ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Am@deus
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
112
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
04 Aralık 2020 05:47
Toplam Mesaj:
470 [0.09 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Doğum Tarihi:
06 Kasım 1979
İl:
Istanbul
Meslek:
İşletme
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

4 Günlük Heyecan
[QUOTE=Keys]

Abi hem kaya hem de kum biraz az geldi tasarım için. Özellikle üç beş büyük kaya daha olsaydı daha güzel olurdu. [/QUOTE]

Tahmin ettim akvaryum büyük malzeme ile doyurmak oldukca zor. Yinede güzel olmuş ellerine sağlık.
4 Günlük Heyecan
Güzel olmuş uğur keşke kumu biraz daha yükseltseydin.[EDIT]Am@deus,2017-05-06 02:53:22[/EDIT]
Fissidens Amariya Taruya
Gerhild benzettim akvaryum kurduğumda ararım mesut hocam [:)]
The Victory Of Nature
[QUOTE=S.yigitsanli]

Sertaç hocam köklerden kaynaklanıyorsa çokta mühim değil benim için dediğiniz gibi balıklar tuketecektir onu, konuda açılmışken ilk etapta karides ve bazı yosun yiyen balık eklemeyi düşünüyorum, akvaryum kurulalı 4 gün oldu ne zaman eklemem uygun olur acaba?

Tesekkur ederim Altay hocam, tabaka derken suyun üzerindeki tabakadan bahsediyorsunuz sanırım, eheim skim var aslında yüzey emici sayesinde dediğiniz tabaka oluşmuyor, sizin gördüğünüz muhtemelen CO2 kabarciklaridir, atomizer kullandığım için direk lily pipedan geliyor.Bu arada siz kristal shard diyince aklıma 'unutulmus diyarlar geldi, evet cidden benziyor[;)][/QUOTE]

Şahsen; Özel nedeni olmasada bir çift platiyi birinci haftanın sonunda ekliyorum. Bir, İki gün sonra akvaryumun yüzeyinde yağlanma (bakteri kolonisi) başlıyor. Ekstrem karidesler dışında bence istediğiniz canlıyı ekleyebilirsiniz suyuda 25 derece gibi tutarsanız döngü hızlanacaktır.[EDIT]Am@deus,2017-01-07 03:10:16[/EDIT]
The Victory Of Nature
Diğer köklerde zamanla çıkması olası. Bu kökler her ne kadar ölüde olsa damar (kanalları) yoluyla suya humik asitlerini bırakırlar zaman içinde düzelecektir. Yok ben temiz istiyorum diyorsanız, vantuzdaki dıatom dahil cüce boynuzlu vatoz hepsini tüketir. Kolaylıklar.
Kouzu ( Video Sayfa 9 )
Senimi kıracağız uğur. o aslında cuba takliti yapan madagascar satenidir :) Fırça yosunu kaya ve su çıkış borusu gibi sert yüzeylerden kesinlikle çıkmıyor ,bende yati'nin üzerinde çıkmıştı (daha yumuşak yüzey) belki onla ilgili olabilir. Ayrıca birisi bana çok kolay gidiyor dese bende inanmam :)
Kouzu ( Video Sayfa 9 )
[QUOTE=Keys]

Akvaryum 2-3 aylik olsa sorun cikmaz diye dusunuyorum ben de. Yine de cok fazla sorun olacagini dusunmuyorum. Dongu bir sekilde oturmaya baslamistir. Aydinlatma 6 saate ayarli. Gubre yine eklenecek. Benim icin en olasi problem siyah firca yosunu. Onun disinda bir seyle karsilasacagimi dusunmuyorum.

Phoenix moss namidiger fissidens fox by sertac kilic :) sag arka tarafta kok ustunde. Pek secilmiyor bu fotograftan. [/QUOTE]

Onu anladım canımda fissidens ailesinden moss türüne neden phoenix diyorsunuz onu anlamadım :) Fırça yosunu bende var sanırım test sonrası oranları dengelediğimden maşayla salladığım yerden düşmeye başladılar bu kadar güçlü tutunma kabiliyeti olan alg türünün o halini görmek beni çok şaşırttı, bakalım daha neler öğreneceğiz...
Kouzu ( Video Sayfa 9 )
Bir ay ciddi süre keşke sistem biraz daha eski olsaydı. Ben bu diatom ve sakal türü yosunların ilk başlarda azda olsa oluşması gerektiğini düşünüyorum keza sistemin kararlılığı için önemli. Örneklemek gerekirse 3/5 yaşlarında yaşanılan bir hastalık diğer yıllarda (ekstra durumlar dışında) kendini tekrarlamıyor. İlginç bir benzetme oldu ama bir bakterinin yolculuğunu izleyebilsek eminim aşama aşama bütün zorlukları aşıp en güçlü halini aldığını görürüz yoksa seachem phosguard ateş eden bir makine ekle filtreye alüminyum oksit; fosfat ve oluşturan bütün kötü organik oluşumları topluyor rakipsiz bir ürün diğer seachem ürünlerinde olduğu gibi.

Phoenix moss hangisi ?
Yeşil Ve Yeşil
Aslında pek zor birşey değil eğer akvaryumda kh biliyorsak , çok yağmur olan sezonlarda değişkenlik gösterebilir oda 1 hassasiyet bile olmayabilir. uygun co2 miktarını girerek sistem devam ettirilir tabi bunda uygunu bulmak zaman alabiliyor. mesela bir akvaryumda asitik ortamı seven utri bitkisi yetiştiriyorum keza o akvaryumda kabukluların renkleri açık tonlarda çünkü co2 çok veriyorum.

Birde yanlış anlaşılmak istemem daha öncesinde bu tartışmalar yüzünden forum geçmişimi silmiştim mümkün mertebe bu durumdan kaçınıp pek mesaj yazmıyorum emrah bey, yani size özel bir durum değil sakın yanlış anlamayın.[EDIT]Am@deus,2016-11-15 16:18:26[/EDIT]
Yeşil Ve Yeşil
[QUOTE=mrah]

Ben katilmiyorum size Sertac hocam. Aydinlatma basladigi andan itibaren suda ciddi anlamda karbon kullanimi oluyor. Aydinlatma saatleri icerisinde maks. degerlere cikmak onemli. Bunu 24 saat co2 vererek yapmak mumkun olsada isin icinde diger canlilar oldugu icin gercekten zor. Bu riske girmektense selenoid valf cok daha fazla is goruyor. 12 saat fotoperiyodun 4/1 lik zaman diliminde insanlarin olumcul dedigi sari rengi goruyorum. Bunu 24 saat uzerinden optimize etmenin zorlugu bence gayet acik. Ayni oranlari 24 saat versem buyuk ihtimal tankimda canli kalmaz. 60w isik altinda gordugum cok guzel bir durum vardi. CO2 indicatoru co2 verirken surekli renginin sariya dogru acildigini gorursunuz, birde tanka yuksek isik verip nasil maviye dogru geri gittigini izleyebilirsiniz. Alg olan her akvaristin takildigi en buyuk konu co2 ve co2nin isik ve bitki yogunlugu ile dogru orantili surekli arttirilmasi gerektigi olayini kavrayamamak. Ve buradaki bir cok deneyimli oldugunu dusundugumuz akvarist arka planda binbir tane alg sorunuyla karsiliyor. Bir cogu bitkisini yakindan cekip koyabilecek kadar curretkar davranamiyor. Sorunu da sonra testlerde ve nitrat vs. oranlarda ariyor ve insanlari bu yonde yonlendiriyor. Ben kesinlikle size katilmiyorum bu konuda.

Bu arada searchem equlibrium alternatifide bi kac urun var diy olarak hazirlayaiblceginiz barr's gh booster gibi, r/o su kullanimi icin. Seachem urunun diy urunlerden tek farki icerisinde dusuk miktarda demir ve manganez bulundurmasi onlarda selatli degil zaten.[/QUOTE]

Sıkıntıya sebebiyet vermemesi için mesajımı düzenlemiştim keza aynı fikirde olmayacağınızı biliyordum. Uzun süre co2 kontrol ünitesi kullandım halende 2 tanesi durmakda dediğiniz indicatorlerin tepkime süresi çok geç. Şahsen ben onların ölçümleri baz almıyorum tom barr'ın dediği gibi eğer sudaki co2 miktarınla ilgili teredütleriniz varsa karideslerin hareketlerini inceleyin şükür damla sayacı vs kullanmama rağmen 3 akvaryumda ekstrem karidesler olmasına rağmen pek sıkıntı görmedim.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.