ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mbunist
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Temmuz 2011 12:22
Son Ziyaret:
18 Şubat 2018 22:43
Toplam Mesaj:
16 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ahmet uysal
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/113285.jpg[/img] Kendinize yapılmasını istemediğiniz birşeyi, bir başkasına yapmayın. Hz. Muhammed (S.A.V.)

SON 10 MESAJI

Demasoni Yem Hakkinda
Hayvansal yemlere kalırsak, bunlar anaçların ağzından çıkan yeni yavruları da yememeleri gerekirdi, evet demasoni otçuldur ama yavruda buldun mu affetmez. Ben 4 yıldır besliyorum, haftada 1 gün tetra discus yeminden az miktarda veririm, hiçbir sıkıntı olmadı şu ana kadar çok şükür. Ama sayısını artırırsanız etçil yemin, arkadaşların uyardığı gibi hastalığa sebebiyet verebilirsiniz.
Demasoni Ürkeklik
Ben 4 yıldır besliyorum, yavruyken elimden yem yiyenler beni görünce hala saklanıyorlar :) ama eskisi gibi değil tabi ki, tanklar değiştiğinde yada elinizi her akvaryuma soktuğunuzda, akvaryumun önünden geçildiğinde, stres ve ürkekliklerinden dolayı alıştırılmaları biraz zor ama imkansız değil. Yanlarına yeterli hacim varsa mpanga türünü atarsanız (daha önce denedim hiç saklanmıyorlardı) daha rahat olacaklardır. Kayalık alanda çok olursa değmeyin keyiflerine :)
Sp Damızlık Fiyatları Nedir?
Demasonilerde petshoplardan alırsanız 20-30 tl arası (İstanbul'da), üretimcilerde 10-15 tl arası bulabilirsiniz. Dişi erkek oranı 1 erkeğe en az 3 dişi olmalıdır. Üretim yapacaksanız en az 1 mt akvaryum şart ve tek tür beslemenizi öneririm 1 akvaryumda.
melek+mpanga+chewere

Bence tek zorluğu eş tutmaları Eray Bey, eş tutsunlar yeter bana :)

melek+mpanga+chewere
[QUOTE=eray0636]Malawileri 70x25x40lik akvaryumda beslemeyi düşünüyorsanız küçük kalabilir[/QUOTE]
 
Meleklerimi büyütmeyi düşünüyorum. Küçük akvaryumda fazla büyümediler, yanık kalmasınlar diye büyük akvaryumda besleyeceğim. Malawilere diğer akvaryum biraz küçük kalacak ama onda da fazla balık tutmayacağım. 1e 3 d mapanga yada chewere. Sanırım bu onları idare eder diğer akvaryumuda büyültene kadar :)


[QUOTE=emperor16]Minare salyangozların artık yem yedikleri ve toprağı havalndırdığı doğru fakat çok hızlı üreyen bir tür başınıza bela olacaktır. Zaten ışıktan çok etkilendikleri için akvaryumunuz için bir seyir zevki olmayacaktır. Onların yerine elma salyangozunu tavsiye ederim.[/QUOTE]
 
Tanıdığım bir abimin akvaryumunda fazla olduğu için kendi tankıma atmayı düşünüyordum ama sizinde dediğiniz gibi sanırım o tankı istila etmişler minareler :) Teşekkür ederim.


[QUOTE=eray0636]Eğer üretim yapmayı düşünüyorsan melekleri o akvaryuma sokma derim ben onun yerine melekleri satar veya akvaryumcuya verirsin küçük akvaryumuda yavru tankı yaparsın yinede karar sana kalmış kolay gelsin[/QUOTE]
 
Akvaryum hastalığına 4 ay önce yakalandım ve bu hastalık bana melek balığından bulaştı :) Hem özellikleri, hem görüntüsü ve seyri çok hoş bir balık olduğu için onları elimden çıkarmayı düşünmüyorum. Eş tutsalar onlarında üretimi yapmayı düşünüyorum ama çok seçici balıklar olduklarını için henüz eş tutmadılar. İnşaallah eş tutan olurda onlarında üretimini yapabilirim :) Teşekkür ederim.


[QUOTE=fbozdag]Mpanga ve chewere üretimi ayrı tanklarda yaparsan daha iyi olur. Tek tür üretim için daha iyidir.
O hacim melek için yetersiz ve melek malawi cichlidleri ile yaşamaz. Malawiler sert su sever ve taş,kaya kullanılır, melek yumusak su sever ve mangrow kökü kullanılır. İkisi bir arada olmaz malesef.
[/QUOTE]
 
Mpangalar, chewerelere göre daha ağır basıyor bende. Chewereyle beraber beslemek isterdim ama ayrı tanklarda üretmek daha mantıklı. İnşaallah üçüncü tankı alırsam onda da chewereyi üretirim. Teşekkürler


[QUOTE=emperor16]Melek ve mpanga birlikte yaşamazlar. Mpanga malawi çikletidir. Melek amerika. Mpanga yüksek PHta yaşar melek düşük PHta yaşar. Melek akvaryumu bitkili ve mango köklü olmalıdır. Bu suyu yumuşatır. Mpanga akvaryumu kayalık olmalıdır bu da suyu sertleştirir. Bunları göz önüne alarak iki türü farklı akvaryumlarda bakmalısınız.
Sağlıklı balıklar...
[/QUOTE]
 
Bende bu şekilde düşünüyordum ama yukarıda dediğim gibi bir arkadaşım pek bir etkisi olmadığını söylemesi üzerine soru işareti oluştu kafamda. Meleklerimi kaybetmeyi göze alamam. Teşekkür ederim
melek+mpanga+chewere
Bende sizin fikrinizdeydim, bir arkadaşım bana kaya ve odunun pek bir etkisi olmadığını söyleyince soru işareti kaldı aklımda. Büyük akvaryuma melekleri, küçük akvaryumda malawileri beslemeyi düşünüyorum. Fikir ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. 
Birde minare salyangozunu malawilerin akvaryuma yerleştirmeyi düşünüyorum. Artık yemleri yediklerini ve kumu havalandırdıklarını öğrendim. Malawiler bunları yer mi?
melek+mpanga+chewere
Merhaba arkadaşlar,

100x50x50 akvaryumumda mpanga ve chewere üretimi yapmayı düşünüyorum. 70x25x40 akvaryumumda melek besliyorum fakat bu akvaryum onlara çok küçük geliyor. Acaba büyük akvaryumda bu 3 tür veya 2 tür birlikte yaşar mı? 

Bir de sudaki taş ve odunlar bu türleri nasıl etkiler?

Meleklere taşın iyi gelmediğini biliyorum ama içine bitki ve odunda yerleştirirsem beraber yaşayabilirler mi?

Fikirlerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler :)
akvaryum tavsiyesi
Pek temiz değildi ama biraz bakımla çok temiz hale geldi :)

akvaryum tavsiyesi
Eğer ikinci el alacaksan çok fazla bence. 75 tl'ye sehpalı 100X50X50 akvaryum aldım istersen sahibinden.com'a bir bak derim 60 tl, 60 cm lik akvaryumun sıfır fiyatı akvaryumcularda. ikinci el o fiyata pişman olabilirsin. iyi araştırırsan temiz ve uygun fiyata hatta ekipmanlarıyla bile bulursun.
İç fitre taviyesi
Teşekkür ederim madstorm ilgilendiğin için gap2 hem fiyat hem performans  açısından gayet orta direk işi  tavsiyene uyucam

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,588,560 Mesaj
  • 379,972 Konu
  • 91 Forum
  • 131,215 Forum Üyesi
  • 1,399 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 1,987 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.