ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
erosennin
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
91
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
02 Mart 2021 12:25
Son Ziyaret:
9 Saat 11 Dakika önce
Toplam Mesaj:
95 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
45 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Hüseyin Arıkan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Lepistes babası

SON 10 MESAJI

Su Değeri Test Kiti Sonucu
Canlı yükünüz fazla gibi 30a yakın balık saydım yanlış görmediysem. Nitratı kontrol altına almak için canlı sayınızı azaltabilirsiniz. Eğer azaltmak istemezseniz filtrasyonu güçlendirmek ve sık su değişimi yapmak mümkün. Ancak su değişimi aksarsa sorun yaşayabilirsiniz. Klor için yukarıda belirtmiştim. Dinlenmiş su kullanmanız lazım. Bunu yapamayacaksanız seachem prime gibi su düzenleyicileri kullanabilirsiniz. Ölçüm sonucuna göre suyunuz sert. Eğer çeşme suyu kullanıyorsanız bulunduğunuz yerdeki su böyledir. Şişelenmiş içme suları ile karıştırarak veya osmos su kullanarak sertliği düşürebilirsiniz.
Su Değeri Test Kiti Sonucu
Merhaba. Akvaryumunuz hakkında bilgi verirseniz daha net bişey söylenebilir. Hacim, baktığınız türler, zemin, bitkiler, su değişim miktarı ve sıklığı vs gibi.
Sadece fotoğrafa bakarak nitrat, nitrit ve klor yüksek. Bunlar sıkıntılı. Su değişimi yapmanız lazım. Klorun yüksek olması su değişimi yapmışsanız da dinlenmiş su kullanmadığınızı gösterir. Bu bakteri kültürünü çökertebilir. ph kh ve gh baktığınız türlere ve bitki varlığına göre yorumlamak lazım.
Seachem Sıvı Gübreleri Nasıl Kullanılır?
Merhaba. Eğer yanılmıyorsam 7. gün su değişimi yapılıp aynı şekilde uygulamaya devam ediliyor. Her hafta aynı şekilde uyguluyorsunuz yani.
Bir Türlü Berraklaşmıyor
[QUOTE=caddy]Up[/QUOTE]
Up yazarak bir sonuca varamazsınız.
Sizden istenilen bilgileri sağlamazsanız yardımcı olamayız.
2 Aylık Akvaryum Tecrübem Ve Tüm İlerleme
Hobiye hoş geldiniz. Karidesler kendisini toparlayacaktır. Midyelerinizin akıbetini merak ettim. Walstad kurulumunda midye pek önerilen bir canlı değildir. Kendisini zemine gömerek bitkileri yerinden çıkarabiliri daha kötüsü en alttaki bahçe toprağını karıştırarak sıkıntılı bir sürece neden olabilir. Keyifli hobiler dilerim.
Vatoz Yumurtaları Dolu Mu Boş Mu?
[QUOTE=yildizfaruk]

Sadece küpten düşen yumurtaları aldım yavruluğa tüm küpü boşaltmadım. Suyun oksijen düzeninin iyi seviyede olduğunu düşünüyorum. Hem pipo filtreden kabarcık çıkıyor, hem yavrulukta hava taşı var, hemde iç filtre çalışıyor ondan kabarcık çıkıyor bu yüzden su gayet hareketli ve yumurtalar ara sıra hafif hafif hareket ediyor. Buhar camını da yarı açık bıraktım su yüzeyi hava ile temas etsin diye[/QUOTE]
Ben de sizin gibi sadece küpün dışına çıkan yumurtaları aldım. Yukarıda anlattıkların benim başıma gelenlerdir illaki sizde de olacak değil. Umarım tüm yumurtalarınızdan yavru alırsınız.
Vatoz Yumurtaları Dolu Mu Boş Mu?
Merhaba. Hayırlı olsun. Yumurtalar dolu görülüyor ikinci fotoğrafta. Fakat mevcut düzeninizde yumurtalar iyi havalanmayabilir ve mantar gelişebilir. Ben de sizinki gibi yavruluğa havataşı ile koydum ortalığa saçılan yumurtaları ama sadece 3 yavru alabildim. Yumurta kuluçka düzeneklerinde youtubeda gördüğüm kadarıyla yumurtalar baya hareketli bir şekilde havalandırılıyor. Bir kuluçka tertibatı temin edebilirsiniz. Vatoz konusunda tecrübeli forum üyelerimiz daha net bilgi verecektir. Umarım sağlıklı yavrularınız olur.
Papağan Plati - Xiphophorus Variatus (hi-fin)
Yeniden merhaba.
3 haftalık tedavi sürecimi tamamladık çok şükür yukarıda bahsettiğim kayıplar dışında yeni kayıp yaşamadım. Hatta ilk hastalık tespit edilen platim çok zayıf görünmesine rağmen sağ ve oldukça iştahlı. Umarım o da daha iyi bir kondisyona gelecektir. İç parazitten muzdarip olanlar güvenle metroplex ve focus kullanabilirler. Tavsiye için teşekkür ederim @MertSoyumert [:iyi:]
Süperred Vatoz Yumurtladı, Su Değişimi Yapmalı Mı?
[QUOTE=CNYTYLMZ]Yıllarca vatoz üretmiş biri olarak su değişiminin yumurtalara bir zararı yok dışardaki yumurtalarda kuluçka makinasına atın yumurtadan çıkan yavrular hassas oluyor [/QUOTE]
Cevap için teşekkür ederim. Kuluçka makinem yok ama bi yavruluğum var ona aktardım hava taşını da içine bıraktım. Umarım işe yarar 🤞
Süperred Vatoz Yumurtladı, Su Değişimi Yapmalı Mı?
Değerli forum üyeleri
Haftalık su değişimi hazırlıklarımı yapıp elime kova ve dip sifonumu aldım ve akvaryumun yanına geçtim. Beni bir sürpriz bekliyordu. Erkek vatoz küpün içindeydi ve küpün önünde birkaç yumurta gördüm. Hemen içine baktım ve dipte yumurta öbeğini gördüm. Normalde su değişimi yapacaktım ama şimdi ne yapmalıyım bilemedim. Test kitim var. Ölçüm yaptım. Amonyak, nitrit ve klor 0, nitrat 25 olarak çıktı.
Bu konularda tecrübeli hobidaşlarım ne tavsiye eder?
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/230070/180220231825211.jpg[/IMG]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.