ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
MaviYesil
Kullanıcı Grubu:
Yönetici
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6111
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
04 Mayıs 2007 17:15
Son Ziyaret:
55 dakika önce
Toplam Mesaj:
6077 [1.67 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
899 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ufuk Güngör
Doğum Tarihi:
06 Nisan 1983
Yaş:
34
İl:
Antalya
Meslek:
İngilizce Öğretmeni
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[IMG]http://1.1m.yt/AUnMg_-.png[/IMG] [URL=http://www.akvaryum.com/Forum/oranda_ve_ranchularim_k876369.asp]Oranda ve Ranchu'larım[/URL]

SON 10 MESAJI

Zebra Danio Rahatsızlığı (videolu)
Geçmiş olsun. Balığınızın hastalığı Pleistophora gibi görünüyor. "Neon Tetra Hastalığı" olarak da bilinir. En çok Neon Tetra ve Zebra Danio'larda görülüyor. Araştırmak isterseniz, tam ismi "Pseudoloma neurophilia"

Maalesef tedavisi yok ve son derece bulaşıcı bir hastalık. Hasta balık vakit kaybetmeden ayrılmalı. [EDIT]MaviYesil,2017-04-26 15:39:10[/EDIT]
Discus İçin Elektrik Ve Su Faturası
Yetişkin besleyemeyecekseniz işler biraz değişir. 6'lı bir grup için örnek vermeye çalışayım. Eğer balıklardan beklentiniz yüksekse, ilk etapta çok geniş olmayan 150-200lt arası bir akvaryumda, günde 5-6 öğün dana yüreği de içeren bir beslenme programı ve günlük büyük miktarda su değişimleri ile başlamalısınız. Balıklar 8-10cm boya yaklaştıklarında daha geniş bir akvaryuma geçirmelisiniz.

"Balıklar normal seyrinde büyüsün, çok büyük beklentim yok." diyorsanız normal bir yemleme programı ile haftada 2-3 kere su değişimi ille de yavru büyütülebilir tabi.

Bunun yanı sıra elinizden gelen her şeyi de yapsanız bazı balıklar yanık kalabilir. Bu biraz genetik bir durum. Balık seçimi burada çok önemli.
Copcu Baligi
Camları temizlemeye başlarlar.
Discus İçin Elektrik Ve Su Faturası
Merhaba,

Öncelikle bir kaç konuya açıklık getirmek isterim. Discus için günlük su değişimi yapılacak diye bir kural yoktur. Bu sadece yüksek beklenti ile yavru büyütülen, daha küçük akvaryumlarda yapılır. Yetişkin balık alırsanız haftalık su değişimleri ile idare edebilirsiniz. Yavru balık alacaksanız 120-130cm akvaryumda büyütmek çok sağlıklı olmuyor.

Sorularınıza gelince,

1. Eğer akvaryum kışın ısıtılmayan bir odada bulunacaksa elektrik faturası en az iki katına çıkar. Ancak 24 saat ısıtılan bir odada bulunacaksa akvaryumun elektrik faturasına yansıması makul seviyelerde kalır.

2. Su faturasına etkisi canınızı sıkacak derecede olmayacaktır. Geçenlerde bir konuda bir üyemiz sorduğunda hesaplamıştım. Bulunduğum bölgede suyun metreküpü (tonu) 2,19TL. Buna çevre temizlik ve diğer tüm vergiler dahil. Bu fiyat belediyeden belediyeye farklılık gösterir ama 3 aşağı 5 yukarı aynıdır. Fikir vermesi açısından tüketiminizi hesaplayabilirsiniz.
Ultra Sessiz Hava Motoru
[QUOTE=AliKenter]
Benim elimde de sizin memnun olmadığınız türden kullanamadığım 3 hava motorum daha var. Memnun olmadığınız hava motorunun modelini de yazarsanız daha net bilgi vermiş olursunuz. Ben yukarıda bahsettiğim AP228 modelini yaklaşık iki yıldır problemsiz kullanıyorum. Telefonumdaki "Sound Meter" uygulamasıyla ilk defa merak edip ölçüm yaptım. Küçük hava taşıyla maksimum kapasitede çalışırken 39-40 desibel arası ölçtü. Telefonu hava motoruna temas edecek kadar yakın tuttum. Ama hatırlatmam lazım benim hava motorum lastik ile askıda duruyor ancak diğer kullanamadığım motorları da aynı metodla izole ettiğim halde bununla kıyaslanmayacak kadar gürültülü çalışıyorlardı. Bir şeyin kalitesini sadece fiyatına bakarak ölçmek her zaman iyi sonuç vermeyebilir. Saygılar...[/QUOTE]


Bendeki o kadar berbat bir motor ki modeline bakmaya bile değer bulmadım. Yukarıda da bahsetmiştim. Mavi, şeffaf içi görünenlerden. 3 oda ötede uyumama rağmen yine tahammül edemeyip balkona klimanın üzerine monte ettim, komşular "Balkonda çim biçme makinesi mi çalışıyor?" diye kapıya dayandı. [:lol:]
Çoktan çöpe atacaktım da, ihtiyacı olan birine veririm diye kaldırdım bir yere. İsterseniz bulup bir video çekerim. Video'yu kulaklıkla dinlemeyin ama. Sağlığa zararlıdır. [:lol:]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/27027/080820161234251.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/27027/080820161236011.jpg[/IMG]

Ap-408A sanırım.
Kafa Motoru
Kafa motoru su pompalamaya yarar. Tek başına filtre edici bir özelliği yoktur. Dış filtreniz yeterli. [:iyi:]
Ultra Sessiz Hava Motoru
Bende Venusaqua'nın çift çıkışlı mavi şeffaf olan modeli var. Traktör gibi. Bir kaç ay içinde körüklerden biri kendi kendisine yırtıldı. Geçenlerde ölçtüm tek çıkışı ile 60db üzerinde çıkıyordu sanırım. Çekilecek dert değil. Tavsiye etmiyorum.

Bu hobiyi uzun süre yapcaksanız 150TL'yi gözden çıkarıp adam akıllı bir hava motoru almak şart.
Bitkili (discus)
[QUOTE=BLGHN]

Teşekkürler Ufuk Bey tüm yumurta dizenler içinde geçerli mi bu durum ? [/QUOTE]

Benim tecrübe ertiğim Discus, Melek ve bazı Cory türleri için geçerli. Yüzey ayırt etmezler. Genelde en güvenli gördükleri noktaya dizerler.
Çocukluk Aşkı Japon Balığına Dönüş
[QUOTE=kralexxx]Ufuk kardeşim sağolsun kalico orandayı kurtardı ya dilesin Taylandın en güzellerini yığayım ona..[/QUOTE]

Bu yaz sizi sık sık rahatsız edeceğim. [:)))][:iyi:] Ryukinler muhteşem. [3)][:O]

[EDIT]MaviYesil,2017-04-25 13:04:22[/EDIT]
Beta Yavrularına Artemia Dan Başka Ne Verilebilir
[QUOTE=4 oğuzhan]Gelişim lerinde Yeterli olurmu hep mikro kurt versem [/QUOTE]

Tabi yeterli olur.[:iyi:] Kuru yeme başlayana kadar idare eder onları.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,438,254 Mesaj
  • 359,750 Konu
  • 91 Forum
  • 122,101 Forum Üyesi
  • 1,342 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,406 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.