ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
fatasoy
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
7
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
08 Aralık 2023 14:05
Toplam Mesaj:
185 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Fatih ATASOY
Doğum Tarihi:
22 Temmuz 1982
İl:
Ankara
Meslek:
Kamu
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Peruvian Altum Rio Nanay
Muhammed bey 4. Mesajda hem nereden aldığım hemde ne kadara aldığımın bilgisi var, f1 olup olmaması benim için çok önemli değil, aldığım kişinin verdiği bilgidir, benim için f16 da olsa önemi yok ben balıkları seviyorum.
Peruvian Altum Rio Nanay
Bora pet akvaryum keçiören
Peruvian Altum Rio Nanay
Bu arada balıklar f1.
Peruvian Altum Rio Nanay
Ömer bey sağolun bora pet akvaryumdan aldım keçiören de adet fiyatı 15₺.
Peruvian Altum Rio Nanay
Teşekkür ederim Gökhan bey, aydınlatma olarak iki adet U floresan beyaz, mavi ve kırmızı renkte yanıyor yarı yarı, ilave olarak 2 adet gün ışığı e 14 led ampül taktım.
Peruvian Altum Rio Nanay
Ölçüler: 85x55x65H
Canlı Türleri: Peruvian altum, siyah, neon ve kırmızı burun tetra, cüce vatoz ve çöpçüler.
Bitki Türleri: Anubias ve zeytin
Tankın Yaşı: Yeni
Filtrasyon ve Işıklandırma: Arkadan sump sistemi 1000 lt/h kafa motoru
Tasarım ve Dekorasyon: Dere kumu, mangrow, ve yati dalı kullandım.

[VID]https://www.youtube.com/watch?v=ARbZoH1Ou_w[/VID]

[VID]https://www.youtube.com/watch?v=S4Vly9CxP0Y[/VID]
Sump Ve Su Yüksekliği Ayarlama Sorunu Hk.
Merhaba, benim 85x55x65h ölçülerinde arka sump sistemli akvaryumum var, yeterli bilgiye ulaşamayınca mantığım ve deneme yanılma ile sistemi uygun hale getirdim, sizinle paylaşayım. Kafa motoru compact 1000 ve debisini + ile - nin tam ortasında tutuyorum gayet yeterli bir su çıkışı oluyor, (2000 çok fazla bence) sump bölmelerinin geçiş yerlerine yanı alt kısımlarına 5cm yüksekliğinde süzgeç yaptım malzemeleri onun üzerine koydum, özellikle geçiş yerlerini malzeme ile doldurmanız su akış hızını çok düşüreceğinden bu kısımlar rahatlatılmalı. Sump 3 bölmeden oluşuyor ilk bölme sünger vs. gibi malzeme ile 2. bölme zeolit ve lav taşı ile dolu, 3. su çıkış bölmesi, bu haliyle oldukça güzel ve stabil oldu tavsiye ederim.
Kafa Motoru Tavsiye
Erhan bey teşekkür ediyorum...
Kafa Motoru Tavsiye
Arkadaşlar merhaba, akvaryumun ölçüleri 85 boy x 55 en x 65H arkadan sump sistemli, 10 cm lik kısmı sump olarak ayrılmış, kafa motoru debi olarak kaç lt/saat olmalı, tavsiyelerinizi bekliyorum. 1000 lt/s düşünüyorum ama fazla mı olur yetiştirememe gibi bir sıkıntı yaşarmıyım, şimdiden teşekkürler.
Erkek İmparator Akvaryumu Olurmu?
You tube da bu tür birçok akvaryum videosu var, all male malawi show tank diye ararsanız bir çok örnek görebilirsiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.