ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
m_kuzey
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
06 Eylül 2012 10:49
Toplam Mesaj:
15 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
emrah özden
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Manisa
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

emrah özden

SON 10 MESAJI

Tp. Bembalarımın sorunu ne?
Başka bir sorun yoktur değil mi? Çok tedirgin oldum çünkü. Balıklarımı kaybetmek istemiyorum...  :( m_kuzey2011-08-24 18:52:14
Tp. Bembalarımın sorunu ne?
Fotoğraf:

Canlıdaki Belirtiler: Sürekli olarak suyun yüzeyine gelerek sanki nefessiz kalmışta yüzeyden hava almaya çalışıyormuş gibi davranışlar sergiliyorlar.

Akvaryum Kapasitesi (litre):200 lt.

Akvaryumdaki Diğer Canlılar: 15 adet damızlık altı Tp. Bemba, 1 adet cüce vatoz.

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat): pH 7.8 , sıcaklık 31 derece

Filitrasyon: Eheim 2228 professional

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları: Su değişimleri sonrası Sera Nitrivec, Seachem Lake Salt ve Tanganyika Buffer 

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) : Genelde her 15 günde 1/3 su değişimi yapıyorum ancak son 1,5 aydır yapamamıştım. Bu pazar yapma fırsatı bulabildim. Herşey ondan sonra başladı. İlk önce 2 tanesi bu hareketleri yapmaya başladı. Şu an 7-8 tanesi yapıyor ve yeme karşı eskisi kadar ilgili değiller. Lütfen balıklarımı kaybetmeden bana yardım edin.

Clout kullanımı sonrası
Buğra Bey hala bulamadıysan bende mevcut istersen...
Manisa merkezin en iyi akvaryumcusu kim ?
Çok teşekkür ederim Ufuk Bey. Bu arada ben daha önce can akvaryuma gittim 1-2 defa ama gerek balık olsun gerekse malzeme konusunda çok alternatif mevcut değil. bir de bilgi konusunda yeterli değiller gibi geldi bana. ayrıca biraz da pahalı gibi sanki. emre akv. ve ay-kılıç ürün çeşitliliği bakımından nasıl? m_kuzey2011-04-01 15:03:53
Silis Kum ve diğer çeşit kum arayanlar buraya
Mehmet kardeşim kum çok kaliteli, ustamla konuştum zaten yıkanmış olarak aldıklarını ve yıkamaya gerek olmadığını söylemişti. gerçekten de görünüş olarak sanki tertemiz bir plajdan çuvala konup getirilmiş gibiydi. ben yine de 2 saat kadar taşırma yöntemiyle yıkadım, sadece ilk seferde bulanık su çıktı. sonra ustamın dediğinin doğru olduğunu anladım. kumu ne kadar alt üst etsem de bulandırmadı suyu. sonra tanka ekledim. tabi su eklerken yassı kayalardan yardım alarak yavaş yavaş doldurdum. hafif bi bulantı olur gibi oldu. o da dış filtrenin yarım saatlik performansıyla uçtu gitti :) ama kesinlikle tavsiye ediyorum kumu. sen merkezdeymişsin. ben akhisardayım. ama her zaman yardımcı olurum. bana öm'la ulaşman yeterli. kendine iyi bak, sağlıklı balıklar.
Manisa merkezin en iyi akvaryumcusu kim ?
[QUOTE=DuncaN]Manisada en iyi Emre akvaryumdur.Turan abi yılların akvaryumcusu olmasından başka balıkları alırkende seçerek alır hasta balık almaz hastalananı karantinaya alır uygunsuz balık satmaz.Bazı Manisalı kardeeşlerimin övdüğü akvaryumcular kılıçkuyrukla, lepistesle, japon satar hatta alın bu kaplumbağayı bile tanka atabilirsiniz derler dediler demeye devam ediyorlar.Bu tip saçmalıklarla karşılaşmayacağınız yer Emre akvaryum elbette.Bu arada borsayı geçince bir kardeşimiz yeni dükkan açtı kendisi akvaristlikten tüccarlığa geçtiği için oda uygunsuz işlerden uzak duruyor gözlediğim kadarıyla alakasız balıkları satmıyor beraber yaşarlar demiyor fiyatlarıda uygun. [/QUOTE] Merhaba. bahsettiğiniz yeni açılan akvaryumcu ile emre akvaryumun açık adres ve tel. numaraları var mı? Ben akhisardayım, gelmeden aramam lazım malum mesafe var ve her istediğin zaman gelmek nasip olmuyor...
Silis Kum ve diğer çeşit kum arayanlar buraya
Evet dükkan kapalı. ben de baktım ama sonuç nafile. çok da umutlanmıştım...  :(

Arkadaşlar silis kum arayanlara çok güzel bir haberim var. Bugün forumlarda araştırırken öğrendiğim bir konuyu araştırmak için yollara düştüm. Bulunduğum yerdeki sanayi bölgesine giderek döküm işi yapan yerleri sordum ve buldum. Daha sonra bu işi yapan Ahmet Usta'yla sohbet ettik ve işini yaparken kullandığı kumun silis kum olduğunu yerine gördüm. Bana akvaryumda lazım olduğunu söyledim ve kendisinden 30 kg. kadar ihtiyacım olduğunu söyledim, parası karşılığında almak istediğimi belirttim. Sağolsun ustam 30 kg. için para vermeme gerek olmadığını söyledi ve kendisi bu kumu alırken en az 250-300 kg. aldığını ve kilosunu 0.23 tl.'den aldığını söyledi ve hiç açılmamış bir çuvaldan bana tartarak 30 kg. verdi. Bir de üstüne 30 kg.'ın gözüne az göründüğünü, yetmezse 50 kg.'lık bütün çuvalı verebileceğini söyledi. Ustamın çayını içip teşekkür ettim ve 30 kg.'ın bile fazla gelebileceğini söyledim. Zorla 10 tl. vermek istedim ama almadı. Anlayacağınız böyle bir yer bulabilirseniz sorunu kökünden çözebilirsiniz, üstelik çok az bir ücret ödeyerek. Hatta belki benim karşılaştığım gibi insanlığını hala kaybetmemiş bir kişi çıkarsa karşınıza para bile ödemeyebilirsiniz. Sağlıklı balıklar dileklerimle...

Clout kullanımı sonrası

Sercan Bey, clout ilacınızı uygulamak için size bir üstadımdan aldığım kullanım şeklini tavsiye ediyorum. Denedim ve hiç bir sıkıntı yaşamadan iyileşmeyi gözlemledim çok şükür. Ayrıca karantina akvaryumuna gerek yok direk ana tanka ekleyebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Akvaryum su hacmi kadar tablet 1 lt.lik pet şişede eritilir. Daha sonra max. 30 dk. içinde akvaryuma azar azar dökülür.

1.    Gün :

Tedaviye başlamadan önce % 30 su değişimi

İlaçlama

2.    Gün :

% 30 su değişimi

İlaçlama

3.    Gün :

% 30 su değişimi

İlaçlama

4.    Gün :

% 30 su değişimi

İlaçlama

5.    Gün :

Gözlem ve filtreye karbon takviyesi ve bakteri kolonisinin desteklenmesi.

Ayrıca kullanım kılavuzundaki ibare; 1 tablet - 10 galon (38 lt.) ve her seferinde tank hacmi kadar tablet hesabı yapmalısınız. Geçmiş olsun...

Yunus Cichlidlerim nasıl?
Yaklaşık 9-10 aylıklar, hatta belki daha da fazla. Emin değilim. Tüpçüğü nasıl çıkarıyor? nasıl fark edebilirim? Bu aralar buna takıldım da..  :)
150X50X60 Yunus Akvaryumum

Erkek yaklaşık 16-17 cm, dişiler 12-13 cm ama bir tanesi 10 cm civarında ve erkek yalnızca onunla ilgileniyor ve diğerlerini sürekli sert bir şekilde kovalıyor. Bu arada o dişi de erkeğin kur hareketlerine pek pas vermiyor. Tankım 100x50x40. Teşekkürler.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.