ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
|Beyaz|
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
18 Şubat 2023 05:14
Toplam Mesaj:
71 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Onur Uçar
Doğum Tarihi:
10 Ağustos 1985
İl:
Eskisehir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

150.65h.50
Onur UÇAR

SON 10 MESAJI

Sürtünme
Kaya tuzu kullandınız mı ?
Tür olarak  ne besliyorsunuz.
 Akvaryumu yenimi kurdunuz.
BULOMBORA

http://www.akvaryum.com/tropheusda_beslenme_makaler_12_1643.asp

http://www.akvaryum.com/tropheus_bakiminda_10_tuyo_makaler_12_1486.asp

Kafanıza takılan bir şey olursa ö.m ile sorabilirsiniz. Hayırlı olsun 
İlangi Yellow's
Çok güzel olmuş  bunlar Buğra yakın zaman da yavrularını alırsın.  Maşallah

Anüs-Vent Cinsiyet Kontrolü (Resimli)
Yorum yapanlar   2 fotoğrafa da  dişi demiş, 1. fotoğraf  dişi 2. fotoğraf erkek diyorum  :))) 
Sağlıklı hobiler 
F0Canary Cheek(Yeni resimler sy3)
Güzel bir tür edinmişsiniz. Bol yavrularınızı alırsınız, yalnız tanıtım biraz eksik kalmış gibi biraz daha akvaryumu tam olarak çekerseniz daha iyi olacak sadece video da  2 balık gözüküyor erkek dişi oranı nedir ?

silinebilir.
Tropheus kasakalewe gibi gördüm. Video çok net değil 
DAİNİCHİ yem renk ve hızlı büyüme için hangisi
Ne tür balık beslediğinizi yazmamışsınız. Buradan en uygununu siz seçersiniz artık 

http://www.akvaryum.com/forum/tum_dainichi_marka_yemler_k346070.asp

sera aquatan ve nitrivec
[QUOTE=constantinebursa]Peki aquatan ve nitrivec bunlarn 2sinide ayni anda koydgm icn sikinti olurmu[/QUOTE]
Aquatan  kullanımı  1 saat sonrası nirivec  kullanımı oluyo  muhtemelen okumadan bir kullanım yaptınız herhangi bir sorun olacagını sanımıyorum 
sera aquatan ve nitrivec
 İlk kurulum sanırım
Dış filtrenizi kapatmayın, nitrivec kullanım bilgilerine bakınız 12 saat sonra balık eklemesi yapılıyo bildigim kadarıyla 
   Kullanımı

Sera nitrivec amonyum ve nitrit maddelerin yok edilmesini sağlayan özel bir bakteri karışımıdır. Bu mikroorganizmalar sudaki zararlı maddeleri derhal ve uzun süreli yok eder. Akvaryumun hızlı bir şekilde temizlenmesini ve balıkların hemen konulabilmesini sağlar.

Kullanma Talimatı;
Kullanmadan önce iyice çalkalayınız. Başlangıçta akvaryum suyu, Sera aqutan veya Sera aqumarin ile kullanma talimatına göre düzenlenir.
* 1 saat sonra 100 litre akvaryum suyuna 20 ml Sera nitrivec ilave edilir.
* 24 saat sonra balıklar yerleştirilir.
* 10 gün süre ile her gün, 100 litre suya 10 ml Sera nitrivec ilave edilir. Bu işleme 7. günde ölçümlerede nitrite rastlanmasa bile 10. güne kadar devam edilir.

Uyarılar;
* Balıkların 2 dakikada yiyebilecekleri miktarda , küçük porsiyon halinde yemleme yapılmalıdır.
* Su değiştirilmesinde, filtre temizlenmesinde 100 litre suya 10 ml Sera nitrivec ilave edilir.
* Zehirlenme belirtilerinde 100 litre suya derhal 50 ml Sera Aqutan / Sera Aquamarin ve 50 ml Sera nitrivec ilave edilir.
* Çocukların ve ev hayvanlarının ulaşamayacağı bir yerde muhafaza edilmelidir.

|Beyaz|2013-10-30 17:26:57
birlikte olur mu?
Yaklaşık 300 litre  su hacmine sahip tropheusları aldığınız zaman akvaryunuz bu kadar canlıyı kaldırmaz. Tropheus geniş akvaryumlarda beslemek lazım tek tür beslemek herzaman daha mantıklıdır. Tropheus hakkında  konular var formda bilgi sahibi olabilirsiniz

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.