ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ashina
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
73
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Nisan 2021 12:54
Son Ziyaret:
15 Saat 19 Dakika önce
Toplam Mesaj:
104 [0.26 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
35 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Arda Çağdaş
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Antalya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Arda Ç.

SON 10 MESAJI

Balıklarının Cinsiyeti
Hocam o renkli taşlar... Zararlı onlar çıkartmanız lazım. Ayrıca akvaryum kaç lt küçük gibi duruyor.
Bir Balığın Hayatını Kurtarmak.
Link çalışıyor ve güzel bir videoymuş.
Kızıma Hediye Gelen Balığın Cinsi
Japona benziyor. Başka bir balık olma ihtimali çok düşük. Ayrıca balıklarınız çok güzel Japon akvaryumu kurmamak için kendimi çok zor tutuyorum malum ekonomi.. Sağlıklı hobiler.
Melekler Affetmedi 😔
Çok zor hatta imkansız gibi bir şey denemişsiniz. Normal balıkları geçtim Melekler ayrıca avcı balıklar bitkileri arasını didik didik ararlar. Kötü olmuş.
Japon Balığımın Yüzgeçleri Kırmızı
Ayrıca o renkli taşlar tamamen yanlış. Japon balıklarını geçtim başka bir balık için bile kullanılamaz çok tehlikeli. O taşları çıkarmanızı yerine ince taneli Japon balıklarının ağzına alabileceği büyüklükte kum ile doldurmanızı tavsiye ediyorum.
Balığımın Başında Beyaz Bir Şişkinlik Var
Öncelikle mantar olabilir o konuda kesin bir bilgim yok. Akvaryum dediğiniz fanus mu? Eğer canlı fanusun içindeyse o bir akvaryum değil adı üstünde fanustur. Ve kum olarak renkli taş kullanmışsınız. Direkt olarak yapmanız gereken onları çıkartmak. O taşlar kimyasal içerdiği için bir süre sonra suya salınım yapıyor. Onun dışında su çok pis görünüyor. Büyük bir akvaryuma düzgün kum, filtre ve ısıtıcı ile geçiş yapın ya da balığı sahiplendirin.[EDIT]Ashina,2022-02-20 13:42:41[/EDIT]
1 Adet Su Mercimeği Yaşatmak
Arkadaşların sizin bu hevesine saygısızlığını anlamadım. Gayet hoş bir davranış bu bitkiyi hayatta tutmaya çalışmanız. İnsanlar sürekli tüketmekten üretmeyi unutmuş. Belki bu bitki tek başına bir koloni yaratacak kim bilir. Doğadan bulabileceğimiz su mercimeğini bile fahiş fiyatlara satan Petshoplardan almamanızı tavsiye ederim. Ben zamanında dereden toplamıştım. Çok güzel salyangozlar da gelmişti baya bi çoğalmışlardı. Size tavsiyem akvaryum suyu ile bir kavanoza koyup gün ışığı alan bir yere çoğalması için koymanız. Ayrıca bu su mercimeğine benzemiyor tam olarak. Yine de büyütün derim. Keyifli hobiler.
Filtresiz Karides Akvaryumu ?
[QUOTE=berotti -_-]
5-6 adet kiraz karides veya bloodymary karidesle başlamak istiyorum. Bakteri kültürünü oturttuktan sonra sadece su değişimi yeterli olur mu ki hocam ?[/QUOTE]

Eğer bitki de olacaksa olur neden olmasın. Benim bitkilerim fotosentez yapıyordu ben su değişimi bile yapmıyordum doğru düzgün. Su tertemizdi zaten.
Filtresiz Karides Akvaryumu ?
25-30 lt arası bitkili karides akvaryumumda bir gün bile filtre kullanmadım. Zaten o kadar küçük akvaryumda ufacık karideslere işkence olur. Popülasyonu ne kadar olacak bilmiyorum ama emin olun filtresiz sıkıntı olmaz. Bakteri kültürünü hallettiğinizde sıkıntı yok. Normal su değişimleri bile yeter oksijen için. Ve biraz bitkilendirme yaparsanız garanti rahat olursunuz. Direkt filtresiz karides akvaryumunu yürütebilmiş birisi olarak içiniz rahat olsun.
Bitkili Canlı Doğuran Akvaryumum
Akvaryumunuz çok hoş duruyor. Kumunuz ne? Co2 veya gübre kullanıyor musunuz?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.