ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
BadWolf
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
4469
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
14 Haziran 2013 08:48
Son Ziyaret:
6 Saat 26 Dakika önce
Toplam Mesaj:
6056 [2.25 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
117 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Zeyneb Oner
Doğum Tarihi:
24 Şubat 1998
Yaş:
22
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Zeyneb Öner [B]El yapımı anahtarlıklar için buraya[/B] [URL]https://www.akvaryum.com/Forum/el_yapimi-ozel_tasarim_kolye_ve_anahtarliklar!_k903327.asp[/URL] İnstagram pink_necromancer

SON 10 MESAJI

Beta Akvaryumunun Son Hali
[QUOTE=akvaryum.diyarı]
Masa lambası olur mu


Yanındaki tank nano tank onun ışığı etki etmez mi[/QUOTE]

Masa lambasının ışığına bağlı, ancak yandaki tankın ışığının kendine bile hayrı yok, oldukça loş
500 Litre Kaç Papağan Beslenir Maximum
Papağandan vaz geçmenize sevindim açıkçası, laboratuarda üretilmiş bir tür değildir, farklı amerikan cichlidlerinin melezidir, ancak bir yandan da oldukça "sakat" bir türdür ve en sağlıksız türlerden biridir.
Tropheus için oldukça güzel bir hacim, arkadaşların da dediği gibi 30-40 yavru ile başlayabilirsiniz. Kalabalık koloniler olarak yaşamaktan hoşlanan oldukça estetik bir türdür. Aynı zamanda yetişkinleri pahalı olan bir balıktır. Daha sonraları istemediğiniz balıkları yada fazlalık yavruları elden çıkartarak ufak bir kazanç elde edebilirsiniz. Ancak yavruları boylandırabileceğiniz ayrı bir alan olmasını öneririm. Özellikle ana tankta bolca saklanma alanı yoksa yavru yetiştiremezsiniz.
Acemiye Öneri
Daha büyük akvaryumlarda su değerlerini sabit tutmak biraz daha kolaydır, orası doğru. Ancak bir yandan da tam olarak hacime, bitkili mi değil mi, beslenen canlının türüne ve sayısına göre değişebilecek bir konsepttir. Bununla birlikte hacminiz ne olursa olsun, su değişimi yapmaktan kaçamazsınız. Uygun boyutlu bir akvaryum almakla başlamanız balıkların daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Her balığın ihtiyacı olan bir minimum hacim vardır ve bu kriterlere uymayan koşullarda bakıldıklarında sağlıkları bozulacaktır. Aynı şekilde tankınızın ne kadar balık yükünü kaldırabileceği, bir balıktan ne kada almanız gerektiği önemlidir. Örneğin bahsettiğiniz türlerden tetralar en azından 6lı gruplar halinde bakılması gereken türlerdir. Daha az sayıda bakmak büyük oranda strese yol açacaktır ve dolaylı yoldan balıklarınızı öldürebilir. Melekler ise 25 cm kadar boylanabilirler ve ağızlarına sığan diğer balıkları yerler. Genelde çift olarak bakmak en mantıklısıdır, huyzuz olabilirler.

Forumun ansiklopedi bölümünden ( [URL]https://www.akvaryum.com/Tatlisu/[/URL] ) çeşitli türlere bakabilir, birini seçerek onun üzerinden ilerleyebilirsiniz. Buradan ne boyda bir tanka ihtiyacınız olduğunu, gereken su değerlerini, ve canlının bakım zorluğunu görebilirsiniz. Ondan sonra eğer bu tür ve tankın nasıl kurulması ile ilgili yardıma ihtiyacınız varsa yine forumdaki üyeler yardımcı olacaktır.
Beta Akvaryumunun Son Hali
Elodea sıcak suda çabucak çürür, o nedenle tropik akvaryumlarda pek tercih edilmezler. Havuzlarda yada soğuk su kurulumlarında daha başarılı olan bir türdür. Arkadaşın dediği gibi anubias, java fern gibi türlere yönelebilirsiniz. Özellikle java fern çok dayanıklı bir türdür. Her koşulda sorunsuzca yaşar, yavaş gelişir ancak üretimi çok kolaydır. Büyük yaprakları ile güzel gözükür ve saklanma alanı sağlar.
Ancak ne bitki olursa olsun ışık edinmeniz şarttır.
El Yapımı-özel Tasarım Kolye Ve Anahtarlıklar!
O sırada..
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/148434/201020201911391.jpg[/IMG]
Green Terör
Amerikan cichlidi karmalarına çift konmaz. Genelde sadece tek cinsiyet dişi ya da erkek tercih edilir, balıklar aynı boyutta seçilir. Hacminiz büyük olsa dahi huzursuzluk çıkacaktır. Özellikle üreme dönemlerinde yaralanmalı kavgalar görebilirsiniz. Zaten yumurtaya yatan çift tankın çoğunu korumaya çalışacak, diğer çiftlere gün yüzü göstermeyecektir.
Baliklarim Hakkinda Bilgi
Bir çift Green terrör. Amerikan cichlididir. En azından 300 lt civarı bir akvaryumda bakılmalıdır, yumuşak sudan hoşlanır. Verdiğiniz her şeyi yiyecektir. Yine kendisi gibi sert türler ile bakılabilirler.
Yeni Yılanbaş
Bildiğim kadarı ile özellikle tanka yeni eklendiklerinde , alışma sürecinde ve ya yaşları küçükken oldukça utangaç olabiliyorlar. Bu nedenle tankta gölgelik alanlar ve saklanma yerleri bırakmak iyi bir seçim olabilir. Aynı şekilde arkadaşın da dediği gibi canlı yem öneririm. Akvaryum ortamında yetiştirilmemiş, "evcil olmayan" yırtıcı balıkları kuru ya da canlı olmayan yeme alıştırmak çileli ve kimi zaman imkansız bir iştir.
Kuyruğu Uzun Zamandır Püskül Gibi Olan Betta
Kuyruğun ucundaki ışınlar kıvrık, doğuştan sakatlık ya da sonradan hasar alarak oluşmuş bir durum olabilir, ancak hayvana bir zararı yoktur. PH konusuna gelince şebeke suyu genelde 7-8 arasıdır. Ve kimse ph ı bizzat elinde kimsa alet edevatı ile gelip te ayarlamaz. Tanktaki suyun Ph ını sudaki dekor belirler. Kayalar ve çakıl taşları suya saldıkları kimyasallar ile Ph ı yükseltir, kütükler, dal parçaları ve kurumuş yapraklar, kozalaklar ise Ph ı düşürür.. Sonra ufak "ph test strip" olarak geçen ufak bir kit var, 100 tanesi 5 tl mi neydi, onu alır suya bandırırsınız, size tam olarak küsüratına kadar söyler. Eğer balık besleyecekseniz, 5 tl lik bir kağıt parçası lüks değildir, hayvanın TEMEL İHTİYACINI yerine getirdiğinizden emin olmanızı sağlar. Bettalar sert suda sağlıklarını kolayca yitirirler. Vücutlarını kaplayan mukus tabakası zayıflayarak hayvanı hastalıklara , parazitlere ve kuyruk erimesine açık hale getirir.

Sarı prensesler için ise, harem halinde yaşayan oldukça sosyal balıklardır. İnsanlarla iletişim ve bağ kurabilirler ancak bu onu tamamen izole bakmanızı pek doğru kılmaz.
Fantom Tetra Dişi Erkek Uyumu
Sürü balıkları alınırken cinsiyet fark etmez . Doğada karışık halde bulunurlar ve dişi erkek oranı önemli değildir. En azından 6 lı gruplar olarak bakıldıkları sürece bir şey olmaz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.