ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hanil
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
60
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Mart 2018 23:53
Son Ziyaret:
8 Saat 41 Dakika önce
Toplam Mesaj:
87 [0.15 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
47 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
ilyas ilyas.
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1983
Yaş:
36
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

hanil

SON 10 MESAJI

İlk Akvaryumumu Kuruyorum
Bu tohum olayına düşen çok arkadaş oluyor ne yazık ki. Benim akvaryumdaki cuba ları gören yiğenim bile. Yaklaşık 3 yıldır monte carlo, cuba ve parvula bakarım. Hepsi ortama uyunca kendi içinde çoğalır. Yeni sürgünler ve kökler ile...
25lt Akvaryum
Benim 27 litrede 8li rasbora baliğim var. Benim için oldukça eğlenceliler. Akıntı olan yere yanaşmaları şekilleri vs
İlk Akvaryumumu Kuruyorum
[QUOTE=elixira]
Hocam nasıl cuba ile alakası yok. hemianthus callitrichoides demiş arkadaş.
https://www.akvaryum.com/hemianthus_callitrichoides_cuba_bitkir_25_883.asp[/QUOTE]
Hocam biraz daha araştırırsanız forumda onlarca konu var. Evet öyle yazmış ama bir de tohum demiş.[URL]https://www.akvaryum.com/forum/bitki_tohumu_aldatmacasi_k904150.asp[/URL]
İlk Akvaryumumu Kuruyorum
[QUOTE=elixira]Hocam aldığınız tohum cuba tohumu ve maalesef kolay bakılabilecek bir bitki türü değil. Çok yüksek ışıklandırma çok iyi gübreleme ve co2 isteyen bir bitki yani orta-üst seviye zorlukta bir bitki. [/QUOTE]

Ne yazık ki bu tohumların cuba ile alakası yok. Kaynağı çok ta belli olmayan suda uzun süre dayanmayan bir bitki çeşidi. Onu dışında yazınız arkadaş için oldukça yol gösterici...
İlk Akvaryumumu Kuruyorum
O zaman size tavsiyem ışığı şimdilik kaldırın. Bitkiler çimlenirken ışığa gerek duymazlar. Neme ihtiyaç duyarlar. Bunun için akvaryumun üstünü streç ile kapatın. Ve gün içinde spreyleyerek sulayın.
İlk Akvaryumumu Kuruyorum
Öncelikle hayırlı olsun akvaryumunuz. Keşke tohum işine hiç bulaşmasaydınız. Tohumdan çıkan bitkiler bir kaç ay sonra çok kötü hal alıyor ve genelde ölüyor. Bence öncelikle bu konuyu araştırın derim. Eğer bu şekilde başlamayı kabul ederseniz balık konusunda yardımcı olan arkadaşlar olur.
Salyangoz
Akvaryumda başka canlı yoksa bir hafta kadar Reeflowers Remalgae kullanın akvaryum içinde ne kadar istenmeyen canlı varsa etki ediyor. Ben şu an ölçüyü yaklaşık %50 aşarak hydra ile savaşıyorum.
İç Filitre Önerisi
Fluval u2 kullanıyorum çok memnunum. Hatta şu an 80lt akvaryumumda dış filtreyi çıkardım. Bitkilerin arasına gizledim ve akıntıyı üst kısımdan verdim.
Ramshorn Salyangoz
Fotoğraftakiler pek ramshorn a benzemiyor başka foto var mı? Ramshornlar benim vazgeçemediğim akvaryum emekçileri. Genelde ne zaman bu şekilde yüzeye çıksa bir sorunun habercisi oluyor. Geçen hafta bir bu durumdaydı benim salyangozlar şu an akvaryumda hydra görmeye başladım. Daha önce bu şekilde olduğunda da fosfat seviyesi tavan yapmıştı.
70x35x40 İwagumi
Gerçekten çok güzel bir akvaryum olmuş. Benim ve eminim ki pek çok arkadaşın hayali olan bir tasarım. Su değişim sıklığı ve aydınlatma süresi ne kadar acaba bilgi verir misiniz?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,780,782 Mesaj
  • 406,444 Konu
  • 91 Forum
  • 144,145 Forum Üyesi
  • 1,464 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,886 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.