ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
sobetta
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
754
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
30 Eylül 2018 00:03
Son Ziyaret:
1 saniye önce
Toplam Mesaj:
1388 [5.36 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
612 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Göktan Ç.
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[B]Göktan Ç.[/B] Yurtdışında ki içerikleri foruma yansıtmaya çalışmış, vahşi ve bozulmamış genlere ilgi duyan, genellikle Betta ve Neocaridina ağırlıklı bitkilerle ilgilenen genç.

SON 10 MESAJI

Bitkili Akvaryum Canlı Önerisi
@Neothauma Baştan okursanız kelimenin anlamının "vahşi formunu birbiriyle bakabilsenizde elimizdeki canlılar karma olmaz" demişim. Bunu "olmamalı" diye düzeltebilirim ama burası forum ve dediğim "bence" bir düşünce. İş bilimden çok mantık ya da gözleme dayalı olduğundan da bu tip konularda net konuşmak yanlış olabilir, hatam için kusura bakmayın. "Sobetta" ismiyse hesabı oluşturduğum zamanlarda çok fazla Betta'ya kafa yormamdan ibaret fakat artık bir miktar azaldı o ilgim. Daha önce bir kaç kişiye demiştim ama siz olmayabilirsiniz veya unutabilirsiniz tekrar edeyim: henüz bir wild Betta deneyimim olmadı çünkü bunun için yeterli vaktim ve malzemem yok. "Wild ile wild olur" ama "asla" ya da "kesinlikle" gibi cümleler kurduğumu hatırlamıyorum. İmzamda da yazdığı ve yanıtımda da dediğim gibi "Bozulmamış vahşi genlere ilgi duyuyorum, canlıların doğal ortamlarındaki canlılarla bakılması gerektiğini düşünüyorum ama karma isteyen/seven biriyse hobici, uyumlu canlıları besleyebilir.
Akvaryum Balık Sayısı Önerisi
Vatozlar için sayıyı 6-8'e yükseltiniz. Sürü halinde beslenmelidirler, melekse daha yüksek bir tanka ihtiyaç duyduğundan sadece japon besleyebilirsiniz bence.
Akvaryum
Su akıntısı olup olmadığına bakın ve etil alkolle temizleyin camları fakat alkol kalmaması için iyice suyla temizleyip peçete ile silin camları. Yalnız her şeyden önce akvaryum ve su canlıları hakkında bilgi edininiz. İyi hobiler.
Bacteria Feeder
Geçmiştir onun tarihi, üretimden 2-3 bilemedim 4 yıldı yani kullanmayın.
100 Litre İçin Balık Tavsiyesi
Canlıların uyumluluğunu bilmesemde çöpçüler en az 6 önerilen 8 adet beslenmelidir Tetra'lar gibi çünkü sürü canlılarıdır.
Semender Karidesle Beraber Yaşar Mı
Karidesler kendi ırkları dışındaki karideslerle yaşamamalı, salyangoz dışında hiç bir canlıyla bakılmamalıdır.
Bitkili Akvaryum Canlı Önerisi
[QUOTE=inferno93] Canlıdoğuranlar beraber bakılmaz, betta ve neon tetra olmaz demişsiniz. Ama ben bunun örneklerini gerek forumda gerekse internette bir çok defa gördüm ve oldukça sağlıklılardı. Beni yanlış anlamayın ama orada nasıl birlikte yaşıyorlardı?[:?][/QUOTE]

Betta yalnızca wild türleri birbiriyle bakılabilen diğer mutasyon türlerse yalnız beslenilmesi gerekli canlılardır yani olmaz. Neon Tetra ile lepistes ya da moli arasında çok fark var balık 1-2 bilemedin 3cm diğerleri onların 2-3-5 katı haliyle de sorunlar çıkacaktır. Canlı sağlığını, mutluluğunu vs siz değil canlı belirler yani dışarıdan kavga etmezlerse sorun yok demek değil. Ben canlıların doğasındaki canlılar dışında bakılmaması taraftarıyım ama tabi ki başkası karma sever ve uyumlu türler bakar orası ayrı.
Bitkili Akvaryum Canlı Önerisi
Canlı doğuranla başka canlı doğuran bakılmamalı imiş bunu denemedim ama çoğu kişi böyle diyor. Bu yüzden lepistes ya da moli besleyiniz. Betta olmaz ve Neon Tetra olmaz. 1 erkek 4 dişi şeklinde bakın sürüleri. 8 lepistes, 8 vatoz, 8 çöpçü olarak hacmin yeteceğini düşünmekteyim fakat tek tür besleseniz daha iyi olur. Sürü canlıları olduğundan bahsettikleriniz, asgari 6 önerilen 8 ve üzeri şeklinde bakılmalı. Orada 16-24 yani 2-3 sürü lepistes ya da moli besleyebilirsiniz. Tankınızda yapay malzemeler kullanmayın, canlı bitkiler kullanın.
Genetik Bozukluk Mu? Özel Bir Irk Mı?
Bu canlıyı asla üretime kalkmayın lütfen, sağlıksız yavrular doğurtup işkence edersiniz. 2 kalp hastası birey çocuk doğurmamalı, bu da öyle bir şey çünkü bilinçli olarak hayatını riske atarlar işte yani üretmeyin bu hayvanı. İleride problemler çıkabilir omurgasında, yüzüşünde vs. Bu canlılar genellikle kısa yaşarlar normalden ama göreceğiz. Sadece üretmeyi aklınızdan çıkartın ve yalnız ya da sadece dişili bir tanka alın.[EDIT]sobetta,2019-06-11 04:26:17[/EDIT]
Beta Balığımda Kuyruk Erimesi Var
Tek tip yemle beslenmemeli. Baştan zaten her iki canlı için yanlış bir kurulum. Filtre 7/24 açık kalmalı fakat tankınız küçük ve o filtre yanlış tercih. 2 hayvanıda petshop'a veriniz daha fazla işkence etmeden sonrasında uzun uzun araştırıp tekrar başlayabilirsiniz. Aynı zamanda Betta'ya canlı daphnia'da her gün vermeniz çok iyi olacaktır. Size 8 neden saydım ve baştan aşağı yanlış olduğundan bahsettim, buna rağmen işkence etmeye artık bilinçli olarak devam edecekseniz benlik bir kısım yok. Betta'yı bitkisel beslemeyin, ürün içeriğinde yazar muhtemelen. Bu canlıya sorunlar çıkartır çünkü sindiremez hayvan. Isıtıcı kullanmalısınız bu hayvan tropikal bir canlı, ortalama 27 derece bir sıcaklık gerekli. Ardından bölgesel bir hayvan canlı bitkiler eklemelisiniz. Siyah kumlarda insanlar [K]genelde[/K] fazla verim alamıyor şahsen bende alamadım ama 3mm vitasand dere kumu kullanabilirsiniz fakat bunlar için yeni bir akvaryum almanız ya da yaptırmanız lazım. 30L gibi bir hacim yeterli olacaktır, yanına başka canlı eklemeyin. Yaptıracaksanız 35*35*25(h) idealdir. Bakacaksanız ise bu canlıyı verdiğinizde dişi Betta alınız çünkü kısa kuyruklu olması onu bazı sorunlardan kurtaracaktır en başta yağlanma ve bağırsak sorunları. (vahşi Betta'ların kuyrukları hemen hemen aynı 2-3cm'dir fakat beslediğimiz türler mutasyondur tabi ülkemizde wild Betta besleyen bir kısımda mevcut fakat hiç aklınızı karıştırmayayım o canlıların bakımı çok daha karışık ve masraflı) 2 canlıyı verin ve aylarca araştırın yalnızca, sonrasında hobiye başlarsınız kolay bir şey olduğunu düşünmüyorum bir canlı bakmanın ve yıllarca ölene dek bakamayacaksanız almanın anlamı da pek yok.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 282 Online Kullanıcı, 158 Üye

Online Kullanıcılar

Kemalk41, mlh_mrv, cyilmaz10, mustafakuzu, kadriguvenc, Emerse, smckr, semihenes, muslera1905, ismail_topcuer, Black37, sinor, Noyes, egehamit, indianaconz, StenkaRazin, Luthien, TheHobi, Raufy, huzur, yusuf21, sharkemre, cemil37, CagriSindirac, Mete Duru, ers1905, Quersian, caga71, icelebi, Ahmet Haşim, volanfirfir, soliter83, 06bora34, tosbag, ProScotch, sbilgic82, Emre39, ozgurtpcogl, engin045, mad-boy, UmitYilmaz, Brsk, Chensy, kralakrep1, IESER, Jean leCroix, Discusfun, hasancn, Supervenenis, Ronay, İbrÖZKURT, GkhnBtmz, enginm2000, mesagac, japon22, Flexa, Yusufomer, Cevdet, OrdiBuko, cobankartal, ceyh, farukzafer, guppy3636, EmreCev, Samet545445, Mikail Erdoğan, koala, atiryaki, Therbosstat, Adnanyum, TSevil, ozan_1903, vendetta99, globalord, idik, llegendd, sobetta, bunerf, serkantezel, B.Mustafa, zekigonlum, darkaura, zeroide, KaraYunusu, ardatamay, Adnan53, diper, Drej45, praksis, alikrtl, gsx1300rhayabusa, erdalakçay, aliyilmaz34, recep3410, Ugur79, gkhn12345, Mr.Hades, luxor_34, dkmamy, Eldurmaz, bandit_tr, Altispinoza, blokurlu, Mehmet0011, Akif0661, mrtgrgn, hewlet, Raban7, furkanatt, onurxonur, Aşk-ı semek, UĞUR KARA, efsane07, Fishbone, AHMET UYSAL, twinsoul, Pesimist07, Kubsal, osman-01, Mhsm, Ulvikerem, K3r3m, 16Sarper66, Kadir5834, Beykozbeyi, Necdet Buluk, muratkeles, burakolur, kerim123121, Alperenz, ÖĞRÜNÇ, vedat79, hacivat, DiscusTurk, vitestv, Mojoo33, aybas, truva, Kubilay Sakarya, ARMONYS, vetoz, Splendor, burakhoca, Fatih2334, dınay, erdo_bg, atesh, Formicasmind, HobiciBalıkçı, ckcihan6, emreecaglaar, onepercent, FurkanYnk, okan169, frthakan, cankutozdemir, Hüseyin Çolak, SinanBulut, Künefeli baytar,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.