ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
akgun-balik
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
11 Nisan 2015 13:47
Toplam Mesaj:
38 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ömer Akgün
Doğum Tarihi:
22 Ekim 1984
İl:
Istanbul
Meslek:
Bilgisayar
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Lepistes + Kiraz Karides + Elma Salyangozu + Cüce Vatoz
250 LT + 60 LT

SON 10 MESAJI

Sarı Prenses Deride Pullanma
Teşekkür ederim arkadaşlar. Bugün hemen balıklarımın tedavisi için gerekli girişimlere başlayacağım. Umarım sorunu kısa sürede çözerim ve tüm balıklarım sağlıklı günlerine döner. Dua edin lütfen.

Sarı Prenses Deride Pullanma
Fotoğraf:

Canlıdaki Belirtiler: Deride pullanma ve renk solukluğu

Akvaryum Kapasitesi (litre): 200 LT

Akvaryumdaki Diğer Canlılar: Vanüstüs, Aortus, Iceman

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat): 36 derece sabit

Filitrasyon: Atman 3337

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları: Kullanmadım.

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) : Su değişimini haftada 1 defa %20 şeklinde yapıyorum.

Yukarıdaki fotoğraflarda da göreceğiniz üzere akvaryumda 0,01mm silis kumu kullanıyorum. Balıklarda son 1 haftadır kuma sürtünme mevcut. Hemen hemen hepsi bunu yapıyor. Sarı prenseslerimin bazılarının renkleri açıldı.

Resimdeki balıkta ise diğerlerine göre bir anormallik görüyorum. Sanki pullanma olmuş gibi.

Bu bir hastalık mıdır? Önerileriniz nedir?

Teşekkürler.
Sarı Prenseslerim Yavruladı :) Bir kaç sorum var.
Recep bey bilgi için teşekkürler. Bir önceki mesajımda da belirttiğim üzere balığımın ilk yavrusu değil. Kusturma işlemine gelince belki 50'nin üzerinde yerli yabancı balık kusturma video'su izledim. 5-6 yıllardan balık hobisi ile ilgilenen arkadaşlarımın kusturma işlemine canlı tanık oldum. Edindiğim tecrübelere göre en nazik şekilde balığımı kusturdum.

Bu konuları bir yana bırakıp sorduğum sorulara yanıt verebilecek uzman bir arkadaşa ihtiyacım var.

saygılarımla..
Balıkları koloni olarak forumdan bir arkadaştan aldım. Daha önce yavru alınmış balıklar bunlar.
Merhaba arkadaşlar;

Ne mutlu ki sarı prenses kolonimden ilk yavrularımı almış bulunmaktayım:) Yalnız sarı prensesler konusunda çok geniş bilgi sahibi değilim zaten ilk defa balık kusturdum. Tam 12 tane yavru balığım oldu. Kusturma işlemini 14. gün yaptım ama yavruların üzerinde sarı keseler mevcut ve genellikle hareketsiz duruyorlar. Yavruluğun içerisinde hava verdim. Bu balıklar ne zaman keselerden ayrılıp yüzmeye başlar? Havayı ne zamana kadar vermeliyim?

Teşekkürler.
Türlerini Bilemediğim Birkaç Balık Bakabilir misiniz?
Merhaba arkadaşlar;

Bir yakınım tüm balıklarını bana verdi. Ama türlerini tam olarak bilemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

BİRİNCİ TÜR ( Yunus mu mavi prenses kırmasımı anlayamadım gitti )
--------------------------------

İKİNCİ TÜR

ÜÇÜNCÜ TÜR

DÖRDÜNCÜ TÜR ( Mavi Prenses Değil mi?

Teşekkürler.
Yunus ve Sarı Prenses İçin Kum Önerisi
Merhaba değerli arkadaşlar;

Yunus ve sarı prenses besleyeceğim. Kum için anladığım kadarıyla silis kumu kullanmam gerekiyor. Merak ettiğim bu silis kumun markasının yada incelediğinin önemli olup olmadığı.

Son sorum ise akvaryuma kumun konulması için olacak. Kumu yıkayıp akvaryuma koyarken önce kumu mu koymalıyım? Yoksa akvaryumun suyunu koyduktan sonra mı kumu koymalıyım?

Teşekkürler.
freeasabird2012-09-19 12:38:07
Hasta Lepistesler.
Arkadaşlar benzer problem bende de mevcut. Benim balıklarım da ince ve uzun bir hal aldı. Balıklar dengesiz hareketlerde yapabiliyor. Kafa kısmı aşağıdaki yüzüyor. 
ıspanak
Süper olur:) Yanlız ertesi gün dip çekimi yapmayı ihmal etme.
Cüce molim haşlandı
Böyle yazıları okuyunca için ürperiyor:( Umarım bundan sonra daha dikatli olursunuz.

Sağlıklı balıklar dilerim.
akgun-balik2011-01-28 15:47:04

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.