ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
BadWolf
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3539
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
14 Haziran 2013 08:48
Son Ziyaret:
16 Saat 60 Dakika önce
Toplam Mesaj:
5455 [2.93 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
681 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Zeyneb Oner
Doğum Tarihi:
24 Şubat 1998
Yaş:
20
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Zeyneb Öner [B]El yapımı anahtarlıklar için buraya[/B] [URL]https://www.akvaryum.com/Forum/el_yapimi-ozel_tasarim_kolye_ve_anahtarliklar!_k903327.asp[/URL] 300 lt Karma Betta 160 lt Japonlar 50 lt Cüce Gökkuşağı

SON 10 MESAJI

Beta Balığı Yemleme Makinesi
[QUOTE=sbaslar]Selamlar .
3 gün boyunca bir adet beta balığım evde tek kalacak. Ben , beta balığını ,yemleri tek tek atarak günde bir veya iki defa olacak şekilde besliyordum. Her seferinde 3-4 tane su üzerinde yüzen yemlerden atıyorum. Ve balık beni görünce su üstüne çıkıp yem yiyor. Hasas bir şekilde 3-4 tane yem atacak bir yemleme makinesi önerisine ihtiyacım var. Eğer bir şey bulamazsam , geceden iyice besleyip 2 gün tamamen aç kalıp 3. günün akşamı yem vermek zorunda kalıcam. Ne dersiniz ?[/QUOTE] Balıklar açlığa dayanıklıdır. 1-2 haftaya kadar bir sıkıntı olmaz.
Zebra Danio'lar Boyalı Mı Yoksa Doğal Mı
Duruma göre değişir. Zebra danioların çoğu genleri ile oynanarak, kurbağa geni verilerek," siyah ışık" dediğimiz özel ışıklandırma altında parlayacak hale getiriliyor. Bu genlerdeki bir değişiklik olduğundan kendi gibi "boyalı" daniolar ile eşleştirildiklerinde durum devam etse de normal bireylerle eşleştirildiklerinde giderek soluklaşıp yok oluyor.
Saf genetiği değiştirilenler,
[IMG]https://www.akvaryum.com/baliklarim/foto/24457_070820162334134.jpg[/IMG]

Normaller ile eşleşenlerden elde edilen yavrular,
[IMG]https://i.pinimg.com/originals/70/e0/a7/70e0a75127b8fbc0b87a4d5f2a731d3f.jpg[/IMG]

Diğer balıklarda ise bu işlem dövme yapar gibi, balık sudan çıkartılıyor, nemli havluya sarılarak etine boya enjekte ediliyor. Hayvan bu süreçte acı çekiyor ve zarar görüyor.

[IMG]https://aquaanimania.com/wp-content/uploads/2012/07/glass-fish.jpg[/IMG] [IMG]http://i6.tinypic.com/2nsq4cz.jpg[/IMG] [IMG]https://mexicoandcentralamerica.wikispaces.com/file/view/KrystenM_Parrotfish.jpg/73327449/KrystenM_Parrotfish.jpg[/IMG]


[B]İki yöntem de etik değerlerden uzaktır, ticareti yapılmamalıdır. Eğer bir balığın boyasız görünüşünü beğenmiyorsan alma.[/B]
Astronot İçin Köpek Yada Kedi Maması Olur Mu?
Kedi köpek yemi verecekseniz köpek koyun tanka.. Ben artık kendi kedi köpeğime bile mama vermiyorum. Mamalardaki yüksek kimyasal, tuz, yağ ve koruyucu oranı , 25 seneyi bulan raf ömrü ile ,balığı geçtim, kedi köpek için bile oldukça zararlı bir besin. Hayvanlarda uzun vadede böbrek yetmezliği, idrar yolu sıkıntıları, körlük, hatta kimi durumlarda kanser ve ya ani ölümlere kadar varan kötü etkileri olabiliyor..
Onun yerine daha mantıklı bir seçim, yaş kedi maması kullanabilirsiniz, raf ömrünün kısa oluşu, içinde az kimyasal ve tuz barındırışı ile daha sağlıklıdır. Ancak öncesinde yıkayarak yağdan arındırmanız iyi olur.
Aksi taktirde tavuk-dana yüreği, ciğeri ile besleyebilirsiniz. [B]Ya da benim yırtıcı balıklarımda uyguladığım gibi pazardaki balıkçılardan atacakları satılamaz durumdaki balıkları çok ucuza yada ücretsiz temin edebilirsiniz. Bunlar satılabilecek boyutların altındaki balıklar, ya da o türe ait satılmak için az miktardaki 1-2 örnek, yengeç ve karidesler, taşınma sırasında ezilmiş -parçalanmış balıklar ve temizlenen balıklardan arta kalan kafa ve organlar oluyor.
Bunları balığınızın yiyebileceği boyutta doğrayıp birer öğünlük parçalar halinde ayırıp çıtçıtlı poşetlere koyarak buzlukta saklayabilirsiniz. Açıp birini çözdürür, hemen beslersiniz. Hem hayvan diyetinden şaşmaz, hem doğal hemde sağlıklı[/B]
17 Litre Akvaryum
Ben olsam dibe Moss ile kaplanmış lav kayaları ile güzel bir karides kurulumu yapardım. Onun haricinde bettadan başka pek balık türü yaşamaz.
Ramirezim Ölüyor
Yapılacak pek bir şey yok, ayrı bir tanka karantinaya alınabilir, ancak pek işe yarayacağını sanmam. Ramirezilerde alışma süreçleri içinde (1-2 hafta) çok sık ölümler görülebilir. Bunun sebebi ramirezinin nispeten kırılgan bir balık olmasıdır ki önüne geçebilmenin tek yolu olabildiğince sağlıklı balıklar alıp ilk haftalar su değerlerini olabildiğince sabit tutmaktır, onun dışında pek bir yolu yok.
Dev Gurami
[QUOTE=Handan]Merhaba,
Bebekliğinden beri bende olan bir giant gouramy var... Adı Saffet... sanırım 35 cm civarı boyu var şimdi...
Saffet'i memlekete giderken bir arkadaşıma bıraktım velakin döndüğümde akvaryum suyu çamur rengindeydi ve Saffet yem yemiyor, insanlardan korkuyordu... şimdi bile benden ürküyor... zorla 2 günde bir dondurulmuş karides verebiliyorum çok az... başka birşey yemiyor.. formu iyi durumda, darbe almamış...
Saffet ben odaya girdiğimde cama yaklaşıp beni selamlar ve oburca yem yerdi.. bir de sanki gözleri görmüyor gibi, yada ben öyle sandım... tam bilmiyorum, çok iri bir balık, akvaryumdan çıkarmaya gücüm yetmiyor...ben yokken ne olmuş anlamıyorum ??
Yanında 30 cm civarı leopar vatoz ve oldukça iri bir konuşan vatoz var....
Sizce neden yemek yemiyor olabilir ??
[/QUOTE]

Ne kadar süre emanet ettiniz bilmiyorum ancak emanet ettiğiniz bu arkadaş bu süre içerisinde anormal yemleme ve temizliği aksatma gibi davranışlarla su kalitesini ciddi oranda bozduğu ve siz de gelir gelmez temizlik yaptığınız için su değerlerinde yaşanan ani dalgalanmalar ile hayvanda ufak çaplı bir şok oluşmuş olabilir. Tekrar rutine döndüğünüzde daha rahat olur diye düşünüyorum. Ayrıca fotoğrafı varsa başka hastalık belirtileri için de kontrol edilebilir.
Japon Balığı Anubias Yapraklarını Yer Mi?
[QUOTE=GoldfisherEser]Merhaba. Japon balıkları için en uygun bitki anubias. Fakat son haftalarda, anubiaslarımın yeni yaprakları paramparça. Bir kez, bir Japon balığımın yeni bir yaprağı ısırdığını gördüm. Sizce yeni yapraklarımdaki problem balıklarımın büyüyüp, anubiaslarımı yemeye başlaması olabilir mi?
Saygıyla [/QUOTE]

Diyetlerine bitkisel besinler ekleyin. Bitkileri yemelerinin en büyük sebebi yeterince bitkisel beslenememeleridir çoğu durumda.
Balığın Türü Nedir?
Selam alınıp verilmeyince kimse ölmüyor. Burası bilgi alış verişi yapılan bir forum, kimsenin birbirine saygılı olmak dışında hiç bir şeye zorunluluğu yok.
El Yapımı-özel Tasarım Kolye Ve Anahtarlıklar!
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/148434/140720181617521.jpg[/IMG]
Sıfırdan Beta Beslemek İstiyorum
[QUOTE=imbellis]

Multicolor değil salamander. Kaliteden dolayı değil , balık yok piyasada.[/QUOTE]
Birden fazla rengi olan her betta mutlicolor adı altında toplanır. Kendilerine ait bir varyete isimleri varsa ondan sonra dragon, butterfly vs vs olarak ayrılırlar. Hayvanın "Salamander" olması onun aynı zamanda multi color olmadığı anlamına gelmez. Piyasada balık var, bakmasını bilirseniz.

[QUOTE=ONRAYDN]

Muammer abiden bahsetmiyormusunuz arkadaşlar?[/QUOTE] Evet?

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,612,442 Mesaj
  • 383,129 Konu
  • 91 Forum
  • 132,644 Forum Üyesi
  • 1,398 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,512 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.