ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Erenkzt
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[B]14158,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
20
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
07 Ocak 2008 14:21
Son Ziyaret:
23 Şubat 2021 15:58
Toplam Mesaj:
22 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Eren Kızıltoprak
Doğum Tarihi:
25 Haziran 1978
Yaş:
42
İl:
Istanbul
Meslek:
Tekstil
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[size=2][color=BROWN]EREN KIZILTOPRAK/İSTANBUL[/color][/size] [IMG]http://www.theaquariumguide.com/wp-content/uploads/2015/11/dutch-aquascape-styles-600x300.jpg"[IMG]

SON 10 MESAJI

Dennerle Granül Yemler.
Aspet Pethopta bulabilirsiniz.
Forumda sayfasını bulabilirsiniz.
[URL]https://www.akvaryum.com/Akvaryumcular/as_pet_shop_akv2992.asp[/URL]
Bu Balıkların Türü Ne
Bence ikiside Moli.
Velifera balığının sırt yüzgeçleri daha güzel tül gibi ihtişamlıdır. Beyaz olanın karnı şiş dişi olabilir ve yavru yapabilir. Fotoğraflar çok net değil beyaz balığınızı takip edin ve akvaryuma yavrular için saklanacak bir yer yapın rafya vs. gibi
Flowernhorn Cinsiyet Ve Tür
[QUOTE=flowerhornf2] ben sadece cins olarak ayirabiliyorum ve türlerine gelince fazla bilgim yok ve teşekkür ederim bilgim bir bilgi daha eklediğiniz icin

Erenkzt abi birde benim fhlere bakabilirmisin rica etsem http://www.akvaryum.com/Forum/flower_hornlarimmi_kontrol_edermisiniz_k909268.asp[/QUOTE]

Balıklarına baktım ve konunu okudum. Yazının hemen yanındaki balığın red dragona benziyor diğeride tahminimce ona benziyor fakat renkleri biraz yanıltıyor olabilir. Öncelikle balığının renklenmesi ve kafa yapması genine bağlıdır.
Geninde yoksa ne yaparsan yap ne canlı renklere nede sağlam bir kafa yaptıramazsın. Bu tarz bir balık türü almadan önce iyice araştırmanızı bilgi sahibi olmanızı öneririm. Bazı üreticiler farklı renk ve vücut yapısı elde etmek için değişik çaprazlama yolu ile yeni tür flowerhornlar yapmaya çalışıyor, tutarsa ne ala, tutmazsa piyasada ucuza satmaya çalışıyorlar. Bu tür çaprazlamadan çıkan bazı balıklar ileride istenilen renge ve kafaya ulaşamıyor. Bu konuya özellikle dikkat etmelisiniz.
Balığınızın yaşını ve boyutlarını tam bilemiyorum ve kesin bir yorum yapamam bu nedenle zamanla gelişimlerini fotoğraflayıp paylaşırsanız net yorumlar gelecektir.

[B]Balığınızı Güzel Kaliteli Yemler ile besleyin.
[/B][K][/K][URL]https://www.youtube.com/watch?v=JACozWxhdVI[/URL]
Linkteki videoyu mutlaka izleyin. Flowerhorn sever bir arkadaşımız bir videoyu Türkçe anlatım ile paylaşmış .
Ben balığımı ilk aldığımda Tropical firmasının flowerhorn yemi ve omega one firmasının omega one super color cichlid yemi ile besledim. Etkisini gördüm ama şu an daha özel yemler kullanmaktayım.
cz aqua help monster kok, help redbalze ve okiko marka yemler.
Bir sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım yine.
Keyifli hobiler dilerim.
Flowernhorn Cinsiyet Ve Tür
100% emin olmamakla birlikte bana dişi kamfa gibi geldi.
Yeni Akvaryum Öneriniz
Merhabalar;
Öncelikle tavsiyem akvaryum hacminiz minimum 100lt olması yönünde olacak. Örnek 60x40x45H = 108Lt Güzel bir başlangıç olur sizin için.
Bakacağınız balıkların gelişimi için nekadar hacim olursa balıklarınız daha sağlıklı ve hızlı gelişecektir. Şahsen ben 20Lt de tek beta bile beslemem. Alacağınız filitre 20Lt için çok gelebilir ve aşırı su hareketliliğinden balıklarınız strese girebilir.
İleride herhangi bir hastalıkda ilaç kullanmak istediğinizde dozajı ayarlamakta zorluk çekebilirsiniz. Oysaki çoğu ilaç gübre vs ürünlerde kullanım talimatında 100 Lt için xxxml diye tavsiye ederler. Işıklandırmada sorun yaşabilirsiniz. Işığınız tankınızın lt sine göre yüksek gelebilir ve yosunlaşma sorununuz başlayabilir. Çok düşün ışık koyarsanız eklemek isteyeceğiniz bitkilerin ihtiyacını karşılamaz. Bence tekrar akvaryum hacminzi düşünün ona göre daha sonradan yardımcı olmak kolay olur. Keyifli hobiler dilerim.
Derece dışarıda mı suyun içinde mi olacak
Civalı dereceleri akvaryum içine koyarsanız daha sağlıklı olur.
Bitkili Karma Tankım (ılk Deneyim)
Hayırlı olsun güzel bir tecrübe olacak sizin için :)
Bitkili Akvaryum Tavsiye Ve Eleştiri
Merhaba Bahadır Bey;
Öncelikle akvaryumunuz hayırlı olsun.
Konuyu merak edip takibe almıştım. Gelen cevapları okudukça hayretler içinde kaldığım cevaplarda gördüm doğru bilgi vermeye çalışanlarda. Dayanamadım ve tecrübelerimden bir kaç şey bahsetmek istedim.
Öncelikle bütün duyduğunuz terimleri, su kalitesini, testleri, midye kabuklarını vs kafanızdan silin.
1- Bütçenizi gözden geçirin ve bütçenize uygun plan yapın. 100 lerce akvaryum bitkisi var ve hepsinin gereksimleri ihtiyaçları farklıdır. Şu bitki çok güzel akada olsun zeminde bul olsun diye bir düşünce ile giderseniz sonu ya hüsran olur yada kurtarmak için bütçenizi aşmış olursunuz.
Öncelikle forumda ve[URL] http://tropica.com/en/plants/[/URL] adresinde bitkileri araştırın. Tropica bitkileri 3 gruba ayırmı. Basic (başlangıç seviyesi) Medium (Orta seviye) Advance (İleri düzey) Bu üç gruptaki bitkilerin besin ışık ve ısı ihtiyaçları çok farklıdır.
Kimisi litre başına 1-1,5 w ışık isterken kimisi 0,5w ışık ister. Bir diğeri kesinlikle co2 isterken diğeri istemez. En öncemlisi gelişim hızları kimisi ağır gelişir ve besin tüketimi yavaş olur kimisi hızlı gelişir ve besinleri daha hızlı tüketir. Böyle bir durumda yavaş gelişen bir bitkinizin gelişimi geriler ve çürümeye bile başlaya bilir. Öncelikle bunu araştırın. Boşuna bitkilerinizi ve paranızı çöpe atmayın.
2- En öncemli faktör ışıktır. Kaliteli bir ışık ile bitki gelişimi hemen değişiyor ve istenilen forma rengine kavuşabiliyor.
420Lt bitkili tankımda bunu yaşadım ve yetersiz gelen ışık yüzünden tabandaki cuba larımı geliştiremiyordum. Yeniden masraf yapıp armatür yaptırdım 8x54 w giesseman t5 kullanarak hedefime ulaştım ama bu bana pahalıya patladı. Detayları yazacağım.
3- Co2 Montecarlo bitkisi ve diğer taban bitkisi cuba için keisnlikle co2 şart. Co2 ihtiyacı az olan bitkileri için bile gelişimi daha sağlıklı oluyor. Mayalı sistemden ziyade tüplü bir sistem kurmanızı tavsiye ederim. 2. el formunda hesaplı bir sistem bulabilirsiniz. Ben 5Lt bir tüp kullanıyorum 6 ay oldu hala devam. Sizde 2-3 litrelik bir tüp kullansanız en az 1-1,5 sene dolum ihtiyacınız olmaz ve ileride tankınızı büyütünce orada da kullanabilirsiniz.
4- İyi bir bitki toprağı ve (Subsrate) kullanmanızı öneririm. Ben tüm taban malzemesini ada kullandım. sizde hagen varmış, kullanmadım ama hagende harika montecarlo yetiştiren gördüm. Facebook sayfası: [URL]https://www.facebook.com/ugur.aydogan.355?ref=ts&fref=ts[/URL] Hem saıtış yapıyor hem montecarlo gelişimi hakkında bilgi veren videolar yayınlıyor ve bunu hagen kumda yapıyor.
5- Gübreleme: Tavsiyem her gübreyi ayrı ayrı kullanmanız. reeflowers ürünleri gayet başarılı ve işinizi oldukça iyi görür. Daha hesaplı bir gübre isterseniz forumdan araştıra bilir yada Facebook sayfa linkini verdiğim uğur beyden temin edebilirsiniz.
Gübreleme yaparken öncelikle açıklama kısmına uyun. İleriki zamanlarda bitkinizdeki belirtilere göre gübrelerinizde azaltma yada takviye yapabilirsiniz. Ben 2 ay sadece potasyum gübresi verdim sonra diğer gübrele geçmeye başladım.

İlk kurulumumda 1hafta boyunca ışığı 5 saat 2.hafta 6 saat 3.hafta 7 saat ve 1 aysonunda günde 8 saat ışıklandırma yaptım. Ben co2 verdiğim için her zaman ışıktan 1 saat önce co2 vermeye başladım ve ışıkla beraber kestim. Önemli bir unsur ışıklandırma ve co2 saatiniz hep sabit olmalı sabah 09:00 da başladıysanız herzaman 09:00 da başlamalısınız. Aksi durumda dengede şaşma olabilir. Bunun için zaman ayarlı bir priz kullanmanızda fayda olacaktır.
Su konusuna gelince. Akvaryumuma balık ekleyene kadar direk musluk suyu koydum ve herhangi bir su düzenleyicisi eklemedim. Sadece balık koymaya başlayınca yine 2-3 gün dinlenmiş musluk suyu kullandım ve yine herhangi bir katkı eklemedim.
Su değişimi de çok önemli bir faktördür. Ben kurulum yaptığım günden itibaren bıkmadan haftada 2 gün ve sapma olmadan aynı iki gün %20 şer toplamda %40 su değişimi yaptım. Su değişimin bitkiler üzerinde gübreleme kadar etkisi vardır.

Su testleri. Lütfen su testlerine kafayı çok takmayın. Ph ne derecede nitrat ne derece vs diyip boşuna pahalı testlere aldanmayın.
Ben mesela demir oranını çok merak ettim ve bir firmanın testini aldım ve ördümki demir patlaması var suda. Sonra merak edip başka iki markanın testlerinide aldım ve ikisinde de sonuç farklı çıktı.
Mesela ph testi iyi bir markanın ph testi vardı yaptım 7 çıktı. 5 dakika sonra tekrar yaptım farklı çıktı.
Bunlar kafayı yedirmekten başka işe yaramıyor. Heleki Bitki ağırlıklı bir tanksa gerek yok.
Ama narin bir tür discus gibi balıklar besleyecekseniz testlere yinede çok güvenmeden kullanmanız gerekebilir.
Bitkileriniz köklenip gelişmeye başlayınca zaten içerideki demiri nitratı fosfatı sömürecek ve gelişime göre dozajı artıracaksınız.
Örnek olarak buradan Akvaryum bitkilerinde beslenme bozuklukları hakkında makaleleri okuyabilirsiniz. [URL]https://www.aleminebat.com/Faydali-Bilgiler[/URL]

Canlı olarak 1 ay sonunda Mutlaka o tanka en az 5-6 adet küçük boy sae ilave edin ve 2-3 hafta sonrada en az 7-8 adet otocat ilave edin. Pişman olmazsınız tamamen yosun canavarları ve hayat kurtarıcıdırlar. Zemin bitkisi kullanacaksanı kesinlikle vatoz çöpçü gibi dip balıkları eklemeyin zeminde ne var ne yoksa söker atarlar. 4. Ay sonunda 1-2 ade cüce vatoz kullanabilirsinizki oda emin olduğunuz birisinden alın yoksa cüce diye normal yavru vatozu satan çıkarbiliyor. Birde otocat diye ufak vatoz ağızlı çöpçü satanda gördüm onada dikkat edin.
Çok uzun ve detaylı yazasım var ama bu iş çok uzar diye yazamıyorum.

[B]Kısacası İyice araştırın her söylenene kafayı takıp uygulamaya çalışmayın. Hekesin bir stli farklı bir tecrübesi vardır. Kimisi başarılı olmuştur kimisi başarısız. Sizde zamanla tecrübe edinip inşallah layığı ile istediğiniz akvaryuma kavuşursunuz.
[/B]
Yaptığım hatalar:
1-Akvaryumumu sipariş ederken 125x60x45H vermiştim ve çabuk olsun diye parasını peşin verdim
Malesef esnaf aklı akvaryumcu peşin verdim kıyak olsun diye yüksekliği 55 yapmış. Bunedenle hem tapana koyduğum toprakların litresiniartımak zorunda kaldım hemde armatürüm olmasına rağmen yeni bir armatür yaptırmam gerekti. Çünki ışık tabandaki cubalarıma yetişemiyor diğer bitkiler çabuk geliştiği için cubalar gölgede kalıyor ve büyümüyorlardı. Sizin ölçülerde böyle bir sıkıntı yok. 10cm fazladan bir yükseklik bana ekstra 800 tl ye maal oldu.
2- Kışın herşey yolunda su sıcaklığım 23-24 derece yaz geldi tatile çıktım döndüğümde akvaryumum sıcaktan kavrulmuş yosun kaplamış berbat haldeydi. Soğutucu fan koymayı unutmuştum. 2 aydır toparlamaya çalışıyorum ve düzelmek üzere. Isı konusuda çok önemlidir. Cuba ve montecarlo çok yüksek ısılara gelen bitkiler değildir.

3-Tabanda Montecarlo veya cuba kullanılan bir tanka saz türü bitkiler eklemek. Başlangıçta göze hoş gelsede saz türü bitkiler tüm besinleri daha hızlı tüketiyor ve çoğalıp büyümesi köklerden yeni sürgünler vererek yapıyor. Buda arkada bir köşeye ektiğiniz bir saz 1-2 ay sonra önde montecarlolarınızın arasından çıkıp onları sökmesi demek oluyor. Tek tek söküp akvaryumcuma hediye ettim.

Bu da akvaryumum. 125x60x55H - 412Lt
Kurulum Günü

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/40184/310820172005331.jpg[/IMG]

Son Hali
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/40184/310820172006021.jpg[/IMG]
Dennerle Granül Yemler.
[QUOTE=bubalus]Nerede satıldığını bulamamamız ve yem boyutunun yazmaması dışında güzele benziyor :D[/QUOTE]
Petshopların online satış sitelerinde pek yok gibi, çok az. Onun dışında gittigidiyor,n11 gibi sitelerde satışı var fakat dediğiniz gibi bırakın yem boyutunu açıklama bile yazmaya üşenen satıcılar var:)
Bu nedenle yazımda hepsinin yem boyutunu yazdım. Dennerlenin orjinal sitesini de inceleye bilirsiniz. Ben bu ürünü ilk aspet'den aldım . Şiddetle tavsiye ederim.

[QUOTE=Kromatit]Astaksanthinin hem doğal hem de yapay olanı var. Omurgasızlar, somonlar gibi canlılardan üretilen doğal astaksanthin için pek bilgi yok ama her ne kadar antioksidan özelliği olan bir madde olsa da yapay astaksantin için 100 mg/kg üzerinde tüketimlerde balığa yan etki yaptığı kan değerlerinde istenmeyen değişimlere sebep olduğu ve erkek balıkta testosteron üretimine olumsuz etki ettiği bulunmuş. Birçok yem firması da 100 mg/kg dozun altında. Gramı 1 liraya bulunabilen bir ürün. Sadece bunun için yemi övmek pek anlamlı olmaz.[/QUOTE]

Öncelikle bu ürünü Astaksanthinin den dolayı övmedim. Astaksanthinin övme nedenlerimden birisi sadece ve ben bu ürünü kullanıp faydalı etkilerini gördüğümden ötürü ve övmek için değil bilgilenin diye yazdım.
Astaksanthinin hem doğal hem yapay olanı var ve bunlar %2 %5 %10 saflık diye daha bir çok detayıda var. Dennerle üstüne basa basa Garanti edilen içerik diye bir yazı yazıyor ve Ucuz katkı maddeleri kullanmadıklarını garanti ediyor.
Eminimki dediğiniz gibi gr mı 1 Tl den Astaksanthinin kullanmışlardır. :)
Bu ürünü 5-6 aydır kullanyorum devamlı ve balıklarımda hiç bir sıkıntı görmedim, vaad edilenlerin dışında. Bilakis sürekli mango köklerinde, yapraklarda yumurta görüyorum fakat ilgilenmediğim için ve karma akvaryum olduğu için yavru almıyorum.
Dennerle Granül Yemler.
Merhabalar;
Forumda biraz araştırdım ama Dennerle marka yemler hakkında pek bir bilgi bulamadım ve bu markanın [U]kullandığım ürünleri hakkında [/U]biraz bilgi vermek istedim.
Uzun zamandır birçok markanın yemlerini kullandım ve hala elimde epey bir çeşidim var. Elimde hali hazırda bulunan ürünler
Dainichi Tropical, Omega One Spuer Colour's, Tropical Super Vit, Tropical Vitality&Colour, Tropical Nanovit, Tropical Red Mico, Tetra Min Pro Chips,Nls, Dennerle vs...Uzayıp gidiyor.

İçlerinde en çok Dennerle firmasının granül yemlerinden ve Tropical firmasının Pul yemlerinden memnun kaldım.
Gelelim Dennerle firmasının kullandığım granül yemlerine.
Beğendiğim Özellkleri
[B]1-[/B][B] Suda batış hızı[/B]: Bir çok firmamnın granül yemi üzerinde yavaş batan granül diye yazsada malesef çoğu hızlı şekilde dibe batıyor ve bu nedenle üst ve orta seviyede yemlenen balıklar bu konuda sıkıntı yaşıyor. Dennerlenin ürünler özellkle Neon & Co Booster ürünü, üst seviyelerde yemlenen balıklar için gayet ideal Batış hızı neredesye batmayacak kadar yavaş dibe ulaşmadan orta sevyede tükenyor. Dennerle Color Booster ürünü garnül olarak Neon & Co Booster dan büyük olduğu için (1mm) birazdaha hızlı ama çok ağır batış sağlıyor buda orta seviyede yüzen balıklar için ideal.
[B]2- Suya Salınım[/B]: Bu özellik Omega One super Colours kullanmaya başlayınca dikkatimi çekti. Yem içeriği ve marka çok kaliteli fakat suya attığımda suda hemen hafif bir bulanıklık yapıyor ve yem suda çok çabuk yumuşayıp çözünüyor. Eğer balıklarınız çabuk tüketmiyorsa suyu hızlıca kirletebiliyor. Bir kaç markada daha bunu gözlemledim fakat Dennerlede böyle bir sorunla karşılaşmadım.
[B]3- Besin Değerleri [/B] Bütün yem üreticileri üç aşşağı beş yukarı besin değerlerini etiketlerinde belirtirler. Dennerle bu konuda iddalı ve garanti veriyor. Besin değerlerini karşılaştırdığımda bu zamana kadar görüdüğüm en yüksek protein(%55,5) ve Astaksantin 1000mg dennerlede.
[B]Astaksantin[/B] yengeç, karides, ıstakoz ve kerevit gibi bazı kabuklularda, somon balığında, flamingo ve kızıl aynak gibi bazı kuşların tüylerinde bulunan ve karotenoidler arasında yer alan bir pigmenttir. Balık yemlerinde renklerin canlılığını artırmak özellikle Kırmızı, turuncu, sarı renklerin daha parlak ve canlı gözükmesini sağlamak amacı ile kullanılır.
Yem üreticileri arasında Astaksantin oranı en yüksek olan firma dennerle.
[B]Dennerle Astaksantin Oranları[/B]
Color Booster 1000mg , Complete Gourmet menü 300 mg Guppy & Co Booster 300 mg.
[B]Tropical Astaksantin Oranları[/B]
VITALITY & COLOR GRANULAT 80mg RED MICO COLOUR STICKS 120mg, KRILL GRAN 100mg
Bu oranlar 1Kg yemde bulunan oranlardır ve bütün firmalar bu şekilde oran verir.

[B]Dennerle Firması Ne Diyor?[/B]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/40184/300820172000101.jpg[/IMG]
[B]BİZİ FARKLI YAPAN.[/B]
Balık yemlerinde ucuz katkı maddeleri olmadığını GARANTİ EDERİZ
İçerik hakkında, kesinlikle dürüst ve şeffaf bilgi!
Gerçek Alman Kalitesi
Kontrollü gıda kalitesi ve özenle seçilmiş hammaddeler
Vitamin Üretim
[B]BU YÜZDENSÜS BALIKLARI İÇİN İYİDİR [/B]
Sağlığını korur ve dengeli büyüme sağlar
Renklenmeye teşvik eder.
Canlılığı korur ve doğruganlığı artırır
Hastalıklara karşı direnci geliştirir
Yüksek sindirim kolaylığı
Azaltılmış düşük su kirliliği
Uzun ömürlü balıklar.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/40184/300820172004171.jpg[/IMG]
[B]Complete Gourmet menü[/B]
Tüm akvaryum balıkları için temel besinler, granül yem
Karma akvaryumlardaki tüm canlıların iştahla yiyeceği granül yem. Complete Gurmet Menu içeriğinin % 60’ını doğal kabuklular ve yumuşakçalar, % 4’ünü doğal algler oluşturur. Vitaminler, eser elementler ve mucize moringa yaprakları ile zenginleştirilmiştir.

Garanti edilen içerik : Arktik krill % 31, buğday proteini, mürekkep balığı, omega 3 deniz yağı, tatlı su karidesi, sinek larvaları, su pireleri, çim böcekleri, koralin kırmızı algae, maya özü, midye özü, artemia, moringa, hindiba inülin, ıspanak, kırmızı sivrisinek larvaları, Nannochloropsis algler, bitkisel özler, beyaz lahana, spirulina, melissa, sarımsak, kuş otu, chlorella algler, rezene, anason, çiçek polenleri, üzüm çekirdeği unu, beta-glukanlar, probiyotik-prebiyotik bakteri ve laktik asitler.
Analitik Bileşenler : Ham protein% 55.5, ham yağ% 11.6, ham lif% 3.2, ham kül% 12.3, nem% 5.5
1 mm çaptaki granül yem
Astaksantin300 mg

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/40184/300820172006131.jpg[/IMG]
[B]Color Booster[/B]
Tüm akvaryum balıkları için renk arttırıcı yem
Balıkarın renklerine canlılık katan astaksantin ile desteklenen tüm tropical türler için yem.
tüm balıklar için uygundur. Renkleri güçlendirici etkiye sahip Cooler Booster etkisi çok kısa sürede gözlemlenebilir.

Garanti edilen içerik: Arktik kril, buğday proteini, mürekkepbalığı, omega-3 deniz petrol, tatlı su karides, su pireleri, çim siloları, sinek larvaları, koralin kırmızı alg, maya özü, yeşil dudaklı midye özü, Moringa oleifera, Artemia, Artemia nauplii, hindiba inülin , Spirulina platensis, Nannochloropsis algler, ıspanak, kırmızı sivrisinek larvaları, bitkisel özler, beyaz lahana, Melissa, sarımsak, kuş otu, Chlorella algler, rezene, anason, çiçek poleni, üzüm çekirdeği unu, beta-glukanlar.
Analitik Bileşenler : Ham protein% 55.1, ham yağ% 11.4, ham lif% 3.2, ham kül% 12,1, nem% 5.94
1 mm çaptaki granül yem

kg başına Katkı Maddeleri: 
2,000 IU E 671 D vitamini: benzer bir etkiye sahip olan vitaminler, pro-vitaminle
Zooteknik katkı maddeleri: bağırsak mikroflorası sabitleyici: 1x10 9 CFU 4d1712 Pediococcus acidilactici CNCM MA 18 / 5M
[B] Astaksantin 1000mg[/B]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/40184/300820172009021.jpg[/IMG]
[B]Neon & Co Booster[/B]
Neonlar ve tetra türleri için özel olarak geliştirilmiş temel  besinler
Neon balıkları, tetra grubuna ait canlıları, daniolar ve diğer küçük balıklar için yüksek kalite doğal malzemeler ile geliştirilmiş ince taneli granül yem.
Astaksanin ile canlıların türe özgü renkleri maksimum düzeye ulaşır.
Beta-glukanlar balıkların bağışıklık sistemlerini aktive ederek daha sağlıklı olmalarını sağlar. Prebiyotik-probiyotik bakteriler ise bağırsak floralarını düzenler.
Balıklarınızı 1 dakika içerisinde tüketilecek şekilde günde 2-3 kez yemleyebilirsiniz.
Garanti Edilen İçerik : Hermetia larvaları (% 35), buğday unu, buğday proteini, krill, mürekkepbalığı, ıspanak (% 4), mısır unu, bira mayası, betain, omega-3 deniz yağı, hindiba inulin, lahana (% 1.5) Protein özü gıda, kalsiyum, moringa (% 1), Spirulina, sarımsak (% 0.9), p-glukanlar
Analitik Bileşenler : Ham protein% 49.5, ham yağ% 10,2, ham lif% 4,4, ham kül% 6.4
0,4-0,6 mm çaptaki granül yem
[B] Astaksantin 250mg[/B]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/40184/300820172010051.jpg[/IMG]
[B]Guppy & Co Booster[/B]
Lepistes ve tüm canlı doğuran türleri için özel olarak geliştirilmiş temel besinler %45 Zoo-Plankton
Akvaristlerin en sık tercih ettiği canlı doğuran grubu balıklar için özel olarak geliştirilmiştir. Tamamen doğal içeriğe sahip bu yem lepistes varyeteleri, moly ve platy balıkları için en uygun içeriğe sahiptir.
Doğal renk arttırıcı maddeler ile balıkların renk pigmentlerini harekete geçirerek göz alıcı canlı renklere sahip olmalarını sağlar.
Beta-glukanlar balıkların bağışıklık sistemlerini aktive ederek daha sağlıklı olmalarını sağlar. Prebiyotik-probiyotik bakteriler ise bağırsak floralarını düzenler.

Garanti Edilen İçerik : Arktik kril (% 31), buğday proteini, mürekkepbalığı, omega-3 deniz yağı, tatlı su karidesi (% 4), su pireleri (% 4), çim siloları, sinek larvaları, koralin kırmızı alg, maya özü, yeşil dudaklı midye özü, Artemia (% 2), Artemia nauplii (% 2), Moringa oleifera, hindiba inülin, ıspanak, kırmızı sivrisinek larvaları, Nannochloropsis yosun, bitkisel özler, beyaz lahana, Spirulina platensis, Melissa, sarımsak, kuş otu, Chlorella algler, rezene, anason, çiçek poleni, üzüm çekirdeği unu, beta-glukanlar,kan kurdu
Analitik Bileşenler : Ham protein% 55.5, ham yağ% 11, ham lif% 3.5, ham kül% 12, nem% 6,2
1 mm çaptaki granül yem
[B] Astaksantin300 mg
[/B]

[B]Not:[/B] Dennerlenin bahsetmiş olduğum bu ürünlerini kesinlikle denemiş birisi olarak şunu söyleyebilirim. Dennerle firmasının idda ettiği tüm özelliklerin farkını gördüm. Balıklarım renk açısından oldukça farklılaştı. Özellikle Altın barbuslarımı tanıyamaz hale getirdi. İlk aldıklarımda uçık sarı bir renkti arandan geçen 1 ay zarfında altın sarısı bir renge büründüler. Aynı etkiyi Altın ramirezilerimde de görüm ve diğer balıklarımda'da. Tüm balıklarım gayet sağlıklı ve canlılar. Yemleri hiçbirisi yadırgamadan yiyiorlar. Tabi bu benim görüşüm.
Dennerlenin bahsetmemiş olduğu bir konuyu ben bahsedeyim . Yemlerin batış hızı. Colour Booster farklı Neon & Co Booster farklı. Yani her balık türü için ayrı yem ve bu türlerin yemlenme seviyesine göre doğru batan yem yapmışlar. Kısa zaman sonra Yemlerin batışı ile ilgili bir video ve balıklarımın renklerini gösteren fotoğraflar ekleyeceğim.
[B]Herkese Keyifli Hobiler Dilerim.[/B][:)]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.