ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
YFYİĞİT
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
7
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
06 Mayıs 2014 16:32
Toplam Mesaj:
460 [0.09 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Yiğit Fahri YİĞİT
Doğum Tarihi:
04 Mart 1992
İl:
Ankara
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Akvaryuma Bonsai Ağacı
Pamuklanma zamanla geçiyor temizleyebildiğiniz kadar elinizle temizlesenizde olur ama yeniden çıkacaktır zamanla hiç kalmıyor.
Planarya olabilirmi?
Şahsen denemedim ama kullananların dediklerine göre olmuyormuş.
Paludaryum Kuralım Mı?( Kurulum Tamamlandı Syf:7 )
Arman bey tebrik ederim çok güzel olmuş ve daha güzel olacağa benziyor.Projektör de işinizi görüyor gördüğüm kadarıyla yanılıyor muyum? 
Planarya olabilirmi?
Planaria değil bunlar nematod (galiba böyleydi :) ) denilen bir canlıdır.planaria yassıdır bunlar solucanımsıdır.Andazol (ilacın ismini de doğru yazdım galiba) denilen bir ilaç var eczanelerde bu ilacın kullanımıyla ilgili bilgi var forumda kullanım şeklini oranını hatırlamıyorum şu anda. YFYİĞİT2013-11-22 14:13:40
Minik akvaryumum, önerilere açık
Burda sadece glossotigma ve amazon misket gübreyle büyüme hızı artacaktır.glosso için her 10 cm bir misket gübre koysanız yetecektir.amazon içinde her köke yada iki köke bir misket gübre yeterli olur.misket gübreyi aldığınız kişi özel bir kullanım şekli belirttiyse onun belirttiği şekilde kullanın derim.Aydınlatma olarak yeteli gelir mi bilmiyoruz çünkü akvaryumun yüksekliğini vermemişsiniz aydınlatmanın W cinsinden gücünü vermemişsiniz?
Birde moss u daha sıkı sararsanız büyüdüğünde daha güzel düzenli görünüme sahip olur böyle biraz dağınık duruyor.
Başlangıç için güzel bir akvaryum kurmuşsunuz.Glosso da başarılı olamazsanız yılmayın başarılı olamama ihtimaliniz var olamazsanızda gayet normal.
YFYİĞİT2013-11-22 09:30:57
Yeni alının bitkiyi akvaryuma koymadan önce?
Mutlu beyin dediği gibi olursa bitkiye hiçbir sıkıntı olmayacaktır.
Glossostigma zemin için uygunmu
Çok ışık istemez derken mutlu bey litre başına 1 W düşecek şekilde demek istedi sanırım.1W ise oldukça yüksek ışıktır aslına bakılırsa ki ben 1W verdiğim halde şu anda glossolarım zemine yayılmak yerine boy atıyor.
Yeni alının bitkiyi akvaryuma koymadan önce?
Fatih bey bazen hobicilerde de çıkabiliyor salyangoz okuduğum kadarıyla çamaşır suyu ne salyangoz ne başka bişey hiçbir şey bırakmıyormuş.
Kılıç kuyruk ve Karides
İyi günler kılıçkuyruk,moli,plati gibi gibi balıklar karideslerle zarar verirler mi?
Denemediğim şey kalmadı, gelişemeyen bitkiler
[QUOTE=M.Emin Uzunoğlu] Torfdaki humus (esasen humik asit) bitkilerin gelisimini enteresan derecede etkiliyor. Lisede kimya hocamizla bu konuda calisma yapmaya yeltendik ama sonunu getiremedik. Akvaryumda bizzat ben de kullandim ve torflu ve torfsuz gelisim farklari cok büyük cidden.[/QUOTE]

Torf kullanılması olumlu mu etkiliyor olumsuz mu anlayamadım.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.