ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Yunus
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
10 Nisan 2013 15:16
Toplam Mesaj:
237 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Yunus Arpaözü
Doğum Tarihi:
09 Şubat 1976
İl:
Afyon
Meslek:
Tekstil İmalat
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/59345.jpg[/img] 85*45*55 + 70*35*35 Resif 125*55*65 + 90*40*40 Tropheus ilangi yellow 150*65*55 + 120*50*35 Resif

SON 10 MESAJI

Duboisi Maswa Wild Son resimler 3 sayfada
Maşallah maşallah Turgay hocam.
İlk yavrularından isterim :)

150*50*60 Resif (yardıma ihtiyacım var hemde çok:(
[QUOTE=Nakata]
Şimdi bazı kayaların üzerindeki cyanolarla mücadelemiz devam etmekte. Bir türlü kurtulamadık. Sifonlayıp temizliyoruz 2 gün sürüyor. Tekrar sarıyor. Bakalım nocalak savaşa devam.

Saygılar,
[/QUOTE]

Cyano için Colorx'in Clearx ürününü tavsiye ederim.
İlk akvaryum kurulumunda benide çok uğraştırmıştı ve düzenli olarak Clearx kullanmam sonunda 1 1.5 ay gibi süre içerisinde kurtuldum.
Aydınlatma ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama flo'ların değişim zamanı gelmişse akıntı azsa  cyano oluşumu kaçınılmaz oluyor.
Duboisi Maswa Wild Son resimler 3 sayfada
Sağlıklı kayıpsın büyütmeni dilerim.
Zamanla herşey daha güzel olacak kardeşim.
Akvaryumu biraz bitkilendirsek görsellik açısından daha güzel olacak.
su tepkili kuluçka makinası
Bu kuluçka makinasından kullanıyorum.
Hava tepkimeli olana göre mantarlaşma çok çok az oluyor bu düzenekte.
Ben bunu serafil 120 iç filtre ile kullanıyorum.
İç filtre debisi 700 lt bu filtre ile bu kuluçka makinasından 4 taneyi aynı anda çok rahat kullanıyorum.
Parçaların ayrılmaması için tüm bağlantı yerlerini (mavi kısımları) çakmakla ısıtıp hafifçe dışa doğru esnettim ve hiç problemsiz kullanıyorum.

Su lekesi

Ben bu tür lekeleri silmek için sera pH minus kullanıyorum çok aşırı birikme olmamışsa hemen çıkartıyor aşırı birikme varsa biraz ovmanız gerekiyor.

Ph Yükseltmek İçin
Ben pH yükseltmek için mecburen katkı kullanıyorum.
Katkının ismi Seachem tanganyika buffer.Bu katkı ile ph'ı rahatlıkla yükseltiyorum.
Bunun yanında seachem cichlid lake salt'ta kullanıyorum.Bunun sayesindede suda eksik olan elementleri eklemiş oluyorum.
Kasakalawe kolonime zemin..?
İki tropheus akvaryumum var birisinde mercen kırığı kumu birisinde hagen kalsium karbonatlı kum var.
Ben hagen'i tavsiye ederim.
Hagen kum hem pH hemde kH yükseltiyor ekstra katkı kullanmak zorunda kalmıyorsunuz.
Mercan kırığı kum bence pH için çok artı sağlamıyor.
Yunus2011-04-21 19:00:39
5 Erkek 23 Dişi İlangi Resimler 1-5-8-10-12-14-15-17-18- video 20
Aynı türü bende besliyorum Burak hocam.
Canlılar ilk geldiğinde müthiş bir stres vardı hatta yem bile yemiyorlardı.
Diğer akvaryumumda bulunan ikola yavrularından ilangiler gelmeden bu akvaryuma koymuştum.
Akvaryuma adapte olmalarında yem yemelerinde büyük kolaylık sağladılar benim için.
2 dişiden yavru aldım ve bu yavruları kendi salmaları için kusturmadım.
15 gün önce ikola'ları akvaryumdan çıkartmak için müdahelede bulundum ve sonuç olarak başa dönüş yaptım.
Balıklarımda aşırı stres oluştu ama bu sefer akvaryumda ilangi yavruları olduğu için stres uzun sürmedi daha çabuk toparlandılar.
Sizede acizane tavsiyem yavru olan dişinizi akvaryumdan kusturmak için almayın bırakın kendi haline kendisi çıkartsın büyütsün yavrusunu.
Bu yavrular anne babalarına göre akvaryum ortamında doğduğu için daha cesaretli oluyor ve büyüklerde bunlara bakarak daha rahat hareket ediyorlar.
Lepistes Ve Tropheus
[QUOTE=maltoz]Yunus bey neyi savunuyorsunuz düpe düz yanlışa sürüklüyorsunuz lütfen olabilir yaşayabilirler ama
yanlış lütfen OLMAZ OLMAZ OLMAZ LÜTFEN KOYMAYIN AYNI SONUCU VERMEYEBİLİR!
[/QUOTE]
Birşeyi savunduğum yok güzelim.
Bildiğin gibi tropheuslar otçul beslenen balıklar onun içinde lepisteslere zarar vermiyorlar.
Birçok trop.besleyen hobicinin akvaryumunda (bende dahil)vatoz var.
Bunlara zarar vermeyen canlılar lepistesleremi zarar verecek?
Lepistes Ve Tropheus
Yaşamaz diyen arkadaşlarıma.
Aynı tank'ta 5 aydır beraber yaşıyorlarmış.
Uploaded with ImageShack.us

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.