ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
BadWolf
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2804
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
14 Haziran 2013 08:48
Son Ziyaret:
2 dakika önce
Toplam Mesaj:
4773 [2.84 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
866 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Zeyneb Oner
Doğum Tarihi:
24 Şubat 1998
Yaş:
19
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Zeyneb Öner [B]El yapımı anahtarlık ve kolyeler için buraya;[/B] [URL]https://www.akvaryum.com/Forum/el_yapimi-ozel_tasarim_kolye_ve_anahtarliklar!_k903327.asp[/URL] 300 lt Barb Cenneti 160 lt Japonlar 50 lt Endler koloni ve bettalar

SON 10 MESAJI

Japon Moli Ve Neon Tetra İle Yaşar Mı?
[QUOTE=Akvaryum24]Çok teşekkür ederim. Inşallah sıkıntı çıkmaz.[:)]

[/QUOTE]

Pengasusun akvaryum balığı olmaması, 2 m boya erişmesi, güvercin dahil ağzına ne sığarsa yakalayıp yiyeceği gerçeği dışında pek sorun olmayacaktır.
Akvaryumum Balıklar İçin Uygun Mu?
[QUOTE=Mehmet3232]Merhaba oradaki melek balığı gibi görünen balığın ismi mono herhalde ve melek balığı olsa bile hacim iki tür içinde yetersiz .[/QUOTE]

Koi melek. Mono değildir.
Kiraz Barb İle Lepistes Olur Mu?
[QUOTE=brigantes]

Bugün aldım kiraz barbusları ama sadece dişi bulabildim. Bende 4 tane dişi aldım şimdilik. Erkek gelince sizce 1 erkek mi alayım 2 erkek mi birbirlerine arasında kavga ederler mi erkekler ? Akvaryuma koyduğumda çok hoşuma gitti çok tatlılar. [/QUOTE]

Kendi tankımda 4 dişi 5 erkeklik bir sürü mevcut. Kimse kimse ile kavga etmiyorlar. Erkekler gövde gösterisi yapabilir birbirine, ancak kimse kimseyi ısırmaz, 5-6 saniyelik bir atarlanma dışında kimse kimseye dayılanmaz, asla yaralanmalı yada ölümlü kavgalar olmaz. Dişiler tek ton kahve rengi olsa da, erkekler hafif kızıl tonda kiremit rengi ile kan kırmızısı arasında geniş bir skalaya sahip olabilirler. Renkleri iyice canlandırmak için bolca canlı yem veilebilir
Bitki Akvaryumu Yaprak Erimesi
[QUOTE=Guney.bun]

Bitki yanlarindan yeni filiz cikarmaya başladı. Sıcaklık 25 derece ideali nedir acaba.Sivi gubre kullanmiyorum onerirmisiniz[/QUOTE]

Ben de kullanmıyorum. Benim tankımdakiler üstelik dev saz. Işık sağlıyorum onun dışında ne Co2 ne gübre yok.
Green Terror (video Eklendi)
[QUOTE=mka1923]

Selamlar Uğur abi,
Ekledim.
Üzerine modemi koymuşum modemle kabloyu görme abi yoklar normalde 😀


[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/180375/190120182310121.jpg[/IMG][/QUOTE]

Tank oldukça güzel, o konuda için rahat olsun ..
Birebir biotope olarak çok göze hitap etmeyebilir, ancak kopya olarak iri kayalar ve ince dallar, yer yer cılız bitkiler tercih edilebilir. Kuru yapraklar kullanılabilir, bir iki tek dal kumda serbest olarak bırakılabilir, ancak erkek dekoru beğenmezse zaten kendi de bir iki dokunuş yapacaktır.
[VID]https://www.youtube.com/watch?v=9sdkokapVuA[/VID] [VID]https://www.youtube.com/watch?v=xZei7xlIq5U[/VID]
Green Terror (video Eklendi)
Canlılar daha alışmadan dekor değişikliği yapmışsınız, bu çekingenlikleri için yeterli bir sebep... Amerikan cichlidleri zekidir. Alışmaları, biraz zaman alabilir, ancak alıştıklarında cana yakın tavırları ortaya çıkacaktır.
Erkekler kimi zaman eşlerine karşı sert davranabiliyor. Özellikle yeni çiftlerde ve üreme dönemlerinde. Zamanla o da durulacaktır. Eğer cinsiyet ayrımını ali bey yaptıysa doğrudur :)

Dekor gerçekten güzel, daha fazla kütük yada kaya eklenirse güzel sadeliği kaybettirip gereksiz karmaşık bir hale sokabilir. Onun yerine renk katması ve doluluk sağlanması adına bitki yada ağaç yaprağı konabilir.[EDIT]BadWolf,2018-01-19 19:51:14[/EDIT]
Malawi Cichlidden Meleğe Geçiş Soruları
[QUOTE]80 cm standart bombeli akvaryum (108 Lt, yükseklik 44 cm)

düşünülen :
hagen kum
gnays kaya
Siyah arka fon
ağırlıklı zemin bitkisi.. (monte carlo vb..)
2 veya 3 çift damızlık altı melek (inci)
1 çift Cüce vatoz
[/QUOTE]

1. Melek bakımı zevkli asil bir balıktır.
Hacminiz ufak, sadece tek bir çifti kaldırabilir. Bir kere ergenliğe eriştiklerinde haftalar sürecek kavgalar baş gösterecek, eşler belirlendikten sonra en güçlü ve baskın eş tankın en güzel yerine kurulacak, ötekilere tankı dar edecektir.. Scalare melekler eş tuttuktan sonra sürü özelliğini bozarlar. O nedenle alınsa bile ileride bir kısmını elden çıkartmanız en hayırlısı olacaktır.

2. Melek için kayalık dışında kütüklerin bulunduğu bir dekor tercih edebilirsiniz. Çünkü suyu yumuşak severler. Gnays kayası suyu oldukça sertleştirecektir.

3. Cüce vatozlar dip bitkilerini sökerler. Saklanma alanı sağlamak gerekir. Onun yerine Sae tercih edebilirsiniz. Sae bitkili tankta daha başarılı bir seçenektir.

Bahsettiğiniz kurulum ve dekor melekten daha çok tetra sürüsüne uygundur.
Midye İle İlgili Soru
[QUOTE=Tcenesbey][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/173333/180120182335221.jpg[/IMG]

Selamlar. Önüme böyle bu soru çıktı. Ben de boş durmam tabi ilgimi çekti ve size sormak istedim.

Bu midye denen canlı gerçekten kullanılıyor mu? Kullanıyorsa gerçekten iş yapıyor mu? Ne tür sularda yaşar? Gerçekten balık pisliklerini yer mi? Bilgi verirseniz sevinirim.[/QUOTE]

Midyenin tatlı, tuzlu ve acı sularda yaşayan farklı çeşitleri vardır. Kimi türler kendini kaya vb sert bir yüzeye yapıştırmayı seçerken kimileri kabuklarını hafifçe aralayarak dışarı çıkarttıkları dil benzeri bir organ ile kuma gömerler. Tatlı su ve akvaryumlarda yaşayan türler genelde kendilerini gömerler, bu yüzden ince taneli kum kullanılmalı,çakıl olan akvaryumlara konmamalıdırlar.
Midye hemen her su sıcaklığını ve sertliğini tolare edebilirler, okdukça dayanıklıdırlar. Boyları 2-3 cm den 20 cm ye kadar çıkabilir ancak çok yavaş büyürler.
Yazıda da bahsedildiği üzere, midyeler filtreleme yöntemi ile beslenirler. Kendilerini gömerlerken kabuğun ufak bir kısmını dışarıda ve aralık bırakırlar. Buradan içeri su girer ve onlar da sudaki küçük mikroorganizmalar, omurgasızlar ve yem parçaları ile beslenirler. Dışkı yemezler.
Eğer bulundukları tankta akıntı yoksa açlıktan ölürler. Aynı şekile tankın biraz "pis " olmasını tercih ederler çünkü balıklardan arta kalan yem atıkları vs maddeler ile beslenirler.
Eğer ölürlerse açılacak ve kötü bir kokuya yol açacaklardır. Ama aynı şekilde balıklar severek ve kısa sürede yiyecektir.
Ben japon tankımda bakıyorum. Eğer yeterince beslenemediklerini görürsem (biraz yüzeye çıkıp kabuklarını biraz daha aralarlar) yemi suda bekletip biraz eriterek bu yemli suyu kabuklarındaki açıklıktan içeri şırınga ile püskürterek beslerim.
Bitki Akvaryumu Yaprak Erimesi
[QUOTE=Guney.bun]Herkese selamlar.
Öncelikle akvaryum bitkisi yetistirme konusunda cok bilgi sahibi degilim ama deneyip ogrenmek istiyorum.Baslangic icin kucuk bir akvaryum ve bakimi kolay bir bitki ideal olur diye düşündüm.
Benim sorunum şu sagittara bitkisi var resimdede goruldugu gibi yapraklarin hafif kizarti ve yaprak erimesi var akvaryum da canli bulunmamakta ve 2 haftalik bir sure oldu kurali.Aydinlatma cok yuksek degil kendi yaptigim ledi kullanıyorum.
Bu erime ve kizarmanin neden kaynakladigini bikmiyorum forumlarda bir kac benzer konu okudum ama pek anlamadim yardımcı olursaniz sevinirim.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/203155/180120181939271.jpg[/IMG]

[/QUOTE]

Sizdeki gibi saz türleri güzel bir ışıklandırma isteyecektir. Güzel bir ışıklandırma yoksa veya su fazla ısınıyorsa çürümeye başlayabilirler.
Bu Balıgın Türü ?
[QUOTE=denizaltun]?[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/187563/180120182030391.jpg[/IMG][/QUOTE]

Makav cichlid.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,546,190 Mesaj
  • 374,034 Konu
  • 91 Forum
  • 128,540 Forum Üyesi
  • 1,391 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 1,964 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.