ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Krosava
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
47
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
30 Haziran 2020 13:59
Son Ziyaret:
03 Ocak 2023 06:03
Toplam Mesaj:
76 [0.08 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
31 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Şafak Kurtuluş
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Edirne
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Şafak Kurtuluş

SON 10 MESAJI

Akvaryum Kurulumu
Neon tetra ve zebra danio uyumlu balıklar o hacimde de eklemenizin bir sorun yaratacağını sanmıyorum boyutları küçük balıklar. Akvaryumun teknik özelliklerinin de etkisi var tabiki ama.
Ember Tetra Şişkinlik
[QUOTE=SaRCoPhiLiuS]Evet fazla yemleme ve balığın yumurtaları görünen. Sağlık sorunu yok gibi. Bir süre yemlemeyi azaltın, balığınızın hareketleri yavaşlayıp yumurtaları saçtıktan sonra daha normale dönecektir diye düşünüyorum.[/QUOTE]

Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için açıkçası biraz telaş yapmıştım yabancı forumlarda da net bir görsel bulamadım emberlar hakkında tam sera bactotabs uygulamasına geçiyordum o halde biraz bekleyelim. Tekrardan teşekkürler cevabınız için [:iyi:].
Ember Tetra Şişkinlik
Forum bu konuda çaresiz anladığım kadarıyla.

Teşekkürler.
Ember Tetra Şişkinlik
Bugün pethsoptan aldığım 7 ember tetralardan birisi alırken böyleydi hamile vs. zannederek nedenini sordum fazla yem yemeden kaynaklı bir durum olduğunu söyledi arkadaş ama bana biraz enteresan geldi. Diğer balıklara nazaran sürekli cabombaların arasında duruyor hızlı hızlı solungaçlarını oynatıyor hıçkırır gibi. Nedeni ne olabilir bu durumun ?

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/224725/021220222356041.jpg[/IMG]

Akvaryumunuzu Sorunsuz Kullandığınız En Uzun Süre?
Fiziki olarak patladı. İkinci el almıştım ithal bir akvaryumdu bombeli olmasından kaynaklı sanırım ön cam ayrılmaya başladı hanımla bir şarıltı duymaya başlayınca koşup elle tuttum canlıları alıp boşalttık hemen. 2 3 saniye ile parkeleri yenilemekten kurtulduk diyebilirim.
Akvaryumunuzu Sorunsuz Kullandığınız En Uzun Süre?
İlk kurulumumda buradan edindiğim bilgilerle 65lt içinde
7 neon tetra
+120 karides
2 cüce vatozu 1.5 yıl gibi bir süre kayıpsız yaşatmıştım tank patlayana kadar. Hiç beyaz benek, mantar vb. Sorunlar yaşamadım sürekli tekrarlıyorsa bir yerlerde sorun var demektir
Sudaki Beyazlık
İç filtrede şelale apartı mı kullanıyorsunuz ?
Leopar Vatoz İlginç Hastalık
Geçmiş olsun öncelikle. Çok yüksek ihtimalle mantar oluşumu başlamış, dediğiniz yüksek su değişimleri esnasında ısı dengesi ve bakteri döngüsü bozulduysa mantar oluşumu kaçınılmaz sayılır.

https://www.akvaryum.com/baliklarda_ve_yumurtalardaki_mantar_hastaligi_makaler_21_5679.asp

Buradaki yöntemlerden faydalanabilirsiniz, en yaygın olanı tuzlu su ve metilen mavisi tedavisi benim gördüğüm kadarıyla uygulananlar arasında. Umarım başarılı olursunuz.
Fire Ell E Yem Yediremiyorum
Akvaryumun boyutu nedir, bahsettiğiniz canlılar için bildiğim kadarıyla +400lt gibi bir hacme ihtiyacınız var. Fire eel kötü bakılsa dahi yaşayabilirse 35 40 cm boylara ulaşacaktır tahminimce. Balıkları elinizle beslememeye özen gösterin elinizden mikrop kapma şansları çok yüksek sizin bünyenizin tolere edebileceği miktarda bakteri balıklar için ölümcül olabilir. Canlı yem temin edin yada ufak ayrı bir tankta seleksiyon derdi olmadan karides bakabilirsiniz yeterli şartları sağlarsanız üreme konusunda muazzamlar 2 3 ay içerisinde dağıtmaya bile başlarsınız.

Not: Sonradan araştırdım merak edince fire eel için 75 ila 120 galon arasında yani 283lt ila 454lt arasına denk geliyor. [EDIT]Krosava,2022-12-01 03:24:14[/EDIT]
Fire Ell E Yem Yediremiyorum
Ne boyutta bir akvaryumda besliyorsunuz ?
Akvaryumda varsa başka canlı türleri neler ?
Canlının boyutu nedir ?

Sizin için yabancı forumlarda araştırdığım kadarıyla bu canlıya sahip olanların tecrübesi balığın genelde sabit durduğu, kafası hariç bedenini kuma gömüp gelen geçen canlı yemleri yediği yönünde. Karidesi canlı olarak vermeyi deneyin yüksek ihtimalle yiyecektir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.