pek olası değil. Söylemek istediğim japon ve janlı doğuranların çok çok kolay hiçbir bakım gerektirmeyen balıklar gibi yeni başlayanlara aktarılması. Öyle şeyler okuyorum ki "japon al ne filitre gerekir ne ısıtıcı" diyor bir arkadaş. Bakın bu sayfada bile japon fanusta bile yaşar diye bir yorum gelmiş. Benim amacım japon ve canlı doğruan değerli balıktır vs.bunları anlatmak değil. O balıkları hakkıyla besleyenler zaten onların değerini biliyorlar.  Ama bu hayvanlarda sonuçta can taşıyorlar.
Japonlara ve canlı doğuranlara yapılan haksızlık
[QUOTE=balıkçı001][QUOTE=hannibal55]

Burada bir problem yok ama genelde bu arkadaşlara verilen cevap japon veya canlı doğuranlarla başla sonra cichlidlere geçersin. Bu cevabı hobici mantığıyla birleştiremiyorum. Japonlar veya canlı doğuranlar bu hobinin basamak balıkları mıdır. [/QUOTE] Burada değersiz denmiyor şöyle anlatayım japon ve canlı doğuranlar kolay bakılır hemde sizi uğraştırmaz yani japon ve canlı doğuranlar öğretmendir.Hem ölümleride az olur sizi üzmez.Bir süre sonra aynı türden sıkılırsınız ve yeni türler beslersiniz sonuç olarak:

japon ve canlı doğuranlar DEĞERSİZ DEĞİLDİR.
[/QUOTE] Japon ve canlı doğuranların daha kolay balıklar olduğu iki türü de beslemiş biri olarak doğru olduğuna inanmıyorum. Öyle olsaydı sazansıgiller ve canlı doğuranlar forumunda bu kadar yardım isteyen arkadaş olmazdı. Hatta çoğu malawi,tanganyika ve amerikan cichlidi canlı doğuranlardan daha dayanıklıdır diye düşünüyorum. 

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.