ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
barku
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
07 Nisan 2017 11:59
Son Ziyaret:
11 Saat 8 Dakika önce
Toplam Mesaj:
9 [0.41 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
9 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Barış Küçükoğlu
Doğum Tarihi:
04 Haziran 1975
Yaş:
41
İl:
Kastamonu
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

JBL e901- 150L akvaryum- 9 japon

SON 9 MESAJI

100x50x60 Cichlid Yeni Başlangıç ( Günlük )
Sade ve görsel bir akvaryum olmuş. Çok beğendim.
Shadow
Balıklarınızın yine maşallahı var hasan bey. Sizden aldığım balıklarda gayet iyiler, selamları var. Yakında tekrar alışveriş yapacağız gibi görünüyor. Kolay gelsin. Kastamonu dan barış.
Hikari Yem Nasıl? Hangisini Almalıyım?
Kuru yem olarak japonları sadece hikari ile besliyorum. Yem verince balıklar resmen keyiften çıldırıyor. Kendi adıma gayet memnunum ancak birkaç günde bir mutlaka haşlanmış bezelye veya ıspanak vermeyi de ihmal etmiyorum.
Japon Balığı Yem Sorusu
Balıklarım için genellikle hikari batan yem kullanıyorum ama balıklar yem yedikten sonra bazıları su yüzeyinden 15-20 dakika boyunca hava almaya çalışıyorlar. Yüzen yemler için balıklar yerken hava yuttukları için zamanla hava kesesi hastalıkları oluştuğunu okudum o nedenle batan yem kullanıyorum.Bildiğiniz gibi japonlar kumdan yem yemeyi ve kumu eşelemeyi seviyorlar.Acaba batan yemlerin yan etkisi falan mı var? Yüzen yemler zamanla balığın hava kesesine zarar verir mi?

Not: Haftada bir %30 su değişimi, günde 3 kez yemleme yapıyorum. Akvaryumda plastik bitki kullanıyorum çünkü amazon ve anubias bitkilerini balıkların paramparça ediyorlar veya sürekli kumdan söküyorlar.Pes ettim. [:)]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/196172/240420170952311.jpg[/IMG]
Oranda Diğer Japonları Isırıyor
Ayda bir dış filtre temizliği ve 5 günde bir ‰30 su değişimi yapıyorum. Balıklarım gayet sağlıklı mantarlaşma veya beyaz benek gibi hastalıkları yok. Bezelye, ıspanak, tetra, sera ve hikari yemleriyle besliyorum. Bu ısıran balığı 1 hafta önce ekledim. Akvaryuma gelen son balık yani. Sanırım agresif karakteri var. Geri vermek istemiyorum çünkü çok beğenerek aldım. Bir süre diğerlerinden ayırmayı deneyeceğim inşallah işe yarar
Oranda Diğer Japonları Isırıyor
1m akvaryumda 9 adet japon balığı besliyorum. 1 tane oranda 2 ryukin 2 ranchu 4 tane aslanbaş mevcut. Oranda her önüne gelen balığı ısırmaya çalışıyor. Onu görünce diğer balıklar kaçışıyorlar. Akvaryum da resmen terör estiriyor. Bunun sebebini bulamadım, balığın sakinleşmesi için bir çare var mı.? Diğer balıklar strese girip hasta olacaklar diye korkuyorum.

50cm hava taşı, jbl dış filtre var ve günde 3 kez besliyorum
Balıklarım Renklerini Kaybediyor
[QUOTE=UmitKARAKAYA]

YENİ ÜYE KARDEŞ sonuç yazmak için mi yeni üye oldun...
Bana bu tarifi https://atauni.edu.tr/muhammed-atamanalp bu adamdan aldım.... [/QUOTE]

Sonuç yazmak için üye olmadım ne demek istediğinizi de anlamadım. Profilimde adım yazıyor ismim yeni üye kardeş değil. Yazdığınız karışımı kaynak belirtmeyince sizin zannettim, deneyip balıkların rengine etkisini yazacağımı söylemekte nasıl bir mahzur var acaba, gerçekten tuhaf.
Balıklarım Renklerini Kaybediyor
Balıkların iştahında,hareketlerinde ve yüzmelerinde hiçbir sorun yok sadece kırmızılar turuncuya, turuncular beyaza dönmeye başladı.Sanırım akvaryumcu renk yemi vermiş bende renk yemi olmadığından doğal renklerine dönüyorlar. Ümit beyin tavsiye ettiği karışımı deneyip sonucu yazarım.
Balıklarım Renklerini Kaybediyor
Yaklaşık 1hafta önce aldığım ranchu ve redcap oranda balıklarımın renkleri turuncu kırmızıdan beyaza dönmeye başladı. Balıklarda herhangi bir hastalık veya yeme karşı isteksizlik yok. 1m akvaryumda dış filtre 60 cm hava taşı ile yaşıyorlar. Bezelye, ıspanak, hikari tetra ve sera marka yemlerle besliyorum. Sorun ne olabilir acaba?

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,439,851 Mesaj
  • 359,950 Konu
  • 91 Forum
  • 122,187 Forum Üyesi
  • 1,342 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,287 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.