ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
fahri-
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
127
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
22 Ocak 2007 13:16
Son Ziyaret:
11 dakika önce
Toplam Mesaj:
280 [0.05 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
19 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Fahri Yalçın
Doğum Tarihi:
05 Aralık 1963
Yaş:
57
İl:
Istanbul
Meslek:
Elektronik Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Fahri Yalçın Koca Mustafa Paşa / İstanbul

SON 10 MESAJI

Rotala Waliichii Bakımı
5W lık ışık ile sanırım hiç bir bitki yetiştiremezsiniz. Bitki akvaryumlarında ışık co2 den daha önemlidir. Işık yeterli olmazsa co2 vermenin hiç bir faydası olmaz.
Meleklerim Kavga Ediyorum
[QUOTE=Oguzhank]Başka balik olmasinin bir faydasi olacağini düşünmüyorum.Zira bendede benzeri kavgalar vurmalar olmuştu bir çift melekte.Üstelik tankta canlidoğuran botia vs farklı türlerde olmasina rağmen.[/QUOTE]

10 sene melek beslemiş ve üretmiş birisi olarak tecrübelerim ve izlenimlerim doğrultusunda bu tavsiyede bulundum. Ben de etkili olmuştu bu yöntem. Şunu da unutmamak gerek. Her balığın karakteri farklıdır. Bazılarında bu tavsiyem geçerli olmayabilir. Ama genelde kavga olan tanklarda bu genel bir yöntemdir. Sadece melekler için değil diğer türler için de geçerlidir.
Meleklerim Kavga Ediyorum
Artemia yumurtlamayı tetikler ama vermessen yumurtlamazlar diye bişey yok. Mevsime göre de üreme tetiklenebiliyor.
Böyle durumda akvaryumda dişinin saklanabileceği alanlar olmalı. Bol bitkili yapıp dişinin saklanmasına imkan vermeli. Ve 2 balık olan akvaryumlarda bu durum olağandır biraz. Erkeğin dikkatini dağıtacak başka balıklar da olsa iyi olur.
Tetra Balığı Ve Otocinclus İçin Kaliteli Yem
3 senedir otocinclus var akvaryumda. Hiç yem yediğini görmedim.
Lowtech Bitkili Akvaryum Yaprak Şeffaflığı Problem
Bende 15 senedir low tech bitkili var. Hiç CO2 kullanmadım. Saz gül crpto rotala gibi bitkiler çok da güzel yetişiyor.
Bitkilide en önemlisi IŞIK,
Sonra düzenli su değişimi
Ve gübrelemedir.
Yeni Bitkili Akvaryumda Bulanık Su Sorunu
Bir akvaryumda filtre hiçbir zaman durdurulmaz. Filtre durursa bakteri döngüsü bozulur. Su bulanır.
Bitkili Akvaryum İç Filtre Bitkileri Çekiyor
Filtre çıkışını dik şekilde cama verin. Bitkileri etkilemeyecek şekilde.
Aceminin Sitrik Asit Co2 Denemesi
Bence bitkili için en önemlisi ışık ve düzenli su değişimi ve gübreleme.
Benim kum sadece aquaclay. Tam 15 senelik. Bitkilerim kolay bitkiler sayılır. CO2 e hiç ihtiyaç duymadım. DIY gübre kullanıyorum.
Bitkiliye başlarken çok zorlamamak gerek. Tecrübe edindikçe zor bitkiler seçilir. Taban ona göre seçilir ve co2 e geçilir.
Aceminin Sitrik Asit Co2 Denemesi
Lowtech de yosun olur diye kim söyledi?
Dengesiz tankda yosun olur. Oturmuş tankda yosun olmaz.
Benim akvaryum 15 senelik lowtech. Ve hiç bozmadım. Önemli olan bitkileri iyi seçebilmek.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 349 Online Kullanıcı, 190 Üye

Online Kullanıcılar

Tolgahan.usta, Nursun, kaanbalcı61, serdümen, Spavz06, CevdetSERBEST, reel_passion, elifada, ahmdkrks, numan85, tabirimcaiz, TURAN03, gardanli, demirellevent, Toxema, OgulcanGngr, halimcanyazar, vortia, husumut, Emre0012, Hekim, cansani, alaiyes, Panzivay, BurtayTugayARTAR, kdrackgz, diaslayt, YnsEmre3, BerkayC, arutharen, giorgiobaramidze, levent07, xmenw, Ilkay54, dragut_34, BoraBerkol, arapaima, Schatten1907, Edipo, agbaglama, Cezalıyım Yar, ErhanDavid, MeteAytun, SONADOR, Menfa, BarisD, Lucerda, ismailoguz, Alikaçak, MiSoSiKiaN, fahrettin, frgmgdn, Aplot, Kemalk41, sbilgic82, yusufibal, ForTheHorde, HaydarGul, rseven, rapolra25, Günkut, tanerkazancı, aycan kurt, ali çağrı erol, Cancan59, sade-ce, Altispinoza, ahmet22, Swonka26, mrtmct58, ufukdemirturk, bpamuk92, lovtek, TuranATAKAN, MuzafferKLC, BrnKrkz, mimar55, serhat480, oguzburcin, OguzhanY, Kınayu, ternapi, Durul26, Pamir Kandemir, selimcayir, BUGRACAGATAY, yakaryus, Anuenlil, FurkanYnk, Eyuboglu, mgokturk, engin045, Hurkan hobi, LutinoPandaGuppy, serkantezel, ZeynepAssude55, HLLDNLYC, aliy, MehmethanSofuolu, Hasan117, Hobilenyum, smithiseek, Rmert, Kurama, akvaryumodam, kastaniga, Sercan3528, emretez, eyupburak, Denizs, Qwedzal, Erytzsz, tolgama, lkrshn34, darkaura, HarunYldrm, erhansavan, A.Cubuk, emreemin, rhn35, i_yilmaz, Piyanist., frieyjia, metekaan, CERANOXE, Redmi, Eldurmaz, fahri-, Mert3eki, yemrekyunus, Ahmetcrbs, Ankaragucu, ArifhbsAquatics, Vitalis, CanBarut, istanbullu61, mustafacoban, mesagac, serkan1903, SemiCakR, Melih İsmail, ErenArabul, ahmet karataş, reano, hanil, hulusiuynk, kaminari19, Tanganyika07, Javamoss, Safrane42, abunil, orcunydz, cirsaf, EmirY, Wretched, Mfevcil, hakanycl, yedili, Cozydoras, baho123, selahattinfidan, calderon, brkygt, polat74, Skopos, Emerse, Tarik Celik, umutii, Talat1515, a.kemal, serhatemanet, xack, RyukinLoveTr, mentalixx, sherloock, yavgaf, SORCEROR, Batuhansrclk, Güvenn, kans, Gönenç, metsi, OrhuN Sarı, akvaydemsa2, Onelove, Slayertr, MKayra, spesifik, fajfate, Anoska, emirhansaracc,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.