ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
timtim
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
23 Aralık 2009 17:15
Toplam Mesaj:
52 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
İsmail OKUMUŞ
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ismail OKUMUŞ
ANKARA
100X30X50
22 S.Prenses 2 Yunus

SON 10 MESAJI

30ytl sump,dış filtre devri bitti.resimler eklendi
Yazılanları başından sonuna okudum. Eleştirilen konuların bir çoğunu haksız buldum. (Tabiki kişisel fikrim.) Estetik konusu mobilyalı akvaryumlar için problem oluşturmaz. Ancak Akvaryum hobisini minimum maliyetlerde yapmak, aynı zamanda hazır sistemlerden daha verimli iş görmesinin sağlanması ve kendi emeğinle yapmak küçümsenecek birşey değil. Bu projeyi uygulanabilir olarak görüyor ve projeyi geliştiren kardeşimi de tebrik ediyorum.
çok kolay raflı sistem (resimli)
Öncelikle kullanılan malzemeye bağlı olarak yukarıda yapılan eleştirilerin tamamı haklı olabilir. Resimde koymuş olsuğunuz raf sisteminin uzunlukları nedir kestiremiyorum. Ancak bu konuda şunu söyleyebilirim ki demonte raflardan (raf ölçüsü 90X60) 3 katlı olarak her biri 300 Lt kapasiteli bir akvaryum seti kullanıyor arkadaşım. Ben de benzer bir duruma ihtiyaç duyduğumdan aynı raflardan hurdalıktan temiz paslanmamış olanları kilosu 1.25 Ykr (1.250.000 TL) almış ve iki katlı olarak kullanmıştım. Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. En ufak bir problemle karşılaşmadım. Üstteki akvaryumum 250 Lt, alttaki akvaryumum 100 Lt. Vermiş olduğum ölçülere uygun çelik raf kullanmanız durumunda (raflarda ve direklerde herhangi bir eğrilik veya darbe olmamak şartıyla) 3 adet 300 Lt lik akvaryum kullanabilirsiniz. Akvaryumların tabanlarına 1 - 2 cm lik strafor koymak şart. Denenmiş ve tecrubeyle sabittir. Kolay gelsin...
timtim2008-07-31 15:58:49
4 Fan sonuç= 25derece
Bağlantı şekliniz doğru. Bilgisayar fanları ortalama 150 - 200 ma akım çeker. 4  X200 = 800 ma yapar. Bu sistemin sürekli çalışacağını düşünürsek kullanacağınız güç kaynağı yani adaptörünüzün 2 amper 12 Volt olması gerekir. Bu da 12 Voltluk 25 wattlık bir adaptör kullanmanızı gerektirir.
4 Fan sonuç= 25derece
   Volkan Bey Kolay gelsin. Öncelikle neden ve niçin sorularını sormak istiyorum. Yapmaya çalıştığınız şey hedeflediğiniz amaca ulaşmanıza fayda sağlamayacağından endişe ediyorum.
   Sorunuzun cevabına gelince;
   Güç kaynağınızın (adaptörünüzün) çıkış voltajı, bağlamış olduğunuz fanın çalışma voltajı, Fanların Wat değeri veya çektiği akımlar ve güç kaynağınızın wat değeri veya verebildiği akım değerini söylerseniz size nasıl bir bağlantı yapacağınız konusunda yardımcı olabilirim.
    Kolay gelsin.
yapılmış akvaryumu sökme
    Bir akvaryumu sökmenin en kolay belki de tek yolu berberlerin kullandığı, usturaya taktıkları permasharp tipindeki bıçakları ikiye bölüp dikkatli bir şekilde elinizi veya başka biryerinizi kestirmeden birbirine silikonla birleştirilmiş iki camın tam silikonlu yerinden kesmekle mümkündür. Jilet haricinde veya jiletten daha kalın bir kesici kullanmanız durumunda akvaryumunuzun camı çatlayacaktır. Kolay gelsin.
JaCobSEn__2008-06-13 21:18:00
Türleri hakkında fikri olan varmı?

2. si bildiğimiz snow

1. si de Ahli erkeğine benziyor ama çok da anlamadım

Lepistesler hakında kısa bir makale

timtim2007-09-25 12:42:17
Canlı Doğuran İçin Yem

Normalde ne verirsen ver,yavrulara sera vipan filan bulamaz san pul yem verebilirsin.Clap

yavru lepisteslerim
Japonlar yavruları yer,fanusta balılar en fazla 2,1  yıl yaşar.Thumbs%20Up
yavrularım faunusta büyür mü?
Evet büyür ama ana tank da daha çabuk büyür.Wink

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.