ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
emreözdil
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
13 Mart 2015 08:16
Toplam Mesaj:
32 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
emre özdil
Doğum Tarihi:
13 Şubat 1985
İl:
Antalya
Meslek:
öğrenciydim hala öyle yaşıyorum!
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Akvaryuma Deniz Kumu Koyulurmu ?
 Deniz kumundan kastınız toz gibi ince olan kısmı ise temizlemede (özellikle dip çekiminde) büyük sorun yaşarsınız ama ilk konulduğunda çok tatlı bir görüntüsü oluyor ve bitkiler sanki ince kumda daha bir iyi gelişiyor gibi geldi bana. Daha iri taneli deniz kumu tercih ederseniz temizlemesi daha kolay.
 Kumu temizlerken de geniş ve derin bir kaba koyup hortumu kumun alt kısmına tutarak pisliklerin ve çamurumsu tabakanın akıp gitmesini sağlarsanız bir süre sonra elinizde incecik ve tertemiz kumunuz oluyor.Ayrıca fazla tuzdan arındığından da emin olun, bolca yıkayın.
Buharlaşmayı engellemenin pratik yolu...
Gerçekten pratik bir yöntem , çok fazla görüntü kirliliği de yaratmaz.

Akvaryum yapımında cama alternatif ürünle
Doğayı taklit ve akvaryum yapımında bir çok maddenin kullanabileceğini düşünüyorum, araştırdıklarım arasında somut olarak gördüklerim cam akvaryumlar, plexiglass akvaryumlar, ahşap(pollywood) akvaryumlar var bunların dışında saydam bir bölge oluşturulduğu zaman( cam ya da plexiglass ile) seramik, taş, mermer ve aklınıza gelebilecek bir çok maddeden  akvaryum yapılabilir. Fakat dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var kullanılan maddenin zehirli madde salınımı yapmaması.
Akvaryum Elektrik Maliyeti Hesaplama Tablosu
Güzel bir çalışma ve güzel bir konu, şöyle bir bakınca oldukça iyi öneri ve yorumlar var.Hep böyle olması dileği ile.
Arkadaşlar kafamı karıştıran bi sorunum var destek
Yeterlilik hakkında bir fikrim yok ama maliyet hesabı için aşağıdaki onuros arkadaşımızın hazırladığı excel programı indirip hesap yapabilirsiniz.
Jebp ap112f liquid filter
Merhaba! Motorun ucundaki küçük borunun üzerinde hortumun geçebileceği bir çıkıntı olması gerekiyor  hortumun bir ucunu oraya takacaksın, diğer ucu ise dışarıda kalacak. Eğer çıkıntı yoksa  o şekilde bir aparat daha olması gerekiyor onu takmalısın. Amaç oluşan akıntı ile birlikte hortum içindeki havayı akvaryumun içine püskürtmek. 
Bir ipucu; hortumda gördüğün siyah top benzeri aparatı çıkarıp 2 cm uzunluğunda bir kağıt parçasını yuvarlayıp hortumun ucuna takarsan daha az ses çıkarır(bu bölüm dışarıda kalacak)
LEPİSTES YAVRULARI
Merhaba! Aslında bahsettiğiniz olay doğanın kanunu. Doğada sadece güçlü canlılar hayatını ve soyunun devamını sürdürebilir. Güçsüzler ise yem olmaya mahkumdurlar. Böylece hep güçlü ırklar oluşur.
Akvaryum camındaki yosunlanma
http://www.akvaryum.com/forum/yeni_sistemnitrat,fosfat,yosun_filtresi_3u1_arada_k230806.asp

Sanırım yukarıdaki link işinizi görür. Yosunlanmayı akvaryum dışında yapay yoldan oluşturarak akvaryum içinde yosunun kullanabileceği besinleri tüketebilir ve böylece içerideki yosunlanmanın önüne geçebilirsin.
Su mercimeği

Su mercimeğinin tek faydası nitratı emmek değildir Fatih Bey.

Neden Lemna Minor?
Su mercimeklerinin büyüme hızı çok fazladır.(0.10-0.35 g/gün)
Su mercimekleri yüksek besin dokusuna sahiptir,bunun nedeni metabolik olarak aktif dokular içermeleridir.
Atık suda başarıyla gelişirler ve parçalanabilir kirleticileri doğrudan proteince zengin biyokütlelere dönüştürürler.
Yararları?
Evsel atık suların temizlenmesi
İnsana zararlı bütün mikropları sudan arındırır.
Düzenli olarak seyreltildiğinde suyun biyolojik arıtımına hizmet eden çok yararlı bir nitrat filtresi haline dönüşür.
Yükek oranda protein içermesi sebebiyle(kuru ağırlığının %30'u)hayvanlar için ucuz ve kolay temin edilebilen bir yem kaynağıdır.

Saygılar...

Onur Bey gerçekten kısa, öz ve yararlı bilgiler bunlar teşekkür ederim.Bu arada yazıyı alıntı yapamadım kusurumu affedin lütfen.
emreözdil2008-07-23 21:04:20
Bir Bitkili Klasiği. Son Fotoğraflar Sayfa 10'da.
Adaşım çok geçmiş olsun.Çok güzel bir iş çıkarmışsın tankının ileriki dönemdeki güzel resimlerini merakla bekleyeceğiz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.