ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ferhat33
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
399
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
22 Ocak 2014 21:25
Son Ziyaret:
10 dakika önce
Toplam Mesaj:
898 [0.44 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
37 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ferhat ACAR
Doğum Tarihi:
12 Ekim 1995
Yaş:
23
İl:
Içel
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

FERHAT ACAR

SON 10 MESAJI

Discus Cinsiyet
Cinsiyet Ayrımı: Cinsiyet ayrımı çok çok zordur. Kesin tahmin yapılan balıklarda bile yanılma payı olduğu görülmüştür. Eş tutan ve tüp çıkaran balıklarda kesin tahmin yapılabilir.
Astronotlarda Cinsiyet Ve Minimum Çiftleşme Boyu ?
Cinsiyet Ayrımı: Cinsiyet ayrımı çok zordur. Ancak üreme dönemlerinde tüp çıkaran balıkların tüplerine bakarak ayrım yapılabilir. Dişinin üreme tüpü geniş ve oval uçlu, erkeğinki ise dada dar ve sivri uçludur. Erkekler dişilere oranla daha hızlı büyürler.
Üreme: Düz kaya gibi yüzeylere, yumurta dökerler. Üretilmesi geniş akvaryumlarda mümkündür. Dişi erkek ayrımı zor olduğundan 8-10'arlı bir grup alınıp eş tutmuş balıkları ayırarak üretim yapılabilir.
Sıcaklık: 22°C - 25°C
En Fazla Büyüdüğü Boy: 35 cm.
Dolomit Taşı
Kullanabilirsin sorun olmaz yalnız suyu azda olsa sertleştirir .
Anubias Kökünü Kesmelimiyim ?
Eğer adapte olamazsa çürüme yapabilir kesmenizi önermem .
Mavi Prenses Anüs Şişliği
Fazla yem yediğini düşünüyorum ayrıca yemlerin ağırlıklı olarak otçul yem olması şart yoksa iç parazit oluşumu kaçınılmaz olur . Otçul yemler mbuna türleri için şart etçil yemleri çok nadir şekilde verin aksi halde sindirim problemleri doğacaktır .
Albino Cüce Vatoz Karın Şişliği
Kabız . 2-3 gün aç bırakın sarımsağı ezip suyunu çıkartın ve bir yeme emdirin sindirimine iyi gelecektir . Daha sonraki günde bezelye ve ıspanak haşlayın verin bunlarda sindirimini rahatlatacaktır .
Ciklet Önerisi
En az 1 metre akvaryum 120-150 lt arası hacim bol kayalık şart . Tabi bu dediğim malavi cikletlerinden mbuna grubu için ideal .
Filitre
Hava hortumundan ağızınız ile hava üflemeyi denediniz mi
Yavru Demasoniler Ölüyor
Beslenme: Alg kazıyıcı sınıfından olan Demasoniler otçuldurlar. Bu yüzden bitkisel ağırlıklı bir diyet uygulanmalıdır. Tabi protein de ihmal edilmemeli, çok az da proteinsel yemler verilmelidir. Eğer diyet bitkisel ağırlıklı değil de protein ağırlıklı olursa balıklar yağlanır ve ürediklerinde daha az yavru verirler. Bunun yanında Malawi Bloat gibi hastalıklara yakalanabilirler.

Mümkünse otçul besleyin . Zaten bir çok yemde protein oranı fazla .

Habitatı: Malawi gölünün derin kayalık bölgelerinde yaşar. Suyu sert ve hafif baziktir. Bu yüzden eğer bu balığı besleyecekseniz sertliği yükseltmek adına mercan/midye kırığı kullanmalısınız. Ph 7.8 - 8.6 arası olmalıdır. Ayrıca su değerleride önemli

Yeni Kurulum Öncesi Fikir Alma
Bir asetat kullanarak zeminin karışmasını önleyebilirsin . Ama üst kısımda görünen hagenlerin üzerine silis kullan . Bitkileri beslenemez ise kumdan kısa sürede çürüyeceklerdir . O yüzden silis yeterli olmaz aksine bitkiyi yok eder . 80 litre su alan bir akvaryumunuz var . Ben size piyasada az çok gördüğüm bulabileceğiniz türlerin isimlerini yazarım siz hangisini bulursanız alırsınız . Keyhole Ciklet , Laetacara curviceps (Cüce Bayrak Cichlid) , Apistogramma agassizi (Agassizi) , Apistogramma cacatuoides (Kakadu) bu türleri kolayca bulabilirsiniz üretenler mevcut oldukça güzel yakışır bir çift ama yavrudan almanızı tavsiye ederim .

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 403 Online Kullanıcı, 219 Üye

Online Kullanıcılar

WaveRider, trkmr02, Muratrasim, tayfund, m3mm7r, gunata2003, Nenstr, wetsiz, ferhat33, noobsaibot, icelebi, Kınayu, erencanhrz, Sezerturunç, enisaltun, celu, MiSoSiKiaN, vendetta99, erdo_bg, Ortaamerika, teksel, smckr, fatihkuzen, psykhe, olcayselim, tanbayar, EgehanMelik, Aqua Discovery, rifai, fretchord, CaagriBey, Superozo, eppinger, Sisyphos, hacivat, EBardak, Eski japoncu, dusumsel, Orkun Krc, Mr.Hades, Adnanyum, ardaarda, Ufukbirdal, ludwigia, Csumer, Therbosstat, Birol, oguzburcin, SinanBulut, AmazonDream, lazarusv20, qpars, balıkhastası, Okansari, mad-boy, MOONLİGHT, MIMARBABA, Ejder Günaydın, ezc06, cankurt, oblomov, MertMurat, Aspet, mustafaeyuubi, moquzhan, ramazann9876, Erazer, isohobici, Gtuncay, HobiKaan, BadgeR, BerkeCam, Alperenpkr, halil05, KILLIFISH, dialog, JapoJupo, istanbul34, YAYDIN, Yas400, Salih0619, tammer, Hasanfahri, Shotofok, Fthgkc88, Yasarozen, 06bora34, nomercy, HRN1, cameroon06, AtalayTlkici, lemur, Tropikalbalık, enginm2000, Zoresmer, deriinmavi, FURKANALTIN, Beta_balik, Ysfalts, i_gulistan, Adrift, Umutgrs, Mikail Erdoğan, AYKAN16, ersin1981, mvltkbk, DarkSaqa, Tugberk, PlecoLover, Onur372, redfox69, mehmetaydin, Supervenenis, esref03, Shateiel, Murat75, hkavkaci, eryan, sbilgic82, ternapi, Hakuguardian, bunerf, zatonica, z.b.s.k, curvanord, zekigonlum, toprakzan, mgokturk, Dicle, senolerdivan, emreeeuslu, Emre39, deatacita, Selim802, avukathasan06, Teksas, DRARH, Avcoskar, kursatufukcoskun, Dark_Man, dmhrt, erbekin, Tanercv, Furkann66, Mustafa Uzlu, Bora1978, aymumcu, atrakhan55, Fondip, Arapaima, erensimsek, mimarist, gattar5050, bulentx1, ardatamay, burundi, FurkanKöse59, Gokhanegemen, EmreCev, yes1408, levent07, Ahmettha38, nvrkcy, ozan_1903, ffeytt, fikret43, Furkannn, 06ali, Berke ÇETÜKKAYA, ÖĞRÜNÇ, Fatihs, Cengizkul, Delta Hoby, Noeldayi, osprey, M.MertKayış, rouvax, SerdarAkyol, ENFARKLISI, goldfishlove, Zeek, serhat039, Serkanhan, Ladres, zoradam09, egemenege, Onrunl19, soner-can, K3r3m, Fatih tll, vitestv, Emerse, selahattinfidan, Emrkyk, Shotokan, Akif12, mehmetguel, calcite, lonewolf, onur_0606, BoraAquascaping, rata39, kadirik, ssezer, bzaferucak, Sametgn, Kerimtnçy, Kerem_ykr, AhmetGulpinar, ilkeraydin, thecran, Ercan4lp, then, AlpacinQ, segado, ridvan_018, Umitunver, turgut3423, Bonzi, yasarcannn,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,760,199 Mesaj
  • 403,705 Konu
  • 91 Forum
  • 142,871 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,549 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.