ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
gardanli
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
21 Ağustos 2023 09:46
Toplam Mesaj:
38 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
baris gunes
Doğum Tarihi:
07 Şubat 1977
İl:
Istanbul
Meslek:
elektrik mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Bu sefer olcak gibi.
merhabalar İbrahim kardeşim çözüm bulmak adına su değerlerin ve kullandığın gübreler ile alakalı bilgi verirmisin acaba yosun problemi öncesi değişiklik yaptığın birşeyler var mı?
FW Garden
Haydar Bey faydalı bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ederim bir sorum olacak , aşağıda belirtmiş olduğunuz formulasyondaki NO3 ve PO4 oranları ideal değerler seviyesinde fakat (K) potasyum değeri
önerilen değer olan 20 ppm değerinin çok altında bunun için ilave potasyum eklemeniz oluyormu yoksa bu Estimative Index'in bir kuralımı ?

Nitrat (NO3): 7,5 ppm
Fosfat (PO4): 1,3 ppm
Potasyum (K): 4,73+1,07= 5,8 ppm 

saygılar.
Kahverengi alg (diatom) kumdan sökmek
kahverengi yosunu sadece SAE ler yok eder cüce vatozun hiç bir etkisi olmaz.
BİTKİLİ KURULUM(3210*600*650) ( son durum eklendi)
Müthiş ölçüde bir tank tebrikler balıklarda eklenince çok daha güzel olacaktır. Tebrikler.
Anomala'ya niyet, Kakadu'ya kısmet...
  Ben teşekkür ederim Fikret bey balıkların durumlarını merak ediyordum actığınız konuyu bu aksam gördüm ve cok mutlu oldum. inşallah dişi de kendini toparlar oda yavru verir. iyi günler dilerim.
Anomala'ya niyet, Kakadu'ya kısmet...
Fikret Bey tebrikler her iki türden de yavru almanız çok güzel umarım sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde büyütürsünüz.
Bitkili Akvaryumda Dış Filtre İçeriği
2. sepette eheim substrat pro, sera siporax veya JBL micromec ten birini kullanın.
Bitkili Tankda Led Kullanımı
Aynen dediğiniz gibi (power led driverleri sabit akım verirler ve power ledler drivere seri bağlanır led sayısı arttıkça akım sabit kalırken driverin çıkış voltajı artar led başına düşen uygulanan voltaj ve akım sabit kalır)

yani driver 9 led bağlanabilen bir driver olsa bile tek ledle çalışabilir.

fizikte veya fen bilgisin de bu teori ohm kanunu olarak geçer  voltaj(volt)= I(akım)xR(direnç ohm)

Sonuç driveriniz arızalıdır. 
Bitkili Tankda Led Kullanımı
merhabalar.
1-Led'in artı eksi ucunu karıştırmış olabilirsiniz, kontrol edin
2-driverin 220 girişinde fiş yok gördüğüm kadarı ile. Direk kablo ile prize takıyorsanız temassızlık olabilir.
3-bunlarda sorun yok ise başka bir led var ise onu deneyin onda da yanmazsa driver arızalıdır. 
İlk Bitkili denemem
Tebrikler Derya Bey huzur veren bir tankınız var.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.