ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Hamsicik
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
04 Nisan 2011 09:08
Toplam Mesaj:
3 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ali Göksel
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mpimbwe Blue

SON 3 MESAJI

Balık yakalama ızdırabı.
[QUOTE=reverse]Samet bey çok spesifik yöntemlere ihtiyaç yok bence.
En kolay (ve balıkları en az strese sokacak, ayrıca en kısa sürede balık yakalayacağınız yöntem) gece yakalamaktır.
İlla gece yarısı uykunuzdan olmanıza gerek de yok üstelik. Havalar tam olarak karardıktan sonra akvaryum ve odanın ışığını kapatıp tam karanlık bir ortam elde ettikten 2 saat sonra aniden akvaryum ışığını açarak istediğiniz balığı neredeyse elinizle bile yakalarsınız. İlk birkaç dakika tam manası ile sersem gibi oluyorlar, hareket etmeye bile mecalleri olmuyor.
Çok yoğun kaya dekorlu akvaryumumda bu yöntemle balık yakaladım, inanın ışığı açtıktan 30 saniye sonra işim bitmişti.
[/QUOTE]

Işığı kapatınca ben de sersemlemiş oluyorum. Göz kapaklarım ağırlaşıyor. Yakalamak yine zor oluyor :-)
Bir arka fon da Isparta'dan
Fonlarda aradığım şey daha çok doğallık. Kaya benzeşimli şekiller daha ilgimi çekiyor. Herhangi bir düzensiz şekillendirme bu doğallığı veremiyor ne yazık ki. Bir de merak ettiğim yanlardan cama temas eden yüzeylerdeki detaylar. Bu kısımla ilgili bir resim olsaydı iyi olurdu. İyi çalışmalar...
Elbirliğiyle Akvaryum Oluşturalım
Elbirliğiyle akvaryum oluşturalım şeklinde başlık atarken elbette sitede mendil açmayı kastetmedim. Sizin değerli fikirlerinizle akvaryum seçiminden, fon almaya / yapmaya, balık ve bitki seçimine, filtre seçimine kadar bir akvaryum oluşturma hikayesini burada oluşturmaya çalışalım. Böylece komple bir hikayemiz olur ve pek çok kişiye de yön gösterici olabiliriz. 

Benim düşündüğüm akvaryumun boyu 120-150 cm arası olacak. Evde akşamları oturduğumuz televizyonlu bir odada bulunacak. Zeminde laminat parke var. Kuzey cephedeki pencereye 4 metre kadar uzakta yer alacak. Ev merkezi ısıtma sistemine sahip. Mobilyalı ve ön camı bombesiz olsun istiyorum. Eğer kuvvetli bir muhalefet oluşmazsa iç filtre gibi ekstra iş çıkartacak ekipman kullanmak istemiyorum. Sump sistemi hakkında önerilere açığım. Henüz türünü seçmediğim bir çiklit akvaryumu olmasını istiyorum. Proje gerçekleştikçe burada resimleri de paylaşacağım.  Akvaryumu daha ucuza mal edebileceğimi düşündüğüm Ankara Siteler'de bir imalatçıya yaptıracağım.

Önerilerinizi ve katılımınızı bekliyorum.
Hamsicik2010-07-13 13:49:14

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 25 Online Kullanıcı, 14 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.