ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
EmperorAngelfish
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
92
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
31 Aralık 2017 05:56
Son Ziyaret:
19 Ağustos 2019 23:42
Toplam Mesaj:
162 [0.27 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
15 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Muhammed Ali AYAZ
Doğum Tarihi:
14 Eylül 1984
Yaş:
34
İl:
Adiyaman
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Muhammed Ali

SON 10 MESAJI

Melek Balığı Cinsiyet Ayrımı
Hocam bende yumurta döken çift var inanın tüpçükleri tam olarak çıkartmaları yada belirgin olması sadece yumurta dökme zamanları oluyor. Şu resimlere göre tüpçük çok içeride birşey söylemek mümkün değil, ama başındaki tepecik ve tellerinde bulunan çatallı yapı erkek olduğuna işaret ama tek başına yeterli değil.
Melek Balığı Cinsiyet Ayrımı
Erkeğe benziyor ama net birşey söylemek gerçekçi olmaz bu resimlere göre.
Lepistes Ve Beta Beraber Yaşar Mı?
Bettalar farklı karakterde olabiliyorlar. Ben daha önce 2 defa farklı karma akvaryumlarda farklı bettalar beslemiştim, uzun vadede sorun çıkmamıştı.Ama ara ara yaşadğım bazı sorunlar oldu yazayım onları.

Betta bende bir iki lepistese kafayı takmıştı mesela hep aynı balıklara saldırıyordu.Lepisteslerin Boyları da büyüktü aslında sebebini çözemedim. Diğer lepisteslere hiç karışmıyordu.

Kendisine göre çok büyük balıklardan kaçıyor Discus, Melek gibi. Melekler üreme boyutlarına gelince bettayı çok kovalıyorlar strese sokuyorlar giriyor bir deliğe çıkmıyor.
Grumıler Ölüyor
Balığın ağzı açık ölmüş havasız kalmış olabilir mi acaba?
Havalandırma işini nasıl yapıyorsunuz. Karbondioksit veriyor musunuz tanka? veriyorsanız ölçüm yapıyor musunuz? bir değerden sonra tehlikeli olabiliyor.

Labirentli balık aslında kolay kolay böyle bir problem yaşamaması lazım ama ağzı açık kalması aklıma bunları getirdi.[EDIT]EmperorAngelfish,2019-04-25 16:02:52[/EDIT]
Kıl Kurdu Bezeri İpliksi Yapı Ve Agresif Davranış
[QUOTE=Kromatit]Alttaki konudan kurt kısmına bakın. Melekler agresiftirler zaten. Küçük balıkları avlarlar. Büyüdükçe kendini belli etmeye başlamış. Belki ikisi de erkektir.
http://www.akvaryum.com/Forum/tedavi_edilebilmis_baliklar_ve_tedavi_yontemleri_k785798.asp
[/QUOTE][QUOTE=Esnaf]

Merhabalar

Kıl kurdu için flagly solüsyon ve bir şırınga alın eczeneden yaklaşık 7 - 8 lira. Meleği hassas bir şekilde yakalayın ve şırınganın iğnesini çıkararak meleğin ağzına bitiştirip sabah akşam 3 er damla yutturun bir hafta içinde yeme daha iyi saldırır kurtları döker. Canlı kanlı yemden uzak durun ve kaliteli marka yemlerle besleyin, iç parazit %90 canlı kanlı yemlerden ve dandik yemlerden geçer balıklara,su şartları da oturmamış ise balığın bağışıklık direnci düşer ve parazitler devreye girer.

Ayrıca meleklerin karakterinde avcılık var evet, ben melek beslediğim dönemde bunu net gördüm ve melekleri kendi cinsleriyle besledim sıkıntı bitti.

Özellikle lepistes gibi cüce vatoz gibi pengasuslar gibi barışçıl ve japonlar gibi zor yüzen kaçamayan balıklar kolay hedeftir melekler için, gözlerine kestirdiklerini sinsi sinsi karın bölgelerine vura vura öldürüp parçalarlar sabah bir bakarsınız lepistesin yarısı yok japonun karnı deşilmiş pengasusun burnu kopuk vatozun çöpçünün yüzgeçleri yenmiş.

Cüce vatoza gelince o alan savunması yapıyor bu doğal bir tavır saldırmak amaçlı değil bölgesini korumak amaçlıdır sıkıntı yapmaz.Vatozları bir erkek bir dişi şeklinde beslerseniz birbirlerini hırpalamazlar.İki erkek vatozun olduğu bir alanda biri diğerini öldürüp emebiliyor bunu yaşadım.

Kolaylıklar dilerim sağlıklı neşeli hobiler[/QUOTE]

Melekler Yumurta döktüler, Bu konuyu açtıktan 3-4 gün sonra. Agresiflik sebeplerini çözmüş olduk.
Hastalık için de Nilverm adlı bir ilaçla tedavi ettim ve fayda gördüm. Değerli görüş ve yönlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.[EDIT]EmperorAngelfish,2019-04-21 03:17:11[/EDIT]
Camallanus Worms Hastalığı Ve Nilverm Mucizesi
Arkadaşlar daha önce konu açıp sormuştum, Akvaryumdaki tüm balıklarımda anüsten sarkan kırmızı kurtçuklar vardı. Yönlendirmeler doğrultusunda aşağıda linki bulunan konuda Camallanus Worms hastalığı şeklinde tanımlamışlar. Verilen tüm cevapları okuyunca arada konu içinde bir arkadaş veterinerden Nilverm alıp denediğini yazmış.

Bende sonucunu paylaşmak istedim bu tür bir hastalıkla mücade eden varsa işini kolaylaştırmak adına.

Nilverm tam bir mucize, tek kullanımda tüm kurtlardan kurtuldum, şu anda varsa yumurtalarından çıkanlar için daha sonra tekrar kullanacağım ama şu anda görünürde birşey yok,onu bekliyorum.

300 Litre akvaryuma yarım çay kaşığı ilacı önce akvaryumdan aldığım 1 lt su içinde karıştırarak çözünmüş hale getirip ana tanka döktüm.5 Gün falan su değişimi yapmadım.Bu süre zarfında havalandırma işini 7/24 aksatmadım. Hergün 1 balığımı kaybediyordum bundan önce, hem hastalıktan kurtuldum, ölümler durdu uğur getirdi galiba melekler de yumurta döktü.

İlacın Fiyatı sadece 10 TL, dozunu fazla kullanmamak lazım,veterinerin dediğine göre küçük paket 250 KG hayvana yetiyormuş. Balıklar için bilgim yok ama fazla atma demişti,o doğrultuda yarım çay kaşığı attım. Daha önce Andazol kullanmıştım sonuç alamamıştım, Siraks da gittiğim hiçbir eczanede yoktu. Eczacı bulunduğum ilde bulamayacağımı söyleyince Nilvermi almıştım ama aslında asıl ilk aranması gereken buymuş. Akvaryum biyolojik düzenine hiçbir zarar da vermedi.

Akvaryum 300 Lt, Balıklar: Melek Balığı,Lepistes, Betta, Cüce Vatoz

[IMG]https://country.cdn.cevaws.com/var/ezflow_site/storage/images/_aliases/listshop_detail/ceva-turkiye/ueruenlerimiz/ueruen-listesi/nilverm-r/282976-12-tur-TR/NILVERM-R.jpg[/IMG]


https://www.akvaryum.com/Forum/tedavi_edilebilmis_baliklar_ve_tedavi_yontemleri_k785798.asp

[IMG]http://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/camlamus.jpg[/IMG][IMG]http://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/calworm.jpg[/IMG][IMG]http://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/camlamus1.jpg[/IMG][EDIT]EmperorAngelfish,2019-04-21 03:18:56[/EDIT]
Kıl Kurdu Bezeri İpliksi Yapı Ve Agresif Davranış
Merhabalar, 6-7 ayrıdır karma bir akvaryumda( 300 Lt, 2 melek, 8 lepistes, 2 cüce vatoz, 1 betta) beslemekteyim.
Soru 1 - Melek balıklarının anüs bölgelerinde kırmızı kıl gibi birşey dışarı hafiften sarkmış durumda, kıl kurdu olduğunu düşünüyorum çünkü ölen bir lepisteste de vardı içini açıp çıkartmıştım 1-1,5 cm uzunluğunda çok ince kırmızı solucanvari bir ipliksi yapı çıktı. hareket etmiyordu ölü balığın içinde ama böyle birşey vardı. Eğer bu bir parazitse ya da kıl kurdu ise nasıl kurtulabilirim bundan.

Soru 2- Bu güne kadar balıklar arasında bir sorun görünmüyordu hepsi barışçıl davranmaktaydı fakat meleklerin büyüyüp gelişmesiyle birlikte özellikle 1 melek balığı çok agresifleşti. Akvaryumu diğer balıklara dar ediyor. lepistesleri kovalıyor, bettayı kovalıyor,En önemlisi diğer melek balığını çok hırpalıyor vuruyor kovalıyor sürekli. bu güne kadar hiç böyle davranmıyordu.Soru 3- cüce vatozlardan birisi de melekle aynı durumda. O da yanına yaklaşanlara saldırmaya çalışıyor.Cüce vatozun erkek olduğunu kesin biliyorum melek hakkında bir fikrim yok.
Meleklerle ilgili sorularınıza cevaplar
Merhabalar, 6-7 ayrıdır karma bir akvaryumda( 300 Lt, 2 melek, 8 lepistes, 2 cüce vatoz, 1 betta) beslemekteyim.
Soru 1- Bu güne kadar balıklar arasında bir sorun görünmüyordu hepsi barışçıl davranmaktaydı fakat meleklerin büyüyüp gelişmesiyle birlikte özellikle 1 melek balığı çok agresifleşti. Akvaryumu diğer balıklara dar ediyor. lepistesleri kovalıyor, bettayı kovalıyor,En önemlisi diğer melek balığını çok hırpalıyor vuruyor kovalıyor sürekli. bu güne kadar hiç böyle davranmıyordu.

Soru 2 - Melek balıklarının anüs bölgelerinde kırmızı kıl gibi birşey dışarı hafiften sarkmış durumda, kıl kurdu olduğunu düşünüyorum çünkü ölen bir lepisteste de vardı içini açıp çıkartmıştım 1-1,5 cm uzunluğunda çok ince kırmızı solucanvari bir ipliksi yapı çıktı. hareket etmiyordu ölü balığın içinde ama böyle birşey vardı. Eğer bu bir parazitse ya da kıl kurdu ise nasıl kurtulabilirim bundan.

Soru 3- cüce vatozlardan birisi de melekle aynı durumda. O da yanına yaklaşanlara saldırmaya çalışıyor.Cüce vatozun erkek olduğunu kesin biliyorum melek hakkında bir fikrim yok.
Discuslarım Çok Hızlı Boylandı
Hocam içlerinden biri ya da ikisi dominant çıkıp diğerlerini yeme yaklaştırmama gibi durumlar olmuyor mu? Ben beslerken 1 tanesi yüzünden diğerleri hiç boylanmamıştı. Yemi kendi yiyor diğerlerini yaklaştırmıyordu. Boy farkları 2 kata kadar çıkmıştı. Bu tür problemler olmuyor mu?

İkinci sorum 1 hafta aç bıraksam bile kuru yem yemiyorlardı, En pahalı yemleri denedim sonuç aynıydı. Siz denediniz mi kuru yem?
Beta Balığım Elma Salyangozuna Saldırıyor!
Betta çok ilginç bir tür. Aynı şartlara Birbirinden farklı iki betta farklı davranışlar gösterebiliyor.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 333 Online Kullanıcı, 181 Üye

Online Kullanıcılar

ersel, aldemirgen, bymurat06, Adnanyum, gokberkgonenc, Bisnev99, EmirhanTuncel, BerkayÖzcan, KillLaKill, nzm06, leventzl, armaqan, icelebi, Badur, MertGezer, deepahm, MertA, Forwad67, extuin, Hamza Özel, sercang, Zoresmer, Bssan, Gtuncay, darkaura, devito, Mozkal, AliSarp, cemalpoyraz, Bonzi, fzkdevil, Koksal Gurkan, erdalakçay, Greylist, Birolada, Burak Dişli, MiSoSiKiaN, ONRAYDN, Selçuks, orimohito, s3lck, krib, gyunda, sezerdmn, ozgecrbc, ilker özkan, husumut, Starion, aqua08, hovercraft, Cem Öcal, vendetta99, egedin, leonisleo, Cem Altay, eskiyapar, Mutluluk, Aspet, hedayse, hepbiz, cozsahin, ssozdemirr, SCORPION_79, hgorenek, dusumsel, burak1, bayezidibistami, mcmert, yqttt, ilker2626, ÖZGÜR İNCE, EmirHaN, Ahmtkr, indianaconz, herhangibiri, CagriSindirac, AkvaristGunesli, esensml, YigitcanTuran58, Kaya0606, fretchord, burundi, Hakanfiliz90, StenkaRazin, punis_her, Neothauma, MRTMRT, samah, Acil Stop, ccrawenn, Tropikalbalık, WaveRider, beyazgul, istanbul34, turgut06, Mikail Erdoğan, UĞUR, KILLIFISH, muratdeg, Esnaf, Supervenenis, Fatih ÇE, DeviLLe, tetrazona, oktay ak, Murat8, hermiş, peker55, TugayKrmn, rifai, Helin3846, Balikcionur, Harlequin, sam3d, idik, yasin0651, dr_ozi, Kizikartal, pasha998, mahmut1905, muzaffer22, duman18, Pacific, bettaaşığı, hasancemalsargin, ademh, Logger, mustafacanergul, enesypr, Gknyhs, Türkiye1, littlefish, Brsk, GirayKaan, Kfat, yasebehic, atak27, Selimbicer, fatihincky, tosyalı, Gursoyhasan, onenineone, Güney12345, CERANOXE, forester64, Tanganyika07, Panzehir, Altispinoza, K3r3m, kar_delen6, Kromatit, Rapsodistanbul, celal., Sofuoglu61, Muhendis39, BurakAta, Kuti147, Efekp, wolverin, burakgms35, i_gulistan, secaflex, ternapi, karhanakin, emreemin, calcite, Laetacara, tarıkt, Murat özkan, ardatamay, FurkanYnk, mertozbudak, SerhatU, sirhill, AlpacinQ, EvrimCavusoglu, Aydın26arslan26, ozdemirfatih07, aXarayli, MehmetKalyoncu, Selim1905, Erhanx,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,752,968 Mesaj
  • 402,709 Konu
  • 91 Forum
  • 142,406 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,622 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.