ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
borabora
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
04 Kasım 2016 12:43
Toplam Mesaj:
19 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Bora Çetinkaya
Doğum Tarihi:
20 Mayıs 1971
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Bora...

SON 10 MESAJI

bitkilerim coştu . Nasıl budamalıyım

Judas selam, senin yararlandığın kaynaktan bende yararlanıp, 160 lt akvaryumumu kurdum. İlk başta torfun üzerine yeterince kedi kumu ve normal kum koymadığım için salınım yaptı ve suyumum rengi sarımtırak oldu.

Bu düzeni deneyecek arkadaşlara tavsiyem, torfun üzerine kalınca  bir kum katmanı koyun yoksa bitki dikerken ve dip çekimi yaparken alttaki torf dışarı çıkıyor ve bulanmaya sebep oluyor.

Kedi kumunun amacı dipte sirkilasyonu kolaylaştırmak için ama bayağı işe yarıyor.

Ben bu düzeni  20 Ekimde kurdum  bu hafta ilk budamamı yaptım.  CO2 takviyesi ve sıvı gübre veriyorum akvaryumu kurarken akvaryumcu lazım olur al dediği için almıştım boşa gitmesindiye kullanıyorum.

Arkadaşlara örnek teşkil edebilir diye resimleri ekliyorum.

İlk hali

Budamadan sonraki hali.

borabora2007-12-04 23:47:56
Japon Balığı İle İlgili Herşey [Envanter]
Benim japon balığımın yüzgeçleri kanıyor ve kumun üzerinde yatıyor. Ne yapabilirim yarına kadar yaşayamayacak. reis2008-02-07 18:49:50
Molilerimin ikiside erkekmi (resimli)
Dün dişi moli doğum yaptı ve öldü iki canlı yavru bıraktı.Cry
Görkem bey teşekkürler, normalde erkek dişiyi kolalaması gerekirken, benim molilerde dişi erkeği kovalıyor.

1. resimdeki alttaki balık, 2. resimdeki alttaki balıkla aynı, üsteki balıkla çiftleşmeye çalışıyor.

borabora2007-11-08 12:04:00
Arkadaşlar herkese merhaba,
Akvaryuncudan bir dişi, bir erkek silver moli aldım ama ikiside erkek gibi geliyor bana, bütün özellikler aynı sadece birinin kuyruğu buruşuk.
Resimlerden bana yardımcı olabilirmisiniz.

Dış filitrem suya duman atıyor
Herkese ilgisi için teşekkür ederim.
Filitremin kuruluşu doğru, ekipmanları iki kere yıkadım ama anlıyamadığım bir durum filtrenin çıkışına dikkatli bakınca, akvaryuma sürekli (mikro) kabarcıklar fırlatıyor, bu da duman efekti gibi gözüküyor. Akvaryum suyu çıkan sudan daha berrak.
Dış filitrem suya duman atıyor
Herkese merhaba, dış filtrem tetratec ex 700.Akvaryum boyutları 80x40x60h,akvaryumu kuralı 5 gün oldu.Filtre çıkışı suyun içinde ve sanki durmadan suya duman bırakıyormuş gibi bulanık su veriyor. Nedenini bulamadım,filtre hiç bir yerden hava almıyor kontrol ettim. Sepet sıralaması orjinal geldiği gibi sıra; altta seramik, üstünde biobal,üstünde geniş sünger, en üstte karbon ve ince elyaf . Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. lafayette2007-10-31 16:42:32
akkvaryumdaki düzelmeyen bulanık
Arkadaşlar sonunda salınım yapan şeyi buldum, JBL Aquabasis plus akvaryumun bütün kumunu attım ve yeniden taban hazırladım en alta bitki torfu üstüne kedi kumu ve en üste dere kumunu koydum ve mango köklerini yerine koydum ve şimdi su düzeldi.
Herhalde JBL Aquabasis plus' gerektiği gibi koyamadım ama şimdi gayet iyi herkase teşekkür ederim.
akkvaryumdaki düzelmeyen bulanık
Mango köklerini çıkartmasammı? O ısıtıcıyı tabanda geniş  alanı ısıtsın diye ısınan su yükseldiğini tahmin ederekten daha geniş alanı ısıtıcağını düşündüm borabora2007-10-25 21:28:08

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 20 Online Kullanıcı, 11 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.